آکاایران: جاذبه های گردشگری پاچوکا | Pachuca Attractions

شهر پاچوکا یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی مکزیک است که در ایالت ایدالگو قرار گرفته است. پاچوکا با مکزیکوسیتی حدود ۹۰ کیلومتر فاصله دارد و به راحتی می توان از پایتخت مکزیک به این شهر سفر کرد. شهر پاچوکا جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوانی دارد که از دوره های مختلف به جای مانده اند. اما شاید چیزی که نام این شهر را اخیرا بر سر زبان ها انداخته است تپه رنگین کمانی این شهر باشد! چند سال پیش گروهی از هنرمندان تصمیم گرفتند دستی به سر و روی شهر بکشند و به همین دلیل یک از مناطق مسکونی شهر که روی تپه ای قرار گرفته را مثل یک رنگین کمان دلپذیر رنگ کردند. در این مطلب قصد داریم جاذبه های گردشگری پاچوکا را به شما معرفی کنیم و این شهر رنگین کمانی را بیشتر به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید.

 | شهر رنگین کمانی مکزیک!

آکاایران: ، شهر رنگین کمانی مکزیک!

موزه گردی

همان طور که گفتیم پاچوکا شهری تاریخی است و به همین دلیل موزه های بسیار خوب و جالبی در این شهر وجود دارد. در سفر به هر شهر به یاد داشته باشید که موزه گردی می تواند به بهترین شکل شما را با فرهنگ و تاریخ آن منطقه آشنا کند؛ پس از موزه گردی غافل نشوید! در این موزه ها می توانید از اشیاء و آثار تاریخی بی نظیری بازدید کنید که از محوطه های باستانی اطراف کشف شده اند. پیشنهاد اولمان بازدید از مجموعه کارتل د آرت (Cuartel de Arte) است. این مجموعه هنری و فرهنگی در واقع شامل سه موزه، یک گالری هنری، یک کتابخانه و چند اثر معماری و هنری بی نظیر است. این مجموعه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری پاچوکا است و مطمئنا حسابی شما را سرگرم خواهد کرد. بعد از این مجموعه، می توانید سری به موزه معدن شهر هم بزنید و سفری کوتاه به تاریخ پرفراز و نشیب شهر داشته باشید.

  • مجموعه کارتل: Cuartel del Arte, Miguel Hidalgo 901, Guadalupe, 42050 Pachuca de Soto, Hgo., Mexico
  • موزه معدن:Mining Museum, Javier Mina 110, Centro, 42000 Pachuca de Soto, Hgo., Mexico,
 | شهر رنگین کمانی مکزیک!

سفری به تمدن های باستان

شهر پاچوکا شهری تاریخی است و اطراف این شهر محوطه های تاریخی فراوانی وجود دارند. از جمله جاذبه های گردشگری پاچوکا می توان به چند سایت و محوطه باستانی اشاره کرد که در اطراف شهر قرار دارند. این محوطه های باستانی در فاصله نزدیکی از شهر قرار دارند و در یک روز می توانید از آن ها بازدید کنید. Xihuingo یکی از جذاب ترین ترین ویرانه های باستانی است که برخی از مهم ترین آثار تیوتیهوکان در آن قرار دارند. این محوطه باستانی در فاصله یک ساعت رانندگی با شهر فاصله دارد و به راحتی می توانید به آنجا بروید. منطقه دیگر Huapalcalco است که در باور آزتک ها جایگاه مرد فانی است که بعدها به خدای آزتک ها تبدیل می شود. علاوه بر این، محوطه باستانی تولا، پایتخت باستانی امپراتوری تولتک نیز با شهر پاچوکا فقط ۲ ساعت فاصله دارد.

  • Xihuingo, Hidalgo, Mexico
  • Huapalcalco, Morelos, Huapalcalco, 43629 Tulancingo, Hgo., Mexico
  • Tula, Tollan, El Salitre, 42800 Tula de Allende, Hgo., Mexico
 | شهر رنگین کمانی مکزیک!

تماشای مسابقه فوتبال!

بله، تعجب نکنید! حضور در استادیوم و تماشای یک مسابقه فوتبال هیجان انگیز هم می تواند یکی از جاذبه های گردشگری پاچوکا باشد. فوتبال دوستان حتما نام باشگاه پاچوکا را شنیده اند. این باشگاه یکی از حرفه ای ترین تیم های فوتبال در مکزیک است و هواداران بسیاری هم دارد. در اوایل تابستان و اوایل زمستان مسابقات لیگ فوتبال مکزیک برگزار می شود و اگر در این بازه زمانی در مکزیک به سر می برید می توانید یکی از این مسابقات را در استادیوم تماشا کنید. تماشای یک مسابقه فوتبال در لیگ حرفه ای مکزیک مطمئنا تجربه ای لذتبخش و جالب خواهد بود.

 | شهر رنگین کمانی مکزیک!

طبیعت گردی

شهر پاچوکا توسط کوهستان های نفس گیر و طبیعت فوق العاده زیبایی احاطه شده است. به همین دلیل طبیعت گردی را به جرات می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری پاچوکا دانست. در شهر پاچوکا و همین طور سرتاسر ایالت ایدالگو پارک های بسیار زیبایی وجود دارند و اوقات خوشی را برای شما فراهم می کنند. اگر به ماهیگیری علاقمندید می توانید به El Cedral Dam بروید که داخل پارک ملی ال شیکو قرار گرفته و مکانی ایده آل برای ماهیگیری، کمپینگ و کوهنوردی است. Llano Grande و Valle de los Enamorados هم دو دره شگفت انگیز هستند که کنار پارک ال شیکو قرار گرفته اند و طبیعتی بکر و نفس گیری دارند. در این منطقه می توانید کوهنوردی کنید، قایق سواری کنید و یک شب را در دل طبیعت زیبای منطقه سپری کنید. اگر اهل طبیعت گردی هستید طبیعت زیبای پاچوکا مطمئنا شما را غافلگیر خواهد کرد.

 | شهر رنگین کمانی مکزیک!

رنگین کمانی به وسعت یک شهر

چند سال پیش مسئولین شهر تصمیم گرفتند ظاهر شهر را زیباتر کنند. به همین دلیل گروهی از هنرمندان گرافیتی دور هم جمع شدند و یکی از محله های کارگر نشین شهر به نام پالمیتاس را به رنگین کمان تبدیل کردند! این منطقه مسکونی بر فراز تپه ای قرار گرفته است و به همین دلیل خانه های دلپذیر و رنگارنگ آن از فاصله دور هم مشخص است. این کار هنری باعث شد نام شهر پاچوکا بر سر زبان ها بیفتد و گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر رنگین کمانی به پاچوکا بیایند. بنابراین مسلما این محله دلپذیر و رنگارنگ را می توان یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری پاچوکا به حساب آورد که حتما باید از آن بازدید کنید.

 | شهر رنگین کمانی مکزیک!

بیش از ۲۰۹ خانه در این منطقه مسکونی با رنگ های شاد و زنده رنگ آمیزی شدند تا درکنار هم یک رنگین کمان بزرگ را تشکیل بدهند. این اثر هنری یکی از بزرگ ترین آثار هنری خیابانی است که در یک شهر اجرا می شود و تا این حد وسعت دارد. تکمیل این رنگین کمان بزرگ حدود دو ماه و نیم طول کشید و بیش از ۲۰۰۰۰ لیتر رنگ برای ایجاد این رنگین کمان دلپذیر مصرف شده است. نکته بسیار جالب اینکه تبدیل شدن این محله کارگرنشین و فقیر به یک رنگین کمان مشهور و دلپذیر باعث شده آمار جرم و جنایت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند!

.

منبع : eligasht

تبلیغات