آکاایران: ایپانما | Ipanema

ایپانما را می توان گران ترین محله در شهر ریودوژانیرو دانست به نحوی که به محض ورود به آن تفاوت خانه ها و خیابان ها با سایر مناطق شهر کاملا به چشم می آید. البته تا به حال اگر از هر کسی می پرسیدید مرفه ترین محله در ریو کجاست احتمالا پاسخ می شنیدید، کوپاکابانا! اما در حقیقت امروز ایپمانا توانسته است به خوبی این جایگاه را از آن خود کند. کوپاکابانا وایپانما توسط یک صخره پیشرونده به داخل آب به اسم آرپودور (Arpoador) از هم جدا شدند. آرپودور بهترین نقطه ریودوژانیرو برای تماشای غروب است. از ویژگی های محله ایپمانا می توان به جمعیت جوان، طبیعت فوق العاده دلپذیر و خیره کنند و کافه رستوران های با کیفیت اشاره کرد. اگر می خواهید سفری کوتاه به محله ایپمانا داشته باشید و در آن گردش کنید با الی گشت همراه شوید.

 گشت و گذار در گرانترین محله ریودوژانیرو | ایپانما

آکاایران: گشت و گذار در گرانترین محله ریودوژانیرو، ایپانما

بازدید از ساحل

ساحل را می توان اصل ترین دلیل برای شهرت ناحیه ایپانما دانست. سواحلی دلپذیر که تلالو خیره کننده خورشید بر آب های آن تصاویری بسیار خیره کننده را شکل می دهند. قله دو بردار (Dois Irmãos) در یک سمت ساحل قرار گرفته و آبی بیکران اقیانوس در سمت دیگر آن و این عوامل می تواند توضیحی کامل برای علت شهرت منطقه باشد. دقت داشته باشید که در تعطیلی های آخر هفته و یا سایر تعطیلات رسمی ممکن است ساحل شلوغ شود اما به هرحال شلوغی و هیاهوی آن نیز حسابی دوستانه و سرزنده است. مردم محلی معمولا در ساحل آفتاب می گیرند و برای خنک شدن تنی هم به آب می زنند و در عین حال یکی دو لیوان نوشیدنی خنک محلی نیز می نوشند. استراحت کردن در ساحل این شهر و لذت بردن از آفتاب گرم آن می تواند تجربه ای متفاوت و به یاد ماندنی را برای شما رقم به زند که همیشه در ذهنتان خواهد بود.

 گشت و گذار در گرانترین محله ریودوژانیرو | ایپانما

بازار هیپی ها

اگر به بازارهای شلوغ و محلی علاقه دارید یا می خواهید سوغاتی های با قیمت مناسب بخرید که کاملا بومی برزیل باشند بازدید از بازار هیپی ها  را از دست ندهید. این بازار هر یکشنبه در Praça General Osório برگذار می شود و می توانید در آن به خرید انواع و اقسام لباس، کفش، زیورآلات بدلی و صنایع دستی بپردازید. این بازار مورد توجه ویژه مردم محلی و گردشگران قرار دارد. اگر می خواهید یک بعد از ظهر خوش آیند را بگذرانید پیشنهاد می کنیم که از این بازار دیدن کنید و از قدم زدن در آن و یا خرید اشیایی که تا همیشه برایتان یادآور اوقات خوش در برزیل هستند، لذت ببرید.

 گشت و گذار در گرانترین محله ریودوژانیرو | ایپانما

تماشای غروب

همان گونه که گفته شده غروب محله ایپانما بسیار دیدنی است و از محبوبیت بالایی هم برخوردار است. یکی از محبوب ترین مناطق برای تماشای آن در کنار صخره آرپودور است. هنگامی که خورشید در حال غروب کردن است جمعیت زیادی برای تماشای آن می آید و شما خورشید را خواهید دید که در کنار یا پشت (بسته به زمانی که برای سفر انتخاب می کنید) قله دوبرادر ناپدید می شود و در این میان رنگین هایی دیدنی را بر روی اقیانوس و آسمان شهر ریو پدیدار می سازد. غروب این منطقه همواره توسط بازدیدکنندگان زیادی تماشا می شود.

 گشت و گذار در گرانترین محله ریودوژانیرو | ایپانما

موج سواری

کاریوکاس ها ( مردمی که در شهر ریودوژانیرو زندگی می کنند) عاشق موج سواری هستند. اگر شما هم عاشق این ورزش هستید و یا حتی اگر تا به حال آن را امتحان نکردید اما علاقه مند هستید بهتر است مجددا به کنار صخره آرپودور بازگردید.ساحل ایپانما معمولا پر است از موج سواران و تماشای آن ها نیز حال و هوای مخصوصی دارد به علاوه مدرسه های آموزش موج سواری به بهترن نحو به شما آموزش خواهند داد و محلی مناسب برای شروع یادگیری های شما خواهد بود. اگر تازه کارهستید و قصد یادگیری دارید بهتر است اول صبح در ساحل حضور داشته باشید. کلاس های آموزشی از اولین رده های مقدماتی تا پیشرفته وجود دارد و تجهیزات لازم را نیز به شما کرایه خواهند داد. همچنین اگر پرتغالی بلد نیستید نگران نباشید مربی ها غالبا به زبان انگلیسی مسلط هستند.

 گشت و گذار در گرانترین محله ریودوژانیرو | ایپانما

کازا د فیجوآدا | CASA DA FEIJOADA

اگر اهل شکم گردی باشید احتمال دارد تا به حال نام فیجوآدا را شنیده باشید. غذایی سنتی در برزیل که بسیار محبوب است و همان طور که از نام این رستوران مشخص است این غذا را سرو می کند. در واقع می توان فیجوآدا را قسمتی از سنت های برزیل در نظر گرفت که برای طبخ آن لوبیای خورشتی، آب گوشت، سیب زمینی ترد، گوشت گوساله؛ کلم تازه خورد شده، آرد کاساوای سرخ شده و تکه های پرتغال را با یکدیگر ترکیب می کنند. در ابتدا این غذا متعلق به مردم فقیر بوده اما امروز در میان تمامی مردم بریل بسیار پرطرفدار است.

رستوران های زیادی فیجوآدا را سرو می کنند اما بهترین محل برای امتحان کردن این غذای سنتی همین رستوران است که تلاش کرده با ایجاد فضایی دلپذیر و استفاده از ظرف های سفالی حال و هوای آن را خاص تر کند. در رستوران می توانید انواع شیرینی های برزیلی مانند مربای گوآوا، پوره شیرین شیر و … را نیز امتحان کنید. دقت داشته باشید که وعده های غذایی آن بسیار بزرگ است.

آدرس: Casa de Feijoada, Rio De Janiero, Brazil

شماره تماس: ۰۰۵۵۲۱۲۲۴۷۲۷۷۶

 گشت و گذار در گرانترین محله ریودوژانیرو | ایپانما

اوی فیوترو (سلام به آینده) | Oi Futuro

اوی فیوترو نام موزه مخابراط ایپانما نگاهی روشن به تاریخ ارتباطات انسان ارائه می دهد و مفاهیم مختلفی را در مورد نحوه توسعه آن در آینده مورد بررسی قرار می دهد. در حالی که ممکن است یک موزه کوچک باشد، اما چیزهای زیادی برای دیدن دارد و نمایش های مختلف تعاملی را برای کمک به توضیح مفاهیم در یک راه آسان و سرگرم کننده به بینندگانش ارائه می کند.

آدرس: Oi Futuro, Rua Visconde de Pirajá, ۵۴, Ipanema, RJ, Brazil

شماره تماس: ۰۰۵۵۲۱۳۱۳۱۹۳۳۳

.

منبع : http://www.eligasht.com/Blog/

تبلیغات