آکاایران: دریاچه بلد | bled lake در اسلوونی

کارنیولای شمالی منطقه ای در شمال غربی کشور اسلوونی و در احاطه  کوه های آلپ است که دریاچه ای دلپذیر ارا در خود جای داده است، دریاچه ای که به نماد این منطقه تبدیل شده و با چشم اندازهای کوهستانی اطراف مناظری دلفریب را خلق کرده است. فاقد شک این دریاچه جذاب و دلپذیر از مهمترین جاذبه های توریستی اسلوونی است و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. می خواهیم درباره دریاچه بلد در اسلوونی حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

 دریاچه بلد در اسلوونی | یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا

آکاایران: دریاچه بلد در اسلوونی، یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا

دریاچه بلد (bled lake) یکی از بهترین و تماشایی ترین مناطق اروپای شرقی ست که هر گردشگری آرزو دارد تا یک بار هم که شده از آن دیدن کند. دریاچه بلد با چشم اندازهای خارق العاده و مناظر نفسگیر و جزیره ای دلپذیر در میان آب های فیروزه ای یکی از فریبنده ترین مناظری ست که تا به حال دیده اید. در اطراف دریاچه ۶ کیلومتر مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری هست که به قلعه و تپه هایی با چشم اندازهای دلفریب منتهی می شوند. می توانید بر روی یکی از نیمکت ها بنشینید و از چشم اندازهای دریاچه، کوه ها و جزیره و بازی اردک ها و قوها بر روی سطح آب لذت ببرید.

 دریاچه بلد در اسلوونی | یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا

این منطقه زمستان های سردی دارد و دمای پایین باعث می شود که سطح آب کاملا یخ بزند، در این منطقه ورزش های زمستانی زیادی برگزار می شود و سراشیبی های خوبی برای اسکی هست که گردشگران زیادی را جذب این ناحیه می کنند. یکی از بهترین مناطق این ناحیه برای اسکی، مرکز اسکی Kranjska Gora  است که هر سال جام جهانی اسکی در آنجا برگزار می شود. مناطق اسکی این ناحیه شامل مناطق Kanin، Bovec و Vogel هم می شود که تفریحات زمستانی لذت بخشی را برای گردشگران به وجود می آورند. گردشگران زیادی به این مناطق کوهستانی پر برف می روند تا اسکی بازی ورزشکاران را تماشا کنند.

 دریاچه بلد در اسلوونی | یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا

در شمال شرقی دریاچه چشمه های آب گرم زیادی هست که وجودشان نشان می دهد که چرا دمای آب دریاچه در فصل تابستان به ۲۳ درجه سانتی گراد می رسد. امروز آب این چشمه های آب گرم به استخر هتل های گرند تاپلیک، هتل پارک و هتل گلف هدایت می شود. درست در بالای دریاچه بلندترین کوه کشور اسلوونی به چشم می خورد، کوهی با سه قله ی به هم پیوسته که زیبایی چشم نوازی را برای دریاچه و مناظر اطراف به وجود آورده اند. این کوه افتخار اهالی این منطقه است و در بین آن ها رسم بر این است در طول عمر خود حداقل یک بار از این کوه بالا بروند.

 دریاچه بلد در اسلوونی | یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا

از نشستن در کنار دریاچه و امتحان کردن کیک های خامه ای مخصوص گرفته تا تماشای چشم اندازهای بینظیر، این منطقه تفریحات زیادی دارد:

  • به قلعه بلد بروید و از چشم اندازها لذت ببرید

قلعه بلد بر روی صخره ای مشرف به دریاچه قرار گرفته و قدیمی ترین قلعه اسلوونی ست، با رفتن به این قلعه محو چشم اندازهای  جزیره نمادین بلد شوید که در میان آب های زمردین قرار دارد و در احاطه ی جنگل های سرسبز است. این قلعه ۱۳۰ متر بالاتر از دریاچه است و می توانید با پای پیاده به آنجا برسید.

 دریاچه بلد در اسلوونی | یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا
  • در دریاچه شنا کنید

در روزهای آفتابی آب های فیروزه ای دریاچه، گردشگران مشتاق را به خود جذب می کند، آب های خنک راهی عالی برای در امان ماندن از گرمای تابستان است. اگر به اندازه کافی ماجراجو هستید می توانید تا خود دریاچه شنا کنید و خاطره سفر به دریاچه را هیجان انگیز تر کنید. در ماه های گرم سال اینجا مملوء از گردشگرانی می شود که برای شنا و خنک شدن را به کنار دریاچه رسانده اند. سواحل شمالی و غربی بهترین جا برای شنا و آب تنی است.

  • در جزیره بلد گشت و گذار کنید

چیزی که این دریاچه خاص و منحصربفرد کرده جزیره ای کوچک به شکل اشک است که در وسط دریاچه است، فاقد شک معروف ترین نماد دریاچه بلد کلیسایی است که با تاریخی بلند و طولانی بر روی جزیره ای در وسط دریاچه قرار گفته است بر روی جزیره جاذبه ها و بناهای دیگری هم هست که در پشت فضای سبز انبوه جزیره پنهان شده اند. برای رسیدن به بالای این کلیسا باید از ۹۹ پله سنگی بالا بروید تا بتوانید از چشم اندازها لذت ببرید. در این کلیسا مراسم عروسی زیادی برگزار می شود و کسانی که دوست دارند مراسم خود را در جایی رمانتیک و هیجان انگیز برگزار کنند به این محل می روند. این کلیسا و جزیره، زیبایی دریاچه بلد را دوچندان کرده اند و منطقه تفریح جالبی را پدید آورده اند.

 دریاچه بلد در اسلوونی | یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا
  • یک شب را در دریاچه بگذرانید

خیلی ها برای گذراندن روز به اطراف این دریاچه می روند اما ما پیشنهاد می کنیم حداقل یک شب را هم در کنار دریاچه بگذرانید تا زیبایی دریاچه در صبح زود و آخر شب را هم تجربه کنید به خصوص که در این زمان به اینجا به خاطر خلوت تر بودن ساکت تر و آرام تر است.

  • قایق سواری کنید

قایق سواری یکی از لذت بخش ترین تفریحات این منطقه است. شهر بلد از دیرباز در قایق سواری پیشینه ای طولانی داشته و حتی میزبان مسابقات بین المللی قایق سواری هم بوده است. قایق سواری بهترین راه برای لذت بردن از دریاچه است، سوار قایق شوید و در عرض ۱۰ دقیقه به جزیره بلد برسید. قایق های کرایه ای زیادی در کنار دریاچه هستند که می توانید با پرداخت ۱۵ یورو حدود ۲۰ دقیقه از آن ها استفاده کنید.

  • کیک های خامه ای مخصوص بلد را امتحان کنید

می توانید در اطراف دریاچه، کیک های مخصوص و خامه ای را امتحان کنید، این کیک های مخصوص با خامه و پودر شکر طعم دلپذیری دارند و امتحان آن ها گشت و گذار در اطراف دریاچه را به یاد ماندنی تر می کنند.

.

منبع : http://www.eligasht.com/Blog/

تبلیغات