<div ><div >

آکاایران: معروف ترین پیتزاهای دنیا

فاقد شک پیتزا یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیاست و کمتر کسی پیدا می شود که آن را در لیست غذاهای مورد علاقه اش قرار ندهد. درسته که پیتزا از غذاهای ایتالیایی است اما امروز در بیشتر نقاط دنیا درست می شود. جالبه بدانید که در بعضی جاها پیتزاهای بومی و خوشمزه پخته می شود که طعم و مزه ای متفاوت دارند اما از معروف ترین پیتزاهای دنیا هستند. حتما برای تان جالبه که با معروف ترین پیتزاهای دنیا آشنا شوید اگر اینطور است در ادامه  الی گشت را همراهی کنید.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

آکاایران: معروف ترین پیتزاهای دنیا

لاهماجون | Lahmajoun، ترکیه

لاهماجون یکی از معروف ترین پیتزاهای دنیا ست، یک جور پیتزای ارمنی یا ترکی گرد است که با لایه ی نازکی از خمیر درست می شود. روی پیتزا با موادی مثل گوشت چرخ کرده، سبزیجاتی مثل پیاز، گوجه فرنگی، جعفری و طعم دهنده هایی مثل دارچین و فلفل پوشیده می شود. این پیتزای ترد و برشته از پیتزاهای محبوب است و می توانید آن را در کافه ها و نان پزی های ارمنستان، ترکیه و … پیدا کنید.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

پیده | Pide، ترکیه

پیده در واقع یک جور پیتزای ترکی است که با نان قایقی درست می شود و شکل جذابی دارد. برای روی این پیتزا از موادی استفاده می شود که آن را مشابه پیتزاهای ایتالیایی کرده است، موادی مثل گوشت، تخم مرغ، پنیر و انواع سبزیجات که این پیتزا را تبدیل به یکی از محبوب ترین میان وعده های ترکیه کرده اند.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

زاپیکانکا  | Zapiekanka ، لهستان

این پیتزا در واقع یک جور ساندویچ است که با نیمی از نان باگت درست می شود و روی آن پر از قارچ و پنیر است. پیتزا تا زمانی که نان پخته و پنیر آب شود می پزد و در آخر با سس کچاپ تند سرو می شود. این پیتزا که انواع مختلفی دارد برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ درست شده و امروز از محبوب ترین غذاهای خیابانی لهستان است.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

 دیترویت| Detroit، آمریکا

این پیتزای مستطیلی و قطور طعم بینطیری دارد و روی آن با موادی مثل پپرونی و قارچ پوشیده می شود. چیزی که این پیتزا را متفاوت از پیتزای نیویورک یا شیکاگو می کند خمیر آن است که قطر زیادی دارد و قسمت پایین آن ترد و برشته است. یکی از محبوب ترین انواع این پیتزا استفاده از تعدادی حلقه های پپرونی بر روی لایه ی پیتزا ست.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

پیسالادیر | Pissaladière ، فرانسه

این غذا اولین بار در شهر جنوبی نیس فرانسه درست شد و خمیر نان آن معمولا ضخیم تر از پیتزاهای کلاسیک است. برای مواد روی این خمیر از پیاز، زیتون سیاه و نوعی ماهی استفاده می شود. این میان وعده خوشمزه در گذشته صبح زود پخته و در سراسر شهر نیس فروخته می شد. طعم این پیتزا شبیه نان فوکاچای ایتالیا است البته با کمی تفاوت!

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

لانگوس  | Langos، مجارستان

نان این پیتزا پایه ی غذا را تشکیل می دهد، نانی که باید حسابی در روغن سرخ و برشته شود. خمیر نان ییتزا با آرد، شیر، آب، خمیر مایه، شکر و نمک درست می شود و گاهی موادی مثل خامه ترش، ماست و پوره سیب زمینی هم به خمیر اضافه می شود که در این صورت به لانگوس سیب زمینی گفته می شود. لایه ی رویی خمیر با موادی مثل خامه ترش، پنیر پیتزا، همبرگر و سوسیس پوشیده می شود البته گاهی هم خوراکی های دیگری مثل قارچ، بادمجان، کلم و … هم اضافه می شود. این پیتزاهای مجارستانی معمولا گرم و تازه سرو می شود و طرز پختش آسان است.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

ماناکیش  | Manakish ، لبنان

ماناکیش یک جور پیتزای محبوب لبنانی است که روی خمیر آن پر از آویشن، پنیر و گوشت چرخ کرده است. این غذا درست مثل پیتزاهای دیگر به تکه های کوچک تقسیم و در هنگام صبحانه و ناهار سرو می شود. در قدیم که خانوم ها برای خانه نان می پختند مقداری از خمیر را هم برای درست کردن این پیتزا کنار می گذاشتند تا به همراه اعضای خانواده آن را برای صبحانه میل کنند.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

کوکا دی رکاپته  | Coca de recapte، اسپانیا

یک پیتزای فاقد پنیر! اگر از کسانی هستید که پیتزا را با مقدار زیادی پنیر دوست دارید پس دور این پیتزای اسپانیایی را خط بکشید! کوکا یک جور غذا بر پایه ی خمیر است که ورژن شور آن شباهت زیادی به پیتزا دارد. کوکا انواع مختلفی دارد: کوکای ترش، شیرین و … . محبوب ترین کوکای کاتالونیا با سبزیجات و ماهی درست می شود و با طعم خوشمزه اش طرفدران زیادی دارد. خیلی ها هم کوکای شیرین دوست دارند که رویه ی آن انواع میوه ها و مغزها ست. کوکا از غذاهای محبوب اسپانیاست که معمولا در جشن ها پخته می شود و حتی نوع خاصی از آن هم مخصوص تعطیلات ملی است.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا

اوکونومیاکی، ژاپن

یک پنکیک خوشمزه ی ژاپنی که با مواد متنوعی درست می شود اما چون مواد کاملا خمیر را می پوشانند می توان آن را نوعی پیتزا دانست. موادی که در این پیتزا استفاده می شود بستگی زیادی به منطقه دارد مثلا در هیروشیما مواد به جای اینکه با هم ترکیب شوند به صورت لایه لایه بر روی خمیر ریخته می شوند. معمولا خمیر با تخم مرغ، کلم، پیاز و … پوشیده می شود در آخر بعد از طبخ پر از جلبک دریایی و زنجبیل می شود.

 معروف ترین پیتزاهای دنیا
.

منبع : http://www.eligasht.com/Blog/

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات