آکاایران: حمل و نقل فرودگاه فارو | Faro Airport Transportation

فرودگاه بین المللی فارو سومین فرودگاه پررفت و آمد در کشور پرتغال است و در فاصله ۴ کیلومتری از مرکز شهر فارو قرار دارد. از سال ۲۰۱۰ هواپیمایی رایان ایر این فرودگاه را به عنوان قطب اصلی فعالیت هایش انتخاب کرده است و برخی از پروازهایش را از این فرودگاه انجام می دهد. فارو در منطقه الگرو واقع شده و یکی از مقاصد محبوب برای تفریحات ساحلی و آبی است. به همین دلیل در فصل تابستان این فرودگاه بسیار شلوغ می شود و گردشگران زیادی از کشورهای مختلف برای سپری کردن تعطیلات به فارو می آیند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه فارو و راه های دسترسی به مرکز شهر را به شما معرفی کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

 چطور از فرودگاه فارو پرتغال به مرکز شهر برویم؟

آکاایران: چطور از فرودگاه فارو پرتغال به مرکز شهر برویم؟

دسترسی از فرودگاه فارو به مرکز شهر

فرودگاه فارو تنها فرودگاه در منطقه الگرو (Algarve) محسوب می شود و تنها ۴ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. الگرو جنوبی ترین منطقه پرتغال است و به خاطر سواحل اقیانوس اطلس و زمین های گلفش شهرت دارد. دانشگاه الگرو نیز یکی از دانشگاه های معتبر و مشهور در اروپاست و دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف برای تحصیل به این منطقه می آیند. در فصل تابستان گردشگران زیادی به فارو سفر می کنند و فرودگاه فارو شاهد ورود انبوه توریست هاست. حمل و نقل فرودگاه فارو بسیار کارآمد و مناسب است و شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید خود را به مناطق مختلف شهر و همین طور شهرهای اطراف برسانید. قطار دسترسی مستقیمی به فرودگاه ندارد اما با استفاده از تاکسی یا اتوبوس به راحتی می توانید خود را به شبکه ریلی برسانید و از آنجا به نقاط مختلف و شهرهای اطراف بروید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

 چطور از فرودگاه فارو پرتغال به مرکز شهر برویم؟

تاکسی

فرودگاه فارو فاصله کمی با مرکز شهر دارد و با ۱۰ دقیقه رانندگی می توان به مقصد رسید. تاکسی فاقد شک بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه فارو است و به راحتی شما را به هتل می رساند. ایستگاه تاکسی ها در مقابل ساختمان اصلی ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال هستند و اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید خیالتان از بابت حمل و نقل راحت باشد. تاکسی های رسمی و مجوزدار به رنگ مشکی و سبز یا سفید و طلایی هستند. هیچ وسیله نقلیه دیگری در پرتغال حق ندارد چنین ترکیب رنگی داشته باشد. بنابراین به راحتی می توانید تاکسی های رسمی را تشخیص کنید. اگر برای اولین بار به فارو سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید؛ اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید و اگر همراه با کودکان خردسالتان سفر می کنید توصیه می کنیم از تاکسی استفاده کنید.

 چطور از فرودگاه فارو پرتغال به مرکز شهر برویم؟

اتوبوس

اتوبوس یکی از متنوع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه فارو است و مسافران را در مسیرهای متعدد به مناطق مختلف شهر می برند. علاوه بر این اتوبوس هایی نیز وجود دارد که به مقصد شهرهای اسپانیا حرکت می کند. در کنار ایستگاه تاکسی می توانید ایستگاه اتوبوس ها را مشاهده کنید.

مسیر شماره ۱۶ که به خط صورتی هم شهرت دارد مسافران را از فرودگاه سوار می کند و به سمت مرکز شهر و ایستگاه اتوبوس فارو می رساند و در نهایت به (ساحل) Praia de Faro می رود. اتوبوس ها از ساعت ۵ صبح تا نیه شب فعال هستند و در مدت زمان ۲۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر می رسانند. اتوبوس ۱۶ در مقابل ترمینال و در بیرون سالن پروازهای خروجی توقف می کند و مسافران را سوار می کند.

مسیر شماره ۱۴ نیز یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه فارو است و مسافران را به ایستگاه اتوبوس می رود. کل مدت زمان سفر از فرودگاه فارو تا ایستگاه اتوبوس حدود نیم ساعت طول می کشد.

علاوه بر این، اتوبوس های دیگری نیز وجود دارد که مسافران را به سایر شهرهای پرتغال و اسپانیا می رساند. مسیر هر اتوبوس روی آن نوشته شده و در صورتی که می خواهید به شهرهای دیگر سفر کنید می توانید از آن ها استفاده کنید.

 چطور از فرودگاه فارو پرتغال به مرکز شهر برویم؟

قطار

شبکه ریلی مستقیما به فرودگاه فارو دسترسی ندارد اما با استفاده از وسایل نقلیه دیگر می توان خود را به ایستگاه قطار رساند. البته برنامه ریزی شده تا آخر سال ۲۰۲۲ فرودگاه فارو نیز به شبکه ریلی متصل شود و ایستگاه قطار ویژه خود را داشته باشد. نزدیک ترین ایستگاه قطار به فرودگاه در فاصله ۴ کیلومتری و در مرکز شهر فارو قرار دارد. از آنجا می توانید به شبکه ریلی الگرو (Algarve) متصل شوید و به تمام نقاط کشور سفر کنید. با استفاده از تاکسی می توانید در عرض ۱۰ دقیقه به ایستگاه قطار فارو برسید. همچنین می توانید سوار اتوبوس شماره ۱۶ شوید و در ایستگاه اتوبوس فارو پیاده شوید. از آنجا با ۳-۴ دقیقه پیاده روی می توانید خود را به ایستگاه قطار برسانید.

 چطور از فرودگاه فارو پرتغال به مرکز شهر برویم؟

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید در مدت اقامت در شهر فارو خودتان رانندگی کنید و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. شرکت های محلی و همینطور بین المللی در فرودگاه فارو حضور دارند و انواع سرویس های کرایه اتومبیل را به مسافران عرضه می کنند. شرکت های معتبر بین المللی مثل اویس، یوروپکار، هرتز، سیکست، گلدکار و … در فرودگاه دفتر دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه های سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل می تواند باعث کاهش در هزینه های سفر بشود. کرایه اتومبیل بهترین راه برای کشف منطقه الگرو و سواحل اطراف است و آزادانه می توانید به هرکجا که خواستید بروید. با مراجعه به این شرکت ها و مقایسه قیمت ها و خدمات بهترین و مناسب ترین سرویس را انتخاب کنید.

.

منبع : http://www.eligasht.com/Blog/

تبلیغات