آکاایران: طولانی ترین زیپ لاین درون شهری در لندن افتتاح شد

در تاریخ ۲۲ می ماه ۲۰۱۸ مصادف با یکم خرداد ماه ۹۷، طولانی ترین و پر سرعت ترین زیپ لاین درون شهری جهان در شهر لندن افتتاح شد. در ادامه این خبر با الی گشت همراه باشید.

 افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری جهان در لندن

آکاایران: افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری جهان در لندن

اگر شما هم از علاقه مندان به تفریحات و ورزش های هیجان انگیز هستید، حتما با سرگرمی زیپ لاین آشنایی دارید. سرگرمی که در آن آدرنالین خونتان به شدت افزایش پیدا می کند و ضربان قلبتان به شدت می زند! دو روز پیش، یعنی اول خرداد ماه، بزرگترین مجموعه زیپ لاین درون شهری جهان، در پایتخت کشور انگلستان افتتاح شد. این زیپ لاین علاوه بر اینکه طولانی ترین زیپ لاینیست که تا به حال درون یک شهر ساخته شده است، سریع ترین آن ها نیز هست.

در این زیپ لاین که ۲۲۵ متر طول دارد، شما با سرعتی معادل ۵۰ کیلومتر در ساعت از ارتفاعی نسبتا بلند، به سمت پائین سرازیر می شوید. شاید وقتی با چنین سرعتی بر روی هوا سر می خورید، زیاد حواستان به مناظر اطراف نباشد! ولی از بالای این زیپ لاین چشم اندازی دلپذیر از شهر لندن و مجموعه کاخ وستمینستر (Palace of Westminster) قابل رویت است.

هیجان شما از زمانی آغاز می شود که شخصی شما را از ارتفاع ۳۵ متری زمین هل می دهد و شرایط بی وزنی را تجربه می کنید. علاقه مندان به این سرگرمی، در اینجا این شانس را دارند که با خانواده یا دوستانشان پرواز کنند، چرا که در این زیپ لاین، سه نفر همزمان می توانند بر روی هوا سر بخورند. شاید این هیجان برایتان کافی نباشد، ولی نگران نباشید! در کنار این زیپ لاین یک مجموعه بانجی جامپینگ هم افتتاح شده است که علاقه مندان به این سرگرمی می توانند از آن استفاده کنند.

 افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری جهان در لندن

بری شاورین (Barry Shaverin) موسس این زیپ لاین در این رابطه گفت: «این خیلی خوب است که این شانس را به مردم داده ایم تا لندن را از چشم اندازی نوین مشاهده کنند و در گرمای تابستان کمی هیجان را تجربه کنند». لازم به ذکر است که قیمت این زیپ لاین برای بزرگ سالان ۲۵ پوند و برای کودکان ۱۶٫۵۰ پوند است.

ناگفته نماند که سریع ترین زیپ لاین دنیا نیز در بریتانیا و کشور ولز احداث شده و نامش zip world velocity است. کشور امارات نیز طولانی ترین زیپ لاین جهان به طول ۲۸۰۰ متر را در راس الخیمه احداث کرده است.

 افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری جهان در لندن
.

منبع : http://www.eligasht.com/Blog/

تبلیغات