آکاایران: 10 جاذبه دیدنی دلپذیر و خیره کننده در جهان

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

آکاایران: 10 جاذبه دیدنی دلپذیر و خیره کننده در جهان

در کره زمین هزاران جاذبه دیدنی و نقاط دلپذیر وجود دارد. از میان این جاذبه های دیدنی برخی خیره کننده تر هستند. این مکان ها آن قدر دیدنی هستند که هرکدام از ما باید یک بار در زندگی خود از آن ها دیدن کنیم. با دیدن از این مکان ها خاطراتی به دست خواهید آورد که تا ابد برایتان باقی مانده و از یادآوری آن ها لذت می برید. در اینجا 10 جاذبه دیدنی دلپذیر و خیره کننده را به شما معرفی می کنیم.


10. کوه فوجی، جزیره هونشو، ژاپن

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی جهان که باید به آنجا سفر کنید کوه فوجی در ژاپن است. این جاذبه دلپذیر همانند نگینی در میان جاذبه های دیگر ژاپن می درخشد. اگرچه دسترسی به کشور ژاپن به کشور مبدأ شما وابسته است اما بهتر است از این کوه دیدن کنید.

این قله همچنین مرتفع ترین قله این کشور و یک آتش فشان فعال به شمار می رود. یکی از نقاط مهم این جاذبه دیدنی این است که از فراز آن می توانید مناطق اطراف را مشاهده کنید. هنرمندان و شعرای بسیاری از گوشه و کنار جهان به این مکان سفر می کنند تا آرامش و زیبایی آن الهام بخش آن ها باشد.


9. اولورو، قلمروی شمالی، استرالیا

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

کشور استرالیا از ژاپن چندان دور نیست. این کشور با مردم خونگرم، حیات وحش متنوع و سبک زندگی راحت مردمانش شناخته می شود اما علاوه بر این ها جاذبه های دیدنی بسیار زیبایی دارد. اولورو (Uluru) در شمال کشور واقع شده و در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی زیادی دیده می شود. در این منطقه چیزی نمی روید، بنابراین تصویر سنگی که از خاک بیرون زده خیره کننده است. این صخره سنگی برای بومیان منطقه یک مکان مقدس بوده و معتقدند که روح مردگانشان در آنجا زندگی می کنند. در حال حاضر می توان از این صخره بالا رفت و مناطق اطراف را مشاهده نمود اما در آینده این امکان ممنوع خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید از این مکان دلپذیر دیدن کنید بهتر است عجله کنید.


8. دیوار بزرگ چین، چین

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

یکی از مشهورترین سازه های جهان و تنها سازه ساخته دست انسان که از فضا قابل مشاهده است. این سازه طی سال ها بارها ساخته شده و موردبازسازی قرار گرفته است. در حقیقت این سازه برای محافظت چینی ها از تهاجم خارجی ها به خصوص مغول ها، ساخته شده است.

با دیدن از این منطقه می توانید بر فراز این دیوار قدم زده و تاریخ را زیر پای خود حس کنید. در حقیقت تمام تاریخ دوستان جهان باید به این مکان سفر کنند زیرا ساخت آن از قرن 7 پیش از میلاد آغاز شد. حتی اگر به تاریخ علاقه نداشته باشید بازهم می توانید از ساختار این دیوار و مناظر اطراف آن لذت ببرید.


7. پل گلدن گیت، سان فرانسیسکو، آمریکا

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

اگر در این لیست یک مکان دلپذیر وجود داشته باشد که به سرعت جلب توجه کند آن مکان پل گلدن گیت آمریکا است. زیبایی این پل در طراحی و همچنین دشوار بودن ساخت این سازه نهفته است. این پل که در منطقه تفریحی شهر قرار دارد به شما این امکان را می دهد تا از دیدنی های دیگر شهر هم لذت ببرید. گلدن گیت به عنوان سمبل کرانه غربی ایالات متحده به شما این امکان را می دهد که به پایین پل رفته و در کنار ساحل قدم بزنید.


6. استون هنج، ویلتشیر، انگلستان

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

اگر در جهان یک مکان دلپذیر وجود داشته باشد که پررمز و رازتزین هم باشد آن مکان استون هنج است. در این مکان سازه هایی وجود دارد که به عصر نوسنگی و برنز تعلق داشته و هنوز هم درباره چگونگی و دلیل ساخته شدن آن بحث می شود. اگرچه گفته می شود این مکان یک مکان مذهبی بود اما دراین باره شواهد کافی موجود نیست.

بااین حال به دلیل تأثیر جادویی این مکان و طرز قرارگیری این سنگ ها باید به این مکان سفر کنید. تنها کمی قدم زدن در این مکان می تواند باعث آرامش شما شود و علاقه شما به این مکان را دو برابر کند. این مکان قطعاً ارزش دیدن دارد.


5. تندیس مسیح، ریودوژانیرو، برزیل

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

این مجسمه بی نهایت دلپذیر در بالای شهر زنده ریودوژانیرو قرار گرفته و مسیح را نشان می دهد که با دست های باز جهان زیر پای خود را نظاره می کند. با دیدن این مجسمه نفس در سینه تان حبس شده و تا پایان عمر آن را از یاد نخواهید برد. این مجسمه در نزدیکی کوه شوگرلوف قرار دارد که از قله آن می توانید مناظر اطراف و مجسمه را به خوبی ببینید. همچنین پس از دیدن از مجسمه می توانید به شهر رفته و تفریح کنید. پیش از سفر به این نقطه از مناسب بودن آب وهوا اطمینان حاصل کنید تا لذت سفرتان دوچندان شود.


4. کولوسئوم، رم، ایتالیا

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

درباره زیبایی این مکان دیدنی و شهر آن چه می توان گفت؟ رم شهر عشق و لذت است که تنها راه رفتن در آن می تواند برایتان لذت بخش باشد. در این شهر می توانید از معروف ترین کولوسئوم جهان دیدن کنید. این سازه که به دوران رم باستان بازمی گردد شما را به عصر سزار می برد.

در گذشته در این کولوسئوم بزرگ و پهناور بازی ها و مبارزه گلادیاتورها انجام می گرفت. از آنجاییِ رم پایتخت کل امپراتوری بود بنابراین این کولوسئوم یک مکان مهم محسوب می شد. امروزه گردشگران می توانند با پرداخت مبلغ ورودی از داخل این کولوسئوم دیدن کرده و از وسعت و شکوه آن لذت ببرند. بنابراین باید به این مکان رفته و از بزرگ ترین سازه امپراتوری رم دیدن کنید.


3. برج ایفل، پاریس، فرانسه

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

پاریس هم مانند رم شهری است که بلافاصله پس از ورود به آن عاشق اش می شوید. فضای دلپذیر، مکان های قدیمی و کافه های جالب این شهر را به یک مقصد دلپذیر تبدیل می کند. یکی از دیدنی ترین جاذبه های این شهر برج ایفل است. این برج دلپذیر و تأثیرگذار در قلب شهر قرار گرفته است.

می توانید از دور آن را نظاره کنید اما اگر با پرداخت ورودی به داخل آن رفته و از پله ها بالا بروید بیشتر لذت خواهید برد. طبقه بالای این برج نمای زیبای شهر پاریس را در اختیارتان قرار داده و باید حتماً آن را امتحان کنید. این برج در شب و باوجود چراغ های روشن آن زیباتر است. می توانید در شب در یکی از کافه ها نشسته و از منظره این برج لذت ببرید.


2. تاج محل، اوتر پرادش، هند

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

آیا از تاج محل مکان مشهورتر و دیدنی تری وجود دارد؟ این مسجد مرمرین دلپذیر توسط امپراتور هند و به مناسبت یادبود همسر متوفی اش ساخته شده است و داستان بسیار جالبی دارد. انعکاس نور بر دیواره مرمرین این مکان و زیبایی پرشکوه آن باعث می شود که حتماً از آن دیدن کنید. اگرچه این مکان در برخی فصول شلوغ تر است اما حتماً باید از آن دیدن کنید.

این مکان دلپذیر در نزدیکی شهر آگرا قرار داشته و از نظر زیبایی از کل کشور چیزی کم ندارد. برای لذت بیشتر از این مکان تاریخی می توانید در اطراف آن قدم بزنید. در روبه روی این مکان یک نیمکت معروف وجود دارد که می توانید روی آن نشسته و از منظره این مکان لذت ببرید.


1. اهرام جیزه، مصر

10 جاذبه دیدنی زیبا و خیره کننده در جهان

یکی از عجایب هفت گانه جهان اهرام جیزه در مصر است. زیبایی و کهن بودن این اهرام و این حقیقت که تمام مردم جهان آن را می شناسند باعث شده که در جایگاه اول لیست ما قرار بگیرد. این اهرام شکوه و عظمت مصر باستان را نشان داده و هنوز هم مانند گذشته نفس را در سینه حبس می کنند.

اگرچه در مصر اهرام مختلفی وجود دارند اما مهم ترین آن اهرام جیزه است. این اهرام بزرگ ترین و کهن ترین اهرام جهان هستند که ارزش دیدن را دارند. این مکان دیدنی ترین و تأثیرگذارترین سازه جهان است که هرساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.

یکی از بهترین مزیت های زندگی کردن این است که فرصت سفر به نقاط مختلف را در اختیارتان قرار می دهد. یکی از بهترین مزیت های سفر این است که با مکان های نوین و دلپذیر آشنا خواهید شد. این ده مکان دیدنی موجود در لیست بهترین نقاط دیدنی جهان هستند که زیبایی، شکوه و عظمت را در مقابل دیدگانتان قرار می دهند، پس حتماً از آن ها دیدن کنید.

.

منبع : https:paroshat.com

تبلیغات