آکاایران: 10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

آکاایران: 10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یک کشور منحصربه فرد است که در آن سنت و مدرنیته در کنار هم قرار دارند. تنها 50 سال پیش این کشور یک کشور فقیر بود و پایتخت آن دوبی روستای ماهیگیران فقیر به شمار می رفت. اما پس از کشف منابع غنی نفت آینده این کشور دگرگون شد. اقتصاد آن به سرعت رشد یافت کرد. امروزه امارات متحده عربی درست همانند تصویر ایده آل گذشتگان از آینده است. در هر قدم ثروت و امکانات دیده می شود. گویی امارات می خواهد در همه چیز اولین باشد: بلندترین ساختمان، لوکس ترین هتل جهان و غیره. در این کشور می توانید 10 فعالیت لذت بخش را انجام دهید.


1. در بلندترین ساختمان جهان غذا بخورید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

رستوران ساختمان برج خلیفه که اتمسفر نام دارد در ارتفاع 442 متری زمین قرار دارد. اگر به خوردوخوراک علاقه داشته باشید حتماً فرصت غذا خوردن در این رستوران را از دست نخواهید داد. اگر به غذاهای عربی علاقه نداشته باشید باید بدانید که در این رستوران غذاهای اروپایی هم عرضه می شود. یادتان باشید که در این رستوران باید لباس رسمی به تن کنید نه تی شرت و شلوار جین.


2. در دنیای فراری ابوظبی سرعت را تجربه کنید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

آیا می دانید سریع ترین رولرکوستر جهان “فرمول روسی” نام دارد که در 5 ثانیه با سرعت 240 کیلومتر حرکت می کند. در دنیای فراری ابوظبی می توانید رولر کوستر و سواری های دیگر را تجربه کنید. سوارشدن بر فرمول روسی مانند این است که سوار فراری شده باشید. در این مکان سواری های دیگر هم وجود دارد که بر اساس علاقه خود می توانید آن ها را انتخاب کنید. افرادی که به موزه و فعالیت های دیگر علاقه داشته می توانند به گالری فراری رفته و درباره هر مدل اطلاعاتی کسب نمایید. پس از دیدن از دنیای فراری فعالیت هایی که در آنجا انجام دادید را فراموش نخواهید کرد.


3. از بالا از نخل جمیرا دیدن کنید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

یکی از بهترین فعالیت ها چتربازی است تصور کنید در هر ساعت 210 کیلومتر پرواز کرده و از منظره جزیره مصنوعی جمیرا دیدن می کنید. اگر تابه حال چتربازی را تجربه نکرده اید از انجام آن نترسید زیرا یک مربی به شما کمک می کند تا پرواز راحت و امنی داشته باشید. منظره نخل جمیرا و مناظر اطراف می تواند یکی از فراموش نشدنی ترین فعالیت ها باشد.


4. در صحرا ماجراجویی کنید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

در هر شهر توریستی امارات خودروهایی وجود دارند که شما را به سفر به صحرا می برند. ماجراجویی در صحرا یکی از فعالیت هایی است که نباید از دست بدهید. صحرا نوری با یک خودروی شاسی بلند بر روی امواج نارنجی یک تجربه منحصربه فرد است که می توانید به همراه کودک و خانواده آن را انجام دهید. این سفر تمام روز طول کشیده و در وقت نهار می توانید در وسط صحرا نهار سنتی بادیه نشینی داشته باشید.


5. طولانی ترین زیپ لاین را تجربه کنید

با یک طناب می توانید با سرعت 150 کیلومتر در ساعت از بلندترین کوه امارات پرواز کنید. این زیپ لاین در شمال رأس الخلیفه و با طول 2830 متر به عنوان طولانی ترین زیپ لاین جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. اگر آن قدر شجاع باشید که بخواهید این فعالیت را انجام دهید باید به قله کوه جیص رفته و پرواز خود را آغاز کنید. در این کوه از ارتفاع 1680 متری با سرعت 150 کیلومتر در ساعت به پایین بیایید.


6. از سکوی مشاهده برج خلیفه به اطراف بنگرید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

برج خلیفه به معرفی نیاز ندارد. بلندترین برج خلیفه اولین چیزی است که با شنیدن نام دوبی یاد آن می افتید. در طبقه 124 و در ارتفاع 452 متری از زمین یک عرشه رصد وجود دارد که از طریق آن می توانید اطراف را نظاره کنید. در بالای این برج تکنولوژی سکوی مشاهده قرار دارد که از طریق آن می توانید جزئیات را باکیفیت خوب مشاهده کنید. بهتر است از قبل بلیت خریده و اگر نمی خواهید وقتتان تلف شود با پرداخت کمی پول می توانید فاقد صف به این عرشه بروید.


7. از قایق دوبی فواره ها را مشاهده کنید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

احتمالاً این تجربه رمانتیک ترین کاری است که می توانید در دوبی انجام دهید، بنابراین اگر با شریک زندگی تان به آنجا می روید حتماً آن را تجربه کنید. فواره های دوبی از شهرت جهانی برخوردارند. به وسیله قایق سنتی عربی می توانید در اطراف دریاچه برج خلیفه گشت وگذار کنید. بهترین زمان برای دیدن از این فواره عصر است زیرا هوا کمی تاریک بوده و فواره ها به صورت رنگی نمایش داده شده و منظره جادویی را به وجود می آورند.


8. عطر خود را به وجود آورید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

خریدن عطر یکی از کارهای لذت بخش است اما به راحتی نمی توان عطری یافت که با سلیقه و شخصیتتان متناسب باشد. مردم خاورمیانه استفاده از عطر را دوست دارند و به همین از آن زیاد استفاده می کنند. بنابراین تعجبی ندارد که در دوبی می توانید عطر مخصوص خود را ایجاد کنید. با رفتن به Dubai Perfume Souk نه تنها می توانید عطر خود را ایجاد کنید بلکه از عطر فروشان محلی خرید نمایید. فروشنده به شما کمک می کند تا عطر مخصوص خود را ایجاد کنید به خوبی روی پوستتان بنشیند.


9. از هتل گران قیمت جهان، قصر امارات دیدن کنید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

در ابوظبی می توانید زندگی و تفریحات لوکس را تجربه کنید. پس شکی موجود نیست که می توانید گران ترین و لوکس ترین هتل جهان را در آنجا بیابید. هنوز هیچ کس نمی داند که برای ساخت این هتل دقیقاً چقدر هزینه صرف شد. گفته می شود که ساخت این هتل حدوداً 3 میلیارد دلار هزینه داشت. از ظاهر این هتل می توانید به هزینه بالای آن پی ببرید: صدها تن طلا، مرمر واقعی، کریستال های سواروفسکی و مواد گران قیمت دیگر. با دیدن این هتل تصور می کنید از قصه های پریان سر درآورده اید و در میان صحرا با سراب مواجه شده اید. ارزان ترین قیمت برای یک سوئیت این هتل چیزی حدود 500 دلار آمریکا است، اگر از پس پرداخت این هزینه برنمی آیید می توانید به داخل لابی رفته و همانند یک موزه از داخل آن لذت ببرید.


10. در مسجد شیخ زاید قدم بزنید

10 فعالیت لذت بخش در امارات متحده عربی

مسجد شیخ زاید به عنوان شکرگزاری برای ثروت بی حد امارات ساخته شد. این مسجد هم مانند سازه های دیگر امارات بسیار لوکس بوده و یکی از بزرگ ترین مساجد جهان است. شیخ زاید اولین رئیس جمهور امارات بود و مراسم خاک سپاری او اولین مراسمی بود که در این مسجد انجام گرفت. سازمان گردشگری امارات تصمیم گرفت تا ورود به این مسجد را نه تنها برای مسلمانان بلکه برای تمامی ادیان مجاز اعلام کند، البته با این شرط که پوشش اسلامی رعایت شود.

.

منبع : https:paroshat.com

تبلیغات