<div > آکاایران: راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

آکاایران: راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

سفر به قطب جنوب می تواند یکی از بهترین سفرهای ممکن باشد. اما این سفر ماجراجویانه می تواند گرانقیمت باشد. سفر به قطب جنوب سفری خواهد بود که نه شما نه همراهانتان هرگز فراموش نخواهید کرد. این قاره یک مکان دورافتاده است که سفر به آنجا نه تنها دشوار بلکه همانند هیچ کجای دیگر نیست. با این حال هستند افرادی که دوست دارند به این مکان دورافتاده سفر کرده و زیبایی این قاره یخ زده را تحسین کنند. چه بخواهید با کشتی سفر چند هفته ای داشته باشید، یا اینکه یک روزه سفر کنید، در هر صورت با برنامه ریزی دقیق و بودجه مناسب می توانید یک سفر فراموش نشدنی داشته باشید.


روش اول: سفر به قطب جنوب با کشتی

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

1. با کشتی تفریحی سفر کنید. سفر با کشتی تفریحی مخصوص رایج ترین شیوه سفر به قطب جنوب است. مدت زمان این سفرها متفاوت می باشد اما عموماً بین 10 روز تا سه هفته هستند. بسته به محل عزیمت خود می توانید مسیرهای مختلف را امتحان کنید. مزیت این کشتی ها این است که همه چیز در کشتی فراهم شده و می توانید برای مدت زمان طولانی قطب جنوب و حیات وحش آن را از نزدیک ببینید.

 • اغلب کشتی های قطب جنوب از اوسوایا، تیرا دل فوئگو در آرژانتین، استنلی، جزایر فالکلند و برخی از آن ها از پونتا آرناس در شیلی، بوئنوس آیرس در آرژانتین یا پورتو مادرین در آرژانتین، عزیمت می کنند.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

2. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید توسط کشتی های تفریحی بزرگ تر سفر کنید یا کوچک تر. کشتی های تفریحی مقصد قطب جنوب در اندازه های مختلف قرار دارند، از اندازه های کوچک با ظرفیت 45 مسافر گرفته تا کشتی های بزرگ تر با ظرفیت 280 نفر. هر دوی آن ها نقاط ضعف و قوت خود را دارند. به طور کلی، کشتی های بزرگ تر راحت تر و مجهزتر هستند اما شانس اینکه از آن خارج شده و خودتان از تقریبا گشت و گذار بپردازید کمتر می باشد.

 • در دریاهایی که سطح آبشان بالاتر است کشتی های بزرگ تر راحت تر می باشند اما درباره اینکه چند نفر به ساحل بروند قوانین سفت و سخت تری وجود دارد پس از این نظر محدود خواهید شد.
 • در کشتی های کوچک تر به شما بیشتر زمان می دهند تا روی خشکی بمانید زیرا قوانین گردشگری آن ها محدود نبوده و می توانند تا 100 نفر را به خشکی و گشت و گذار ببرند.
 • کارهای مربوط به سفر تمام کشتی های باسابقه از طریق انجمن بین المللی سفر به قطب جنوب(IAATO) انجام می شود، بنابراین در زمان برنامه ریزی می توانید با این انجمن مشورت کنید. آن ها از سفرهایی که به محیط زیست قطب جنوب آسیب نرساند حمایت می کنند.
 • هزینه سفر با این کشتی ها متفاوت است، اما برای یک سفر 10 روزه باید حداقل 4،500 دلار پرداخت کنید، سفرهای طولانی تر از 12،750 دلار تا 16،000 دلار قیمت دارند.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

3. با کشتی یات به قطب جنوب سفر کنید. حتی می توانید با کشتی یات به قطب جنوب سفر کنید اما این روش چندان رایج نیست و معمولاً یات سوارهای متخصص این راه را انتخاب می کنند نه توریست های عادی. برخی از شرکت های یات با انجمن بین المللی سفر به قطب جنوب قرارداد دارند بنابراین می توانید برای سفر به قطب جنوب با آن ها تماس بگیرید. یات از اوسوایا یا استنلی حرکت می کند و مخصوص توریست های شجاع و ماجراجوست.

 • این کشتی های کوچک تر از کشتی های بزرگ قوانین پیچیده تری دارند.
 • این گزینه بسیار گران قیمت است به طوری که هزینه یک روز سفر با یات بیش از 1000 دلار می باشد.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

4. با کشتی باربری فرانسوی سفر کنید. افراد اروپایی می توانند به عنوان توریست با کشتی باربری فرانسوی سفر کنند. این کشتی، ماریون دوفرنس 2 از رئونیون عزیمت کرده و بازگشت آن یک ماه طول می کشد. تعداد توریست هایی که می توانند با این کشتی روانه شوند محدود است بنابراین باید با آژانس های گردشگری فرانسه تماس گرفته و درباره قیمت، زمان سفر و اطلاعات به روز دیگر سؤال کنید.

 • قیمت ها از 8،000 دلار آغاز می شوند که برای یک ماه است.

روش دوم: پرواز به قطب جنوب

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

1. سوار هواپیما شوید. احتمالاً بهترین راه تماشای قطب جنوب از بالاست. می توانید پرواز بازدید از قطب جنوب را رزرو کنید که به شما اجازه می دهد از داخل هواپیما از جنوبگان دیدن نمایید. این گزینه برای افرادی مناسب است که می خواهند یک روزه از قطب جنوب دیدن کرده و پس از ان به خانه بازگردند. می توانید از دیدن قطب جنوب لذت ببرید، در همین حال متخصصان قطب جنوب در داخل هواپیما صحبت کرده و با غذا و نوشیدنی از شما پذیرایی خواهد شد.

 • در حال حاضر تنها می توانید از کشور استرالیا چنین پروازی داشته باشید.
 • برای انتخاب این گزینه باید زودتر برنامه ریزی کرده و رزرو کنید.
 • اگر می خواهید از هواپیما خارج شده و از حیات وحش قطب جنوب دیدن کنید این گزینه مناسب نیست.
 • بسته به صندلی شما بهای بلیت این پروازها از 1،000 دلار تا 8،000 دلار متغیر است.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

2. پروازی را انتخاب کنید که در قطب جنوب بر زمین بنشیند. اگر می خواهید روی قطب جنوب بنشیند شرکت هایی وجود دارند که از مکان های مختلف این خدمات را ارائه می دهند. محل عزیمت شما مشخص می کند که برنامه سفر چه خواهد بود، بنابراین می توانید از طریق استرالیا، شیلی، آفریقای جنوبی یا آرژانتین سفر کرده و پیش از سفر برنامه را خوب بررسی کنید. یادتان باشد که پرواز به جنوبگان کمتر و غیرقابل پیش بینی تر از پروازهای معمولی است.

 • برخی از شرکت های گردشگری در قطب جنوب فرود آمده و فعالیت هایی مانند اسکی، کمپ و کوه نوردی ارائه می دهند.
 • از پونتا آرناس در شیلی می توانید به جزیره کینگ جرج پرواز کرده و شب را در کمپ توریست ها اقامت کنید.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

3. گزینه های پرواز و کشتی را بررسی کنید. گزینه دیگری که می توانید در نظر بگیرید پکیج کشتی و پرواز است که برای مدت زمان کمتر با کشتی سفر کرده اما هنوز می توانید از نزدیک از حیات وحش و محیط زیست قطب جنوب دیدن کنید. می توانید با هواپیما به جزیره کینگ جرج پرواز کرده و سپس در آنجا سوار کشتی شوید که شما را در آن اطراف می گرداند.

 • این گزینه زمانی خوب است که می خواهید حیات وحش و طبیعت منجمد قطب جنوب را از نزدیک ببینید اما در عین حال مدت زمان طولانی در کشتی تفریحی نباشید. اما این گزینه ارزان نخواهد بود.
 • انتظار این را داشته باشید که برای یک سفر دو هفته ای حدود 10،000 دلار تا 14،000 دلار پرداخت کنید.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

4. یادتان باشد که آب و هوای بد می تواند سفرتان را خراب کند. یادتان باشد پرواز ممکن است به دلیل شرایط بد آب و هوا یا دلایل امنیتی لغو شود. این مسئله طبیعی است اما از آنجاییکه آب و هوای قطب جنوب نامساعد است پس احتمال لغو شدن پروازهای قطب جنوب بیش از پیش خواهد بود. بنابراین بهترین روش ارزیابی گزینه های پرواز این است که راهنمای مخصوص قطب جنوب را خوانده یا وب سایت های تخصصی را بررسی کنید زیرا جزئیات موردنیاز برای این سفر بر اساس میزان دسترسی و علایق توریست ها هر سال تغییر می کند.


روش سوم: برنامه ریزی سفر توسط خودتان

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

1. برای سفر زمان مناسب را انتخاب کنید. فصل گردشگری قطب جنوب حدود پنج ماه است، اغلب در تابستان نیمکره جنوبی (نوامبر تا مارس). مواقع دیگر برای سفر مناسب نبوده و به شدت سرد، تاریک و پر از یخبندان هستند. همچنین در اواخر فصل گردشگری تعداد افراد کمتری دیده شده و اغلب حیوانات به دریا رفته اند. در این ماه ها می توانید انتظار دیدن این صحنه ها را داشته باشید:

 • در ماه نوامبر توده یخ ها شروع به آب شده کرده و فصل جفتگیری پنگوئن ها و پرندگان دیگر است.
 • در ماه های دسامبر و ژانویه جوجه پنگوئن ها از تخم خارج شده و توسط بزرگ ترها تغذیه شده و پرورش می یابند.
 • در ماه های فوریه و مارس جوجه پنگوئن ها پر درآورده، پنگوئن های بزرگسال پوست انداخته و می توانید به راحتی وال ها را ببینید.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

2. بودجه زیادی را در نظر بگیرید. قطب جنوب مقصدی است که نمی توان به آنجا سفر کم هزینه داشت مگر این که واقعاً در این زمینه حرفه ای باشید. در بهترین شرایط باید حداقل 5،000 دلار آمریکا در نظر بگیرید، البته با امکانات محدود و شرایط نه چندان راحت.

 • این احتمال وجود دارد که از نقاطی مانند اوسوایا در آرژانتین بلیت های دقیقه آخر ارزان کشتی خریداری کنید. برای این کار باید در شهر باشید و بتوانید به سرعت برنامه خود را تغییر دهید. این گزینه چندان مطمئن نیست اما اگر چنین بلیتی پیدا کنید هزینه سفرتان کاهش خواهد یافت.
 • اگر نمی خواهید همانند یک توریست سفر کنید می توانید به گزینه هایی مانند ملحق شدن به سفر دولتی به قطب جنوب فکر کنید. برای این کار باید مهارت هایی مانند مهارت تکنیکی، علمی، پزشکی یا مثلاً آشپزی داشته باشید. همچنین باید سابقه خوبی داشته باشید تا دولت شما را استخدام کند.
 • یکی دیگر از گزینه ها این است که در سفرهای دعوت شده شرکت کنید. بسیاری از افراد به عنوان روزنامه نگار، عکاس، هنرمند و غیره، به این سفر دعوت می شوند و هزینه سفر به عهده فرد یا افراد دعوت کننده است. این گزینه هم به مهارت های شما وابسته است.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

3. مسائل بهداشتی و سلامتی را در نظر بگیرید. محیط زیست قطب جنوب برای انسان خطرناک است. هوا می تواند به سرعت نامساعد شود و همیشه سرد است، حتی در ماه های تابستانی (گرم ترین درجه هوا در تابستان و در ساحل حدود 41-56 درجه فارنهایت است). خطراتی مانند یخ کافت روی یخ و یخچال ها و همچنین سوختگی براثر آتش، افراد را تهدید می کند. یادتان باشد در محیط های خشک احتمال سوختگی بیشتر است پس در نگه داشتن مواد اشتعال زا دقت کنید.

 • در انتخاب پوشاک و تجهیزات دقت کنید. در این سفر به لباس های ضدآب باکیفیت نیاز دارید. کشتی ممکن است برخی از این تجهیزات را در اختیارتان قرار دارد اما احتمالاً اندازه تان نخواهد بود.
 • برای رفتن به قطب جنوب لازم نیست واکسن بزنید اما باید از نظر سلامتی در شرایط خوبی باشید زیرا درمان های اولیه پزشکی برای تمام مسافران و به یک اندازه ارائه می شود. اگر از نظر پزشکی در شرایط خاص به سر می برید باید در نامه ذکر شده باشد مخصوصاً اگر قرار باشد با خود دارو حمل کنید.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

4. به محیط زیست آسیب پذیر قطب جنوب احترام بگذارید. محیط زیست قطب جنوب بسیار آسیب پذیر است و با وجود تغییرات انجام شده و سفرها، هنوز سفر انسانی به این منطقه اندک است. بنابراین حیات وحش این منطقه به دلیل ارتباط کم با انسان از او نمی ترسد. بنابراین باید به طبیعت بکر قطب جنوب احترام بگذارید و نگذارید سفرتان به این منطقه آسیب بزند. در سیستم پیمان قطب جنوب راهنمای سفر به این منطقه قرار داده شده، به همین دلیل بهتر است در زمان آماده شدن برای این سفر این راهنما را مطالعه کنید. برخی از موارد اولیه که باید به ذهنتان بسپارید عبارت اند از:

 • به حیات وحش نزدیک نشوید و کاری نکنید که باعث آزارشان شود.
 • زباله نریزید.
 • چیزی را خراب نکنید – تمام سازه های ساخته دست انسان ارزش تاریخی دارند و بسیاری از آن ها در فهرست میراث ثبت شده اند. در سازه ها یا سنگ ها کنده کاری نکنید.
 • فقط عکس بگیرید نه هیچ چیز دیگر. تمام تخم ها، صدف ها، گیاهان، سنگ ها، فسیل ها، خاک ها و هر چیز دیگر را همانجا که هست بگذارید.

راهنمای کامل سفر به قطب جنوب

5. از یکی از فراموش نشدنی ترین سفرهای خود لذت ببرید. این یکی از سفرهایی است که هرگز فراموش نمی کنید و دائم درباره آن صحبت می کنید. اگر از دیدن زیبایی بکر، مناطق دیدنی و حیات وحش شگفت انگیز لذت می برید و با کمی سرما مشکل ندارید، پس سفر به این منطقه به یک خاطره فراموش نشدنی برای شما تبدیل خواهد شد.

.

منبع : https:paroshat.com

تبلیغات