آکاایران: بهترین آثار هنری فرودگاه های جهان

معمولا توقف طولانی در فرودگاه برای مسافران خوشایند نیست. اگر به دلیل تاخیر پرواز یا وقفه بین دو پرواز مجبور شوید ساعت ها در فرودگاه منتظر بمانید ممکن است کلافه و بی حوصله شوید. البته با راهکارهایی می توان این زمان را خوشایند و مفرح کرد. جالب است بدانید که در برخی فرودگاه آثار هنری فوق العاده و منحصرفردی قرار دارد که این فرودگاه ها را به موزه ای فرودگاهی تبدیل کرده اند. در این فرودگاه ها آثار هنری مدرن و برجسته از هنرمندان مشهور بین المللی در معرض نمایش عموم قرار دارد. به همین دلیل اگر چندین ساعت هم منتظر بمانید می توانید با بازدید از این آثار هنری سرگرم شوید و گذشت زمان را احساس نکنید. در این مطلب می خواهیم از زیباترین آثار هنری فرودگاه های جهان بازدید کنیم و این آثار را به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید.

 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

آکاایران: زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

۱- فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه چانگی (Changi Airport) در بسیاری از موارد جز بهترین فرودگاه ها به شمار می رود. این فرودگاه مدرن در لیست ۱۰ فرودگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۷، تمیزترین فرودگاه های جهان و فرودگاه با امکانات مناسب کودکان قرار دارد. در دو سال گذشته این فرودگاه به دلیل امکانات رفاهی مناسب به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده است. اگر بلیط هواپیمایتان را به مقصد فرودگاه چانگی سنگاپور رزرو کرده باشید می توانید خودتان از نزدیک استانداردهای بالای این فرودگاه آسیایی را مشاهده کنید. این بار اما به دلیل آثار هنری برجسته و زیبایی که دارد می خواهیم از آن نام ببریم.

باران متحرک (Kinetic Rain) در ترمینال شماره ۱ فرودگاه چانگی قرار دارد. این اثرهنری فاخر از   ۶۰۸ قطره باران آلومینیومی تشکیل شده است. این اثر هنری متحرک است و جنبش قطره های باران حس بارش و باران را به بیننده القا می کند. مسافرانی که به این فرودگاه سفر می کنند نمی توانند در برابر زیبایی آن مقاومت کنند و حتی شده برای چند دقیقه به تماشای این اثر دلپذیر می نشینند. این اثر یکی از زیباترین آثار هنری فرودگاه های جهان به شمار می رود.

 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

۲- فرودگاه هلسینکی فنلاند

فرودگاه بین المللی هلسینکی (Helsinki International Airport) جزء بهترین و پررفت و آمدترین فرودگاه های اروپا و جهان به شمار می رود. این فرودگاه در کشور فنلاند قرار دارد و ۹۰% حجم ترافیک هوایی این کشور را به خود اختصاص داده است. در گوشه و کنار این فرودگاه آثار هنری انتزاعی و مفهومی وجود دارد که تماشایشان خالی از لطف نیست. مسافرانی که بلیط هواپیمایشان را به مقصد این فرودگاه رزرو کرده اند می توانند در مدت توقف در این فرودگاه از مجموعه ای بی نظیر از آثار هنری فرودگاه نیز بازدید کنند. به طور مثال اثر هنری زیر توسط هنرمند فنلاندی هانس کریستین برگ ساخته شده و اهمیت احساس و ادراک را نشان می دهد.

 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

۳- فرودگاه اوکلند نیوزیلند

فرودگاه اوکلند (Auckland Airport) بزرگ ترین و پررفت و آمدترین فرودگاه کشور نیوزلند به شمار می رود و در شهر اوکلند قرار دارد. این فرودگاه قطب اصلی ایرلاین مشهور و معتبر ایر نیوزلند است و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۹ میلیون نفر از این فرودگاه استفاده کرده اند. در محوطه بیرون این فرودگاه یک گالری هنری بی نظیر وجود دارد که مجموعه آثار انتزاعی و مفهومی زیبایی را به نمایش گذاشته اند. آثار هنری فرودگاه در فضای باز قرار گرفته اند و همنشینی آن ها با طبیعت سرسبز محیط، ترکیبی هنری و منحصربفرد ایجاد کرده است.  این مجموعه از آثار هنری ۱۱ هنرمند مشهور نیوزلندی تشکیل شده و مسافران می توانند در سفر به این فرودگاه از این گالری بازدید کنند.

 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر
 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

۴- فرودگاه کاستروپ کپنهاگ

فرودگاه بین المللی کاستروپ (Kastrup Airport) اصلی ترین فرودگاه کپنهاگ دانمارک است. این فرودگاه یکی از قدیمی ترین فرودگاه های بین المللی در اروپا به شمار می رود و سومین فرودگاه پررفت و آمد در اروپای شمالی است. مسافرانی که بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه رزرو کرده اند در این فرودگاه می توانند از آثار هنری مدرن و جذابی دیدن کنند. یکی از مشهورترین این آثار یک گوی شیشه ای رنگارنگ و زیباست که در مرکز فرودگاه نصب شده است. زیبایی این اثر هنری فرودگاه جلوه ای خاص به فضا بخشیده است.

 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

۵- فرودگاه سووارنابومی بانکوک

فرودگاه بین المللی سووارنابومی (Suvarnabhumi Airport)  اصلی ترین فرودگاه شهر بانکوک و شلوغ ترین فرودگاه کشور تایلند به شمار می رود. بسیاری از مسافرانی که به تایلند سفر می کنند به احتمال زیاد بلیط هواپیمایشان را به مقصد این فرودگاه مدرن و دلپذیر رزرو می کنند. در این فرودگاه نیز آثار هنری فوق العاده ای وجود دارد که در سفر به تایلند می توانید از آن ها بازدید کنید. یکی از بارزترین آثار هنری فرودگاه سووارنابومی، اثری به نام «مسابقه طناب کشی» است. این اثر هنری که برگرفته از اسطوره ها و فرهنگ تایلندی است و نیروهای خیر و شر را به تصویر می کشد که در حال انجام مسابقه طناب کشی هستند. ظرافت هنرمندانه ای که در ساخت مجسمه ها به کار رفته و رنگ های شاد و تند، فضای فرودگاه را به یک گالری هنری چشم نواز تبدیل کرده است.

 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

۶- فرودگاه بین المللی میامی

یکی از زیباترین آثار هنری فرودگاه میامی، «همگرایی هارمونیک» (Harmonic convergence) نام دارد که ترکیبی هنرمندانه از صدا و بازی نور است. این اثر هنری فرودگاه توسط کریستوفر جانی ساخته شده و در مسیر پیاده فرودگاه بین المللی میامی قرار گرفته است. تابش نور و نورهای رنگارنگ، این مسیر را به یک اثر هنری فوق العاده تبدیل می کنند. در ساعات مختلف روز که نور آقتاب به این مسیر می تابد مسیری رنگارنگ و تماشایی برای مسافران فراهم می کند که خستگی سفر را از تنشان بیرون می کند.

 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر
 زیباترین آثار هنری ۶ فرودگاه جهان تصویر

فرودگاه میامی (Miami Airport) در حال حاضر اصلی ترین شاهراه برای آمریکای لاتین و کشورهای کارائیب به شمار می رود. میامی به دلیل قرارگیری بین این مناطق از تنوع و ترکیب فرهنگی بالایی برخوردار است و این تنوع در آثار هنر فرودگاه نیز به چشم می خورد. در این فرودگاه آثار هنری مختلف از هنرمندان کشورهای مختلف در معرض نمایش قرار داده شده است. آثار هنری متعلق به هنرمندان کشورهای لاتین و کارائیب در این فرودگاه وجود دارند که نمادی از تنوع فرهنگی این منطقه است.

.

منبع : eligasht

تبلیغات