در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دیدنی های جهان از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: گردشگری با کشتی هوایی

تا به حال کشتی هوایی دیده اید؟ این هواپیماهای عجیب با ظاهر پفدار و بزرگی که دارند شاید بیشتر برای حمل بار مناسب باشند. اما به زودی قرار است گردشگری با کشتی هوایی راه اندازی شود و به این ترتیب، تحولی عظیم در صنعت توریسم و گردشگری ایجاد کند. شرکت هواپیماهای هیبریدی بریتانیا با ساخت و تکمیل ایرلندر ۱۰، بزرگ ترین هواپیمای جهان، امیدوار است چنین سفرهایی را در آینده ای نزدیک برگزار کند. این هواپیماها قابلیت های ویژه ای دارند که امکان سفر به سرزمین های ناشناخته و دوردست را فراهم می کنند. با الی گشت همراه باشید تا در مورد سفر با کشتی هوایی بیشتر بدانیم.

سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی
 سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی

آکاایران: سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی

کشتی هوایی ایرلندر۱۰، بزرگ ترین هواپیمای دنیا

شرکت هواپیماهای هیبریدی (HAV) بریتانیا سازنده هواپیمای ایرلندر ۱۰ (Airlander 10) است که در حال حاضر بزرگ ترین هواپیمای دنیا محسوب می شود. این کشتی هوایی مجهز به چهار موتور دیزلی توربوشارژ با قدرت ۳۲۵ اسب بخار (۲۴۲ کیلو وات) است. برای تیک-آف و بلند شدن مانند هواپیماهای ثابت بال از نیروی آیرودینامیکی استفاده می کند و با استفاده از گاز هلیوم در هوا معلق می ماند. این هواپیما می تواند تا ۱۰۰۰۰ کیلوگرم بار با خود حمل کند، تا ۵ روز با کارکنان و مسافران در هوا بماند و برای فرود به باند فرودگاه نیازی ندارد. این هواپیما هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد و پروازهای آزمایشی مختلفی را در فواصل مختلف انجام می دهد؛ با این حال، این شرکت اعلام کرده که در آینده ای نزدیک از این کشتی هوایی در زمینه گردشگری و توریسم نیز استفاده خواهد شد. دیو برنز، سرپرست پرواز آزمایشی ایرلندر در این رابطه می گوید: «من چندین بار با این کشتی هوایی پرواز کرده ام و از خبر ورود این هواپیما به صنعت گردشگری هیجان زده ام. از همین حالا می توانم تصور کنم که مسافران چقدر از چشم انداز  مناظر و مکان های دیدنی از پنجره این کشتی لذت خواهند برد.»

 سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی

برگزاری اولین تور گردشگری با کشتی هوایی

شرکت مسافرتی هنری کوکسن ادونچرز (HCA) قرار است اولین شرکتی باشد که از کشتی هوایی ایرلندر ۱۰ برای سفرهای گردشگری استفاده خواهد کرد. این شرکت همواره به دلیل برگزاری سفرهای لوکس و مجلل معروف بوده است و این بار قصد دارد تورهای گردشگری لاکچری با این هواپیمای غول پیکر راه اندازی کند.

این شرکت امیدوار است با استفاده از این کشتی های هوایی امکان سفر به نقاط دور افتاده و صعب العبور را فراهم کند. با توجه به اینکه این نوع هواپیما نیازی به باند فرودگاه ندارد در بسیاری از مکان ها و نقاط می تواند فرود بیاید. به همین دلیل با کشتی هوایی می توان به مناطق ناشناخته دنیا سفر کرد.

شرکت مسافرتی HCA با تیمی از دانشمندان و مهندسان در حال همکاری است تا این کشتی هوایی را برای سفرهای گردشگری و تفریحی آماده کند. علاوه بر این، اعلام شده است که فضای داخلی کابین هواپیما توسط شرکت طراحی انگلیسی دیزاین کیو (Design Q) انجام می شود و با صرف هزینه ای بالغ بر ۸۰۰۰۰ دلار طراحی لوکس و مجللی برای مسافران فراهم می کنند.

از همین الان، مقاصد و برنامه سفر این تور گردشگری منحصربفرد آماده شده است و شاید بسیاری مشتاقانه منتظر خرید بلیط این هواپیما باشند. این مقاصد از مسابقات اسکی تا قطب شمال و سفر اکتشافی به قطب جنوب متغیر خواهند بود. این کشتی هوایی مفهومی نوین از مسافرت هوایی و سفر لوکس و گرانقیمت به دنیا معرفی خواهد کرد.

 سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی

آینده صنعت گردشگری با کشتی هوایی

قابلیت های گسترده و منحصربفرد هواپیمای ایرلندر منجر به ایجاد دسته بندی جدیدی از سفر می شود. این کشتی هوایی می تواند روزها بی حرکت و در سکوت کامل در هوا معلق بماند. پنجره های سرتاسری این هواپیما نیز به مسافران اجازه می دهد مناظر بدیع اطراف را تماشا کنند و به همین دلیل بهترین گزینه برای سفرهای اکتشافی و سیاحتی به شمار می رود.

 سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی

هواپیمایی ایرلندر ۱۰ با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، اولین هواپیما از نسل نوین هواپیماهای با کارایی بالا محسوب می شود. این هواپیما با قابلیت معلق ماندن در هوا به مدت چند روز و عدم نیاز به باند فرودگاه برای پرواز و فرود، راه خود را از هواپیماهای قدیمی جدا می کند. همین دو ویژگی کافی است تا این کشتی هوایی را به گزینه ای عالی برای سفرهای ماجراجویانه و اکتشافی و مناطق صعب العبور و ناشناخته تبدیل کند. با استفاده از این کشتی هوایی می توان در عین رفاه و راحتی به ناشناخته ترین و بکرترین سرزمین ها سفر کرد.

پس از اتمام پروازهای آزمایشی در سال ۲۰۱۸، شرکت مسافرتی HCA تصمیم دارد هواپیمای ایرلندر ۱۰ را در سفرهای تفریحی استفاده کند و مسافران خود را به تماشای چشم اندازهای منحصربفردی مثل قطب شمال، کویر نمک بولیوی و بیابان نامیب ببرد. این شرکت مسافرتی قصد دارد مناطق پنهان و اسرارآمیز جهان را با این کشتی هوایی کشف کند.

 سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی

هواپیمای ایرلندر ۱۰

شرکت وسایل نقلیه هوایی هیبریدی بریتانیا (Hybrid Air Vehicles) در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است و هواپیماهای هیبریدی ایرلندر را ساخته است. این هواپیماها با قابلیت های بسیاری که دارند برای حمل بارهای سنگین مناسب هستند. کشتی هوایی ایرلندر ۱۰ که بزرگ ترین وسیله نقلیه دنیا محسوب می شود هواپیمایی فوق العاده کارآمد و بادوام است که به نسبت سایر هواپیماها، آلودگی های بسیار کمتری ایجاد می کند. این هوا دوستدار محیط زیست است و هزینه های بسیار کمی برای تعمیر و نگهداری نیاز دارد. کشتی هوایی می تواند از مکان های مختلف مثل بیابان، یخ، آب یا فضای سبز پرواز کند.

هواپیمای ایرلندر ۱۰ طوری طراحی شده است که تا ۵ روز بتواند در ارتفاع و در هوا معلق بماند و در این فاصله انواع ماموریت های اکتشافی، ارتباطی و نظارتی را انجام دهد. جابجایی مسافر و انجام سفرهای تفریحی و ماجراجویانه نیز از جمله قابلیت های این هواپیمای خاص است.

.

منبع : eligasht

سفر به سرزمین های ناشناخته با کشتی هوایی گردآوری توسط بخش دیدنی های جهان از هر پنج قاره سایت آکاایران
تبلیغات