آکاایران: میزان بار مجاز و قوانین بار الاتحاد

هواپیمایی الاتحاد یکی از ایرلاین های برتر دنیاست که متعلق به کشور امارات متحده عربی است. در سال ۲۰۱۶ این ایرلاین به دلیل کیفیت بالای خدمات و استانداردهای مناسب به عنوان ششمین شرکت هواپیمایی برتر دنیا انتخاب شده است. به دلیل شبکه پروازی گسترده و کیفیت خدمات بالای این ایرلاین، بسیاری از افراد هنگام سفر، بلیط هواپیمای خود را از این ایرلاین خوشنام و معتبر خریداری می کنند. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم در مورد میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این مورد را با شما در میان بگذاریم. امیدواریم با استفاده از این اطلاعات بتوانید سفری راحت و آسوده داشته باشید.  با الی گشت همراه باشید تا با قوانین بار الاتحاد بیشتر آشنا شویم.

 میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد چقدر است؟

آکاایران: میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد چقدر است؟

میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد

میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد به نوع کلاس پروازی و مقصد وابسته است. همچنین در برخی مسیرهای پروازی نیز قواعد ویژه ای برای وزن بار مجاز دارد. اما به طور کلی، میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد به تفکیک کلاس پروازی عبارتست از:

 • اکونومی:  مسافران اکونومی پرواز الاتحاد اجازه دارند تا حداکثر ۲۳ کیلوگرم بار و چمدان همراه خود دارا باشند.
 • اکونومی سیور و کلاسیک: در پرواز اکونومی سیور (Economy Saver) و کلاسیک میزان بار مجاز برای هر مسافر ۳۰ کیلوگرم است.
 • اکونومی فلکس: مسافرانی که از پرواز اکونومی فلکس (Economy Flex) الاتحاد استفاده می کنند اجازه دارند تا حداکثر ۳۵ کیلوگرم بار و چمدان همراه دارا باشند.
 • بیزنس کلاس: میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد در پروازهای بیزنس کلاس حداکثر ۴۰ کیلوگرم است.
 • فرست کلاس: مسافران فرست کلاس نیز اجازه دارند تا حداکثر ۵۰ کیلوگرم بار با خود حمل کنند.

نکته: وزن هر قطعه ساک و چمدان نباید بیشتر از ۳۲ کیلوگرم باشد.

 میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد چقدر است؟

میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد در برخی مسیرهای خاص

میزان بار مجازی که در بالا ذکر شد قانون کلی هواپیمایی الاتحاد در سفرهای هوایی است. اما الاتحاد در برخی مسیرهای پروازهای و مقاصد مختلف، قوانینی کمی متفاوت برای وزن بار مجاز دارد. در صورتی که بلیط هواپیمایتان را رزرو کرده اید و مبدا و مقصدتان مشخص است می توانید برای اطلاع از میزان بار مجاز به وبسایت الاتحاد مراجعه کنید. در ادامه برخی از این مسیرهای پروازی و میزان بار مجاز آن ها را توضیح می دهیم:

 • سفر از/به کانادا و آمریکا

اکونومی: ۲ چمدان به وزن حداکثر ۲۳ کیلوگرم

بیزنس کلاس: ۲ چمدان به وزن حداکثر ۳۲ کیلوگرم

فرست کلاس: ۲ چمدان، ۳۲ کیلوگرم

 • سفر از آفریقا به تمام مقاصد (بجز آمریکا و کانادا)

اکونومی: ۴۰ کیلوگرم

بیزنس کلاس: ۴۰ کیلوگرم

فرست کلاس: ۵۰ کیلوگرم

 • سفر از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، لبنان و اردن به آفریقا

اکونومی: ۴۰ کیلوگرم

بیزنس کلاس: ۴۰ کیلوگرم

فرست کلاس: ۵۰ کیلوگرم

 میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد چقدر است؟
 • مسیر پرواز استرالیا-لبنان

اکونومی: ۴۰ کیلوگرم

بیزنس کلاس: ۴۰ کیلوگرم

فرست کلاس: ۵۰ کیلوگرم

 • سفر از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به بنگلادش، اندونزی و فیلیپین

اکونومی: ۴۰ کیلوگرم

بیزنس کلاس: ۴۰ کیلوگرم

فرست کلاس: ۵۰ کیلوگرم

 • سفر از هند، استرالیا، چین، ژاپن، کره، پاکستان و هنگ کنگ به آفریقا

اکونومی سیور و کلاسیک: ۳۰ کیلوگرم

اکونومی فلکس: ۳۵ کیلوگرم

بیزنس کلاس: ۴۰ کیلوگرم

فرست کلاس: ۵۰ کیلوگرم

 میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد چقدر است؟

وزن مجاز برای بار همراه

مسافرانی که بلیط هواپیمایی الاتحاد را تهیه کرده اند علاوه بر باری که به قسمت پذیرش بار تحویل می دهند اجازه دارند یک کیف یا ساک کوچک همراه با خود به داخل کابین هواپیما ببرند. ابعاد این کیف می بایست کمتر از ۱۱۵ سانتی متر (۵۰*۴۰*۲۵) باشد.

 • اکونومی: در تمام مسیرهای پروازی اکونومی، هر مسافر می تواند یک کیف به وزن حداکثر ۷ کیلوگرم با خود به داخل هواپیما ببرد.
 • بیزنس کلاس: مسافران بیزنس کلاس الاتحاد نیز اجازه دارند تا ۲ کیف و ساک تا حداکثر وزن ۱۲ کیلوگرم همراه با خود دارا باشند.
 • فرست کلاس: وزن مجاز بار همراه در پرواز فرست کلاس نیز ۲ قطعه کیف و ساک به مجموع وزن ۱۲ کیلوگرم است.
 • کودک مسافر: به ازای هر کودک که با پرواز الاتحاد سفر می کند یک کیف تا حداکثر وزن ۵ کیلوگرم می توان به داخل کابین هواپیما برد.

علاوه بر بار همراه، می توانید یک وسیله شخصی را نیز همراه با خود به داخل کابین هواپیما ببرید. وسیله شخصی می تواند یک کیف دستی کوچک، کیف لپتاپ، کیف دوربین، غذای کودک و نوزاد یا یک پتو باشد. به خاطر داشته باشید که تنها یک وسیله شخصی به این صورت می توانید همراه خود داشته باشید.

در صورتی که لپتاپ خود را به داخل هواپیما می برید وزن لپتاپ جزء وزن مجاز بار همراه در نظر گرفته خواهد شد. اگر کیف دوربین همراهتان است، این کیف تنها می بایست حاوی دوربین، لنز و تجهیزات لازم دوربین مثل شارژر باشد. برای رعایت نکات امنیتی از قرار دادن لباس، غذا و موارد دیگر در این کیف خودداری کنید. وزن کیف دوربین با تمام متعلقات نباید بیشتر از ۵ کیلوگرم باشد.

 میزان بار مجاز هواپیمایی الاتحاد چقدر است؟

محدودیت حمل مایعات

هواپیمایی الاتحاد محدودیت هایی را برای حمل مایعات رعایت می کند و  می بایست کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشند. تمام موارد زیر جزء مایعات دسته بندی می شوند:

 • آب، نوشیدنی، سوپ، شربت، مربا، سس و رب
 • غذاهای آبکی و سس دار
 • کرم، خمیردندان، لوسیون، روغن، عطر، اسپری، ژل

قوانین حمل آب زمزم: مسافران می توانند تا ۵ لیتر آب مقدس زمزم را در بسته بندی مناسب به قسمت پذیرش بار تحویل بدهند. این آب می بایست در بسته بندی مناسب و در یک ظرف شفاف حمل شود و در هنگام تحویل آن به قسمت بار هماهنگی های لازم جهت حمل مناسب آن صورت بگیرد. در صورتی که آب زمزم را به عنوان بار همراه می خواهید به داخل کابین هواپیما ببرید محدودیت مایعات شامل این آب نیز می شود و حداکثر تا ۱۰۰ میلی لیتر می توانید از این آب همراه خود به داخل هواپیما ببرید.

.

منبع : eligasht

تبلیغات