سفری شگفت انگیز به قاره سیاه

  سفری شگفت انگیز به قاره سیاه

آکاایران: سفری شگفت انگیز به قاره سیاه


آکاایران: سفری شگفت انگیز به قاره سیاه

نام آفریقا ناخودآگاه واژه هایی چون طبیعت بکر، حیات وحش و جاذبه های شگفت آور را به ذهن سرازیر می کند. این جا قاره ی پدیده هایی است که شاید نظیرشان در هیچ جای دیگری روی کره خاکی وجود نداشته باشد.
خبرگزاری ایسنا – مهری محمدی مقدم: نام آفریقا ناخودآگاه واژه هایی چون طبیعت بکر، حیات وحش و جاذبه های شگفت آور را به ذهن سرازیر می کند. این جا قاره ی پدیده هایی است که شاید نظیرشان در هیچ جای دیگری روی کره خاکی وجود نداشته باشد.
آفریقا، قاره ی “سیاه” و خاستگاه دیدنی های بی مانند و بی پایان است. انتخاب ۱۰ جاذبه گردشگری از این خاک پرشگفتی کار دشواری است که در این گزارش با برخی از زیباترین نقاط قاره آفریقا آشنا می شویم.

  سفری شگفت انگیز به قاره سیاه
«ماسایی مارا»

در طول فصل خشکی، یعنی از جولای تا اکتبر، منظره بکر و وحشی «ماسایی مارا» با هیچ جای دیگر قابل مقایسه نیست. هیچ جای دیگری نمی توانید مهاجرت بیش از یک میلیون گوزن یال دار را فراز بالن تماشا کنید. پارک ملی «ماسایی مارا» را باید یکی از مناطق نادر حیات وحش جهان دانست که هرساله هزاران گردشگر و توریست را به خود جذب می کند. مهاجرت بزرگ سالیانه حیوانات از جمله مناظر دیدنی این منطقه است.

آبشار «ویکتوریا» / زیمباوه

«ویکتوریا» با جوش و خروش مسحور کننده اش مسلما از مهم ترین جاذبه های گردشگری این قاره است. قدرت آبی که فرو می ریزد آن قدر انسان را تحت تأثیر قرار می دهد که فکر می کند وسط یک باران سیل آسا گیر کرده است. آبشار «ویکتوریا» بین زیمباوه و زامبیا در آفریقای جنوبی واقع شده است. این آبشار یک کیلومتر و ۷۰۰ هزار متر عرض و ۱۰۸ متر ارتفاع دارد.

در فصل باران زا بیش از ۵۰۰ میلیون لیتر آب از آن سرازیر می شود. قدرت آب آن قدر زیاد است که قطرات پخش شده از آبشار تا هزار فوت به آسمان می روند و از فاصله ۳۰ مایلی دیده می شوند.

اهرام ثلاثه / مصر

اهرام ثلاثه مصر جیزه که بیرون قاهره قرار دارند، از بزرگترین شاهکارهای معماری تاریخ به حساب می آیند. هرم بزرگ جیزه که آخرین مورد باقی مانده از عجایب هفت گانه جهان است، با قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال جزو قدیمی ترین جاذبه های گردشگری دنیاست. در واقع سه هرم اصلی در این منطقه وجود دارد؛ هرم بزرگ خوفو، هرم خفرع و هرم کوچک منکورع. هر یک از این اهرام مقبره یک پادشاه مصری است. روبروی این هرم ها مجسمه معروف «ابوالهول» دیده می شود که معنای آن در عربی «پدر وحشت» است.


  سفری شگفت انگیز به قاره سیاه
شهر جنه

شهر جنه / مالی

جنه یکی از قدیمی ترین شهرهای حومه صحرای آفریقاست که قدمت آن به سال ۸۰۰ میلادی می رسد. این شهر در جزیره ای واقع در دلتای رودخانه نیگر واقع شده و در گذشته اقامتگاه اصلی تجاری بوده که کالاهایشان را از صحرای آفریقا و جنگل های گینه عبور می دادند.

با گذر سال ها جنه تبدیل به مرکز علوم اسلامی شد و مسجد بزرگی که در میدان اصلی آن ساخته شده، هنوز پابرجاست. جنه تنها چند صد مایل با تیمبکتو فاصله دارد. بازار جنه که هر دوشنبه به راه می افتد، از دیدنی های جذاب آفریقاست. بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل بارانی است، چون در این دوران جنه به شکل جزیره درمی آید.

کیپ تاون / آفریقای جنوبی

کیپ تاون پایتخت آفریقای جنوبی مسلما یکی از پررنگ ترین نقاط در سفر به قاره وحشی است. زیبایی طبیعی کیپ تاون آن را به یکی از جذاب ترین شهرهای جهان بدل کرده است. سواحل دلپذیر و کوه «تیبل» از جمله جاذبه های مهم گردشگری این منطقه هستند. علاوه بر این کیپ تاون به خاطر تنوع فرهنگی و آستانه تحمل بالا در سطح اجتماعی شهرت دارد.

مراکش

مراکش که در کوهپایه کوه های اطلس قرار گرفته، شهری اشرافی، بزرگ، شلوغ، آلوده اما شگفت انگیز است. ممکن است با یک روز گردش در این شهر در معرض عوامل فراوانی قرار بگیرید، اما حتما روزی سرگرم کننده را پشت سر می گذارید. دیدنی های بسیاری در مراکش وجود دارد که دیدن شان حداقل به سه روز وقت نیاز دارد.


  سفری شگفت انگیز به قاره سیاه
بازار مراکش

باغ های «ماژورل» از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری مراکش است که بازدید از آن همچون دیدار از «جم الفنا» که در قلب شهر جا خوش کرده را نمی شود از دست داد. چهار باغ «ماژورل» از زیباترین مکان های گردشگری مراکش محسوب می شوند.

«ماژورل» به دور از هیاهوی شهری و شلوغی، بازدیدکنندگان را به لذت بردن از ظرافت های طبیعی و دست ساز دعوت می کند. طراحی این باغ با آبنماهای مختلف و بیش از ۳۰۰ گونه گیاهی از جمله کاکتوس های مختلف، مناظر بدیعی را پیش چشم گردشگران قرار می دهد.

کوه گوریل / اوگاندا، رواندا

تنها ۷۰۰ گوریل کوهی در جهان باقی مانده و دیدن آن ها در حیات وحش فرصتی است که نصیب تعداد اندکی از گردشگران می شود. کوه های «ویرونگا» در منطقه ای آتشفشانی در مرز رواندا، اوگاندا و کنگو وجود دارند که ۳۰۰ قلاده گوریل در آن زندگی می کنند. زمانی که برای تماشای این حیوانات به گردشگران داده می شود زیاد نیست، اما بی شک به یکی از خاص ترین تجربه هایشان بدل خواهد شد.

دره «اومو» / اتیوپی

قایقرانی در رودخانه سفیدرنگ اومو را که با دنیای رنگارنگ و فرهنگ متفاوت مردم این منطقه ترکیب کنید، مواد لازم جهت سپری کردن یک تعطیلات ناب به دست می آید. این منطقه دورافتاده در جنوب غرب اتیوپی است و دسترسی به آن به ندرت با اتومبیل میسر است. فرهنگ، سنن و عقاید اعضای ۵۰ قبیله ای که در این ناحیه زندگی می کنند به طرز شگفت آوری دست نخورده و منحصربه فرد است.

این قبایل تا اواخر قرن نوزدهم شناخته نشده بودند. آن ها با وجود این که در منطقه ای مشترک زندگی می کنند، دارای نژاد و آداب متفاوتی هستند. پیشنهاد می شود تا قبل از منقرض شدن نسل این قبایل شگفت انگیز، به اتیوپی سفر کنید و آن ها را از نزدیک ببینید.

[cycloneslider id=”slider-8-5-6″]

منبع : خبرگزاری ایسنا
.

منبع : salamatdigital.com

تبلیغات