آکاایران: معرفی شرکت هواپیمایی تفتان ایر 

شرکت هواپیمایی تفتان ایر از  زمان تاسیسش تا به الان فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده است. این شرکت هواپیمایی در منطقه ی آزاد چابهار و استان سیستان و بلوچستان به منظور توسعه ی اقتصادی و فرهنگی منطقه در سال ۱۳۸۱ شروع به فعالیت کرد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم نگاهی بر فعالیت های این شرکت هواپیمایی ایرانی داشته باشیم.

 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

آکاایران: آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

تاریخچه و اطلاعات کلی شرکت هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان ایر همانطور که در بالاتر گفتیم، از روزهای اول فعالیتش تا به امروز، فراز و نشیب های بسیاری را طی نموده است. این شرکت در سال ۱۳۸۱ تاسیس شد. شروع فعالیت این شرکت هواپیمایی با ۲ فروند هواپیمای هلندی فوکر ۵۰ بود. البته این شرکت در برنامه های آینده ی خود قصد خرید چندین هواپیمای دیگر و تجهیز ناوگان هواپیمایی خود را داشت تا به سایر استان های کشور پرواز داشته باشد. در ادامه ی فعالیت این شرکت هواپیمایی به علت به وجود آمدن مشکلاتی در این شرکت، کلیه پروازهای این شرکت لغو شد و روندی پیش آمد که در ادامه از این شرکت تا سال ها بعد، دیگری نامی به میان نیامد. در سال ۱۳۹۱، یک سرمایه گذار نوین وارد تفتان ایر شد و این شرکت مجددا فعالیت های خود را آغاز کرد.

 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

البته مشکلات این شرکت در این نقطه تمام نشد. سر انجام در سال ۱۳۹۵ با حضور آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان، این شرکت پس از سال ها به صورت رسمی با نام تفتان ایر افتتاح گردید. در حال حاضر این شرکت ۳ فروند هواپیما در اختیار دارد که همانطور که بالا تر گفته شد شامل دو فروند هواپیمای فوکر هلندی با ۵۰ نفر ظرفیت و یک فروند هواپیمای بوئینگ MD با ظرفیت ۱۷۰ نفراست. از این ۳ هواپیما در حال حاضر تنها ۲ هواپیما فعال هستند.

نام ایرلاین:Taftan air

وب سایت شرکت هواپیمایی تفتان ایر: www.taftanair.com

 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

اطلاعات ضروری مسافرین شرکت هواپیمایی تفتان

  • پاسپورت مسافرین در پروازهای بین المللی باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.
  • مسئولیت صحت و اعتبار مدارک ویزا و پاسپورت درسفرهای خارجی و مدارک شناسایی در سفرهای داخلی بر عهده ی شخص مسافر می باشد.
  • تاخیر بیش از ۲ ساعت و یا کنسل شدن پرواز توسط شرکت هواپیمایی تفتان ایر، در صورتی که مسافر درخواست انصراف داشته باشد، پس از هماهنگی های لازم تمامی بهای بلیط مسترد می گردد.
 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

جالب است بدانید که:

شرکت هواپیمایی تفتان ایر در پی گسترش فرهنگ ایرانی و ترویج آن، نوع پوشش مهماندارانش را بر اساس پوشش جنوبی های کشورمان انتخاب کرده است. این مورد از نظر مسافران و جامعه ی هوایی کشورمان بسیار با استقبال روبرو شده است.

 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

مقررات و قوانین کلی سفر

در مقرارت و قوانین این شرکت هواپیمایی برای مقررات بار مسافران  بدین گونه آمده است که:

  • مسافران تنها مجاز به حمل بار چه همراه و چه غیر همراه که در بلیط هایشان ذکر و قید شده باشد، می باشند و در غیر این صورت باید هزینه ی وزن مازاد بارشان را طبق نرخ و تشخیص شرکت هواپیمایی پرداخت کنند.
  • از نظر شرکت هواپیمایی تفتان ایر، تنها شخصی که مالک بار و یا چمدانی است که در قسمت تحویل بار موجود است، شخصی است که برچسب الصاقی بار به نام او صادر شده باشد و در قبال اتفاقات غیر متقربه، شرکت از نظر قانونی تنها پاسخگوی آن شخص خواهد بود.
  • مسافر متعهد می گردد که از تحویل هرگونه بار که حاوی کالای ممنوعه و یا خطرناک است و امنیت مسافرین و هواپیما را تهدید می کند، خودداری نماید.
 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر
  • همه ی چمدان ها و بارها طبق مقررات و رویه ی بین المللی جاری شرکت های هواپیمایی، مورد بازرسی قرار می گیرند. بازرسی به چند طریق است، من جمله:

استفاده از ردیاب های دستی

دستگاه اشعه ایکس

بازرسی- وارسی های دستی و فیزیکی

به خاطر داشته باشید که تمامی ایستگاه هایی که در آن ها بازرسی به صورت دستی و فیزیکی صورت می گیرد، ممکن است تمامی چمدان ها، بسته ها و محموله ها جهت بازرسی های فیزیکی باز و بررسی شوند. به صورت معمول، این امور توسط مسئولین بازرسی در فرودگاه ها انجام می گیرد.

 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر
  • برخی از اقلامی که همراه داشتن آن ها در هواپیما ممنوع است و یا احتیاج به مجوز و یا گواهی دارد، به شرح زیر است:

اشیا فلزی، قطعات یدکی، چتر، اشیا لبه تیز که به شکل منحنی باشند را نمی توانید به عنوان بار دستی در کابین هواپیما با خود حمل کنید. این اقلام فقط در صورتی که بار پذیرش شده (check-in baggage​) باشند، می توانند در هواپیما حمل گردند.

هر کدام از وسیله های مکانیکی همانند: ژنراتورهای مولد برق، اَره برقی، قطعات و لوازم یدکی حجیم، حتما باید به عنوان محموله ای تحت عنوان کارگو (cargo) سپرده و پذیرش شوند. این اقلام در هواپیما به عنوان بار تحویلی، پذیرفته نخواهند شد.

گازهای پخش شونده در هوا همچون اسپری ها، ژل هایی که بیش از ۱۰۰ میلی لیتر باشند، اجازه ی برده شدن به کابین هواپیما را ندارند. البته این موارد اگر دارای حجمی کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشند، می توان در یک کیسه ی پلاستیکی شفاف که قابلیت بسته شدن را دارا باشند، به داخل کابین برده شوند.

 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

هرگونه اسلحه ی جنگی و یا وسایلی که ارتباط مستقیم با جنگ افروزی دارند، باید از قبل به شرکت هواپیمایی تفتان ایر اعلام شوند تا تحت یک مورد امنیتی جداگانه حمل گردند. اسلحه ای که بیش از ۵ کیلوگرم وزن دارد را باید ضمن تحویل مجوزهایش، در کارگو و یا انبار هواپیما حمل گردد. اسلحه های کمتر از ۵ کیلوگرم را می توان تحت شرایط ویژه و اجباری و با اطلاع پرسنل پرواز و خدمات زمینی، به عنوان بار پذیرش شده حمل گردند.

برای حمل سرنگ پزشکی تنها مسافرینی مجاز می باشند که دارای گواهی پزشکی برای تزریق در طول پرواز باشند.

 آشنایی با شرکت هواپیمایی تفتان ایر

برای مواردی همچون حمل تجهیزات غواصی، باید بطری های هوا کاملا خالی شده باشد. همچنین باتری های چراغ های مشعل غواصی از هم جدا شده باشند.

برای شرایط خاص پزشکی همچون؛ معلولی ذهنی و جسمی ،کسانی که نهایت ۲۴ ساعت از عملشان گذشته است، بانوانی که بارداری اول و یا دومشان است، …، را حتما در هنگام رزرو بلیط خود به شرکت هواپیمایی تفتان ایر اطلاع دهید. برای مطلع شدن از ضوابط و موارد دیگر به آدرس سایت این شرکت مراجعه کنید.

  • در برخی موارد افراد اجازه ی پرواز ندارند و شرکت برای آنان ممنوعیت پرواز را اعمل می کنید. این قانون شامل مواردی همچون:احتمال مرگ فرد بیمار در اثر وخامت حال، مسافرینی که وضعیت وخیمی دارند و برای مسافران دیگر ایجاد وضعیت نا خوشایند می کنند، بیماران روانی، نوزادی که زیر یک هفته از زمان تولدش می گذرد، بارداری بعد از هفته ی سی و چهارم، مبتلایان به بیماری های عفونی و واگیر دار.
.

منبع : eligasht

تبلیغات