شهر ونیز

آکاایران: دیدنی های شهر ونیز از نمایی دیگر + (تصاویر)

آکاایران:  

پیترکاراپتیان علاوه بر برگزاری نمایشگاه های تک نفره درشهرهای لندن، نیویورک و لس آنجلس تا هنگام مرگش در ۷۸ سالگی به عنوان مدیر و کارگردان هنری با استودیو گالری ترایپاد شهر لس آنجلس همکاری داشت.

در این آلبوم عکس هایی از نمایشگاهی در لس آنجلس با عنوان “از ونیز تا ونیز” که مجموعه عکس های پیترکاراپتیان، عکاس ایرانی ارمنی تبار است رابرایتان انتخاب کرده ایم تا از نمایی دیگر شهر زیبای ونیز را ببینید.

آثار پیتر کاراپتیان در طول سال ها همکاری با انتشارات کاندونست، خبرگزاری اسوشیتدپرس و بی بی سی، در نشریات مختلف اروپایی و روی جلد نشریات مختلف از جمله “ووگ” بریتانیا به چاپ رسیده است. پیتر کاراپتیان به دنبال نمایش سری عکس هایی از کشور هند که به سفارش وزارت فرهنگ این کشور گرفت، در سال ۱۹۹۴ به آمریکا مهاجرت کرد.

او علاوه بر برگزاری نمایشگاه های تک نفره درشهرهای لندن، نیویورک و لس آنجلس تا هنگام مرگش در ۷۸ سالگی به عنوان مدیر و کارگردان هنری با استودیو گالری ترایپاد شهر لس آنجلس همکاری داشت.

1.    عکاسی از ونیز در ادامه فعالیت های پیتر کاراپتیان پس از تهیه عکس های مستند – اجتماعی “طبیعت و مردم ارمنستان” و “سنگ های جاشوآ تری” و عکس های “لباس های زنان ارمنستان” بود.

شهر ونیز

شهر ونیز

 

2.    پیتر کاراپتیان: “ایستادم، روی پل، آه…یک سوی آب قصری است و سوی دیگرش زندان”

شهر ونیز

 

3.    پیتر کاراپتیان: “شهر قدیمی را از فراز امواج تماشا کردم که با هر لحظه بالا و بالاتر می آمد..مثل منظره ای در انتهای حرکت اثیری یک چوب افسونگری…”

شهر ونیز

 

4.    ” قصرهای مرمرین، شیرهای بالدارسنگی، و مناظری که تالاب ونیز را ۸۰۰ سال پس از میلاد مسیح به شکل امروزی، بر مسندی از صدها جزیره کوچک تر نشاند.”

شهر ونیز

 

5.    پیترکاراپتیان فارغ التحصیل رشته عکاسی از مدرسه پلی تکنیک ریجنت استریت و هنرستان سن مارتین، آژانس عکاسان هنری بریتانیا را در لندن پایه گذاری کرده بود.

شهر ونیز

 

6.    کافه رز، بهار ۱۳۹۳، میز همیشگی و جای خالی پیترکاراپتیان که در دهم مارس امسال درگذشت.

شهر ونیز

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دیدنیهای ونیز

تبلیغات