آکاایران: جاذبه های توریستی اسکاتلند

بازدید از اسکاتلند به خصوص برای افرادی با روحیه احساساتی در حین لذت بردن از جاذبه های فراوان مثل رفتن به خانه است. در اینجا ۱۰ جاذبه توریستی اسکاتلند را معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

اسکارا بری

یکی از جاذبه های اسکاتلند که نباید دیدنش را از دست داد در خلیج اسکیل در مجمع الجزایر اورکنی واقع شده است. اسکارا بری مجموعه نوسنگی اولیه حفظ شده ای است. این محل ساخته شده از سنگ که به طور شانسی در سال ۱۸۵۰ بر اثر طوفان باورنکردنی کشف شد، یادآور گذشته قدیمی است.

مرکز داستان نویسی اسکاتلند

برای درک یک منطقه هیچ راهی بهتر از کشف داستان های آن موجود نیست! مرکز داستان نویسی اسکاتلند در ادینبرو وسیله ای برای حفظ، گرامیداشت و به اشتراک گذاری روایت های شفاهی اسکاتلند است. به عنوان اولین فضای معاصر هدفمند برای داستان نویسی زنده در جهان، این پناهگاه در بافت فرهنگی ادینبرو و اسکاتلند، درست مانند داستانهایی که در آن درج شده است، پیچیده شده است.

 ۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند - آکا

آکاایران: ۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند

فانوس دریایی

فانوس دریایی به عنوان برج مراقبت برای صنایع خلاق اسکاتلند، اولین کمیسیون عمومی چارلز رنی مکینتاش است. این ساختمان که دفتر سابق روزنامه هرالد گلاسکو بوده، مرکز طراحی و معماری اسکاتلند است و همچنین دارای منظره جالب پانوراما از صدها فضای حوادث و شکوه نمایشگاه ها است. این مکان کل روزتان را می سازد.

تاریک خانه

تاریک خانه ادینبرو قدیمی ترین جاذبه دیدنی ساخته شده  است که بیش از ۱۷۵ سال پیش در این شهر مستقر شد. در میان پیچ و خم آینه، دستگاه مورف، گالری جادویی و بسیاری از اتاق های رویایی از توهمات خیالی، سرگرمی های زیادی در این خانه برای همه وجود دارد و در بالای برج ویکتوریایی خود تاریک خانه قرار دارد.

 ۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند - آکا

گالری هنرهای مدرن گلاسکو

از “مجسمه دوک ولینگتون” در خارج گرفته تا صف گیج کننده نمایشگاه ها، گالری هنرهای مدرن گلاسکو دارویی برای روح هنرمندان، متفکران، خیال بافان و افراد خلاق است. این گالری که در داخل یک ساختمان نئوکلاسیک خیره کننده قرار گرفته است، آثار داخل این شاهکار مدرن، هم از هنرمندان اسکاتلندی و هم کسانی که از نقاط دور هستند، پشتیبانی می کند.

قلعه کولزین

قلعه کولزین که در دهه ۱۷۰۰ ساخته شده زیبایی مطلق است. از زمزمه جنگل ها و سواحل شنی ناهموار گرفته تا زمین های براق، برجک ها و لهجه مزین، این املاک و قلعه ۲۶۰ هکتاری زمانی محل مبارزه و پایکوبی دیوید کندی، دهمین کنت کاسیلیس بود. امروزه، ساعت ها می تواند برای بررسی هر گوشه و مکان تاریخی این قلعه صرف شود.

 ۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند - آکا

سیاهچال ادینبرو

اگر قصه هایی که در آن خون و خونریزی روی می دهد، شما را زهر ترک نمی کند، پس به سیاهچال ادینبرو بروید. این جاذبه زیرزمینی، بازدیدکنندگان را در قرون متعدد در تور حماسی ۸۰ دقیقه ای تاریخ اسکاتلند همراهی می کند. با ۱۱ نمایش زنده و دو سواری زیرزمینی، هیچ کسی داستان را مثل اسکاتلندی ها نمی گوید! و این داستان ارزش شنیدن دارد.

کلیسای کوچک روسلین

کلیسای کوچک روسلین دارای ماهیت الهی است. این محل مقدس که در خارج از ادینبرو در روستای روسلین واقع شده است،

این کلیسای قرن ۱۵ میلادی دارای ستون های پر زرق و برق و حکاکی های پیچیده ای است که تاریخ آن نیز مانند خود ساختمان جذاب است

 ۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند - آکا
.

منبع http://www.eligasht.com/Blog

تبلیغات