آکاایران: حقایق شگفت انگیز درباره شهر مسکو

درباره شهر مسکو : هر یک از شهرهای جهان زیبایی و شکوه خاص خود را دارند. به عنوان مثال رم پایتخت ایتالیا با بناهای تاریخی، لندن با برج بیگ بن و سائو پائولو با قهوه های مشهور شناخته می شوند. در این میان مسکو پایتخت روسیه نیز خودنمایی می کند. مسکو بزرگترین شهر اروپا به شمار می رود و تاریخ غنی آن مانند تزارهای افسانه ای، رویدادهای بین المللی و رقابت برای سفر به فضا باعث شده که از آن به عنوان گنجینه ای بی نظیر یاد شود.

درباره شهر مسکو

شهر مسکو

آکاایران: درباره شهر مسکو این واقعیت های جالب را بخوانید تصاویر

میدان سرخ و کاخ های کرملین این شهر نظر هر کسی را به خود جلب می نمایند. علی رغم آنکه تا به حال اطلاعات و موارد زیادی درباره مسکو منتشر شده و بسیاری درباره مسائل و ویژگی های شهر مذکور آگاهی دارند، اما حقایق و نکاتی وجود دارد که کمتر کسی از آن ها آگاه است. ما در این مقاله قصد داریم ۱۴ حقیقت کمتر شنیده شده درباره مسکو را به شما اطلاع دهیم. تا پایان همراه باشید.

شهر مسکو
مسکو نام خود را از رودخانه ای که در شهر جریان دارد، گرفته است. موسکوا در روسی «مرطوب» معنا می شود.

شهر مسکو
میدان سرخ قلب و روح روسیه به شمار می رود و مشهور ترین نقطه مسکو محسوب می گردد. در این مکان می توان تاریخ و فرهنگ غنی روس ها را مشاهده کرد. میدان سرخ به میدان آتش نیز شهرت دارد، زیرا یادآور آتش گرفتن چندین باره شهر در قرون وسطی است. میدان سرخ درگیری های شدید و تاریخ مملو از نبرد را تداعی می کند و به همین دلیل پربازدید ترین نقطه شهر لقب گرفته است.

شهر مسکو
مسکو با وسعت ۲۵۱۱ کیلومتر مربعی بزرگترین شهر اروپایی به شمار می آید و جمعیت آن به بیش از ۱۲ میلیون نفر می رسد؛ برابر با جمعیت کشورهایی نظیر نروژ و سوییس. این شهر بسیار بزرگ است و می تواند یک کشور قلمداد شود.

حتما بخوانید :  بهترین شهرهای دنیا برای زندگی را در سال 2017 معرفی و جزئیات

شهر مسکو
مسکو بیشترین تعداد میلیاردرها را درون خود جای داده است. بر اساس اعلام نشریه فوربس، بیش از ۸۴ میلیاردر در این شهر زندگی می کنند که روی هم رفته ثروتشان به ۳۶۷ میلیارد دلار می رسد.

شهر مسکو
قلعه تاریخی کرملین در سال ۱۳۳۱ میلادی ساخته شده و اکنون به عنوان محل استقرار رئیس جمهور روسیه مورد استفاده قرار می گیرد. این بنا شهرت بسیار زیادی دارد.

شهر مسکو
در پایتخت روسیه هفت ساختمان وجود دارند که بسیار شبیه به هم هستند. دو هتل، دو ساختمان اداری، دو بلوک آپارتمانی و دانشگاه مسکو، شباهت زیادی با یکدیگر داشته و «هفت خواهر» یا «آسمان خراش های استالین» خوانده می شوند. آن ها به طور دقیق عبارتند از: دانشگاه مسکو، هتل اوکراین، وزارت امور خارجه، هتل لنینگراد اسکای، ساختمان کتلنیشسکایا، ساختمان کادرینسکایا و ساختمان اداری دروازه های قرمز.

شهر مسکو
متروی مسکو به عنوان زیباترین مترو در سراسر جهان شناخته می شود. از این شبکه می توان به عنوان مکانی فرهنگی و تاریخی نیز نام برد. هر سال تورهای مختلفی مختص به این راه های زیرزمینی دلپذیر برگزار می شود.

شهر مسکو
هزاران سال پیش، شهرهای روسیه مجبور بودند به مسکو مالیات سنگینی بپردازند. برای آنکه این مسئله با ممانعت و یا تاخیر ایجاد شود، معترضان تلاش کردند امپراطور را برای افزایش دوره بازپرداخت متقاعد نمایند. در طرف مقابل، پادشاه به اشک ها باور نداشت. از همین جا بود که جمله «مسکو به اشک ها باور ندارد» شکل گرفت.

شهر مسکو
پایتخت روسیه مملو از پارک های متعدد است و بیش از ۱۲۰ فضای سبز در آن دیده می شود. ۴۰ درصد از قلمروی مسکو با استفاده از درختان پوشیده شده است.

شهر مسکو
بسیاری گمان می کنند که سرمای زمستان این شهر به شدت کشنده است، اما این مسئله صحت ندارد و دما متعادل تر از چیزی است که تصور می شود. تابستان نیز در این شهر کاملا ملایم خواهد بود.

شهر مسکو
نرخ بیکاری در پایتخت روسیه تنها ۱ درصد است که پایین ترین میزان در تمام شهرهای اروپایی به شمار می رود. نرخ بیکاری کشوری ۷ درصد گزارش شده و شما می توانید در این شهر به راحتی یک شغل پیدا نمایید.

حتما بخوانید :  روستای دلپذیر و رنگین کمانی در مالزی با تغییرات شگفت انگیز تصاویر

شهر مسکو
برج تلویزیونی و رادیویی اوستانکینو، با ۵۴۰٫۱ متر ارتفاع بلندترین برج تلویزیونی در اروپا به شمار می رود.

شهر مسکو
کتابخانه لنین با بیش از ۴۳ مییون نقشه، سند، موسیقی، صداهای ضبط شده، کتاب های نایاب، پایان نامه و روزنامه، بزرگترین کتابخانه قاره اروپا به شمار می رود. در دهه ۱۹۷۰ میلادی در اوج شهرت گروه «بیتلز»، این مکان با عبارت «Lennon Bitlioteka» شناخته می شد. این بنا از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۹۲ «کتابخانه دولتی اتحاد جماهیر شوروی لنین» نامیده می شد و از آن به بعد «کتابخانه دولتی روسیه» لقب گرفت.

شهر مسکو
پارک اسمائیلوف، یکی از بزرگترین پارک های شهری در جهان به شمار می رود. وسعت این مکان به ۱۵۳۴ هکتار می رسد و ۶ برابر از پارک مرکزی نیویورک و ۳۰ برابر از پارک آبرامتسفو وسیعتر است.

.

منبع :

تبلیغات