مشهورترین مقاصد گردشگری برای سرو غذا + تصاویر -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مشهورترین مقاصد گردشگری برای سرو غذا + تصاویر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دیدنی های جهان از هر پنج قاره از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

مشهورترین مقاصد گردشگری برای سرو غذا + تصاویر
,[categoriy]

آکاایران: مشهورترین مقاصد گردشگری برای سرو غذا + تصاویر

آکاایران: این مقاصد گردشگری بسیار شما را مجذوب خود خواهند کرد. لطفا فقط قبل از دیدن تصاویر حتما حسابی خود را کنترل کنید زیرا این تصاویر شما را به حوس خواهد انداخت. مجله تالاب : هر مقصد گردشگری غذایی ویژگی های منحصر به خودش را دارد، اما برخی کشورها در این میان برجسته ترند. معرفی تمامی مقاصد گردشگری که بهترین غذاها را دارند، در یک مقاله امکان پذیر نیست بنابراین تعداد معدودی از آن ها را در ادامه مرور می کنیم…

 

ایتالیا

به گزارش آکاایران: ریزوتو( Risotto) و اسوبوکوهای (Ossobucco) میلان و فگاتو (Fegato) ونیز زبانزد خاص و عام اند. در کنار این ها از پاستاها، پنیرها، سبزیجات،ماهی های تازه، روغن ها و ژلاتو (Gelato) ایتالیایی (بستنی ایتالیایی) هم نمی توان به سادگی عبور کرد.

 

,[categoriy]

Risotto

,[categoriy]

 

Ossobucco

,[categoriy]

 

Fegato

,[categoriy]

 

Pasta

 

پروونس فرانسه

پروونس فرانسه یکی از بهترین سبک های آشپزی جهان را داراست. مردم محلی غذاهای این منطقه را، غذای خورشید و قلب (Cuisine du Soleil et du Coeur ) می نامند. خورشید به خاطر تازگی و طراوتی که مواد اولیه این غذاها از خورشید گرفته و قلب نماد دوست داشتنی بودن آن هاست. از سوپ ماهی بویابیاس(Bouillabaisse ) با طعم فوق العاده اش گرفته تا راتاتوی (ratatouille )ساده که بهترین نتیجه طبخ سبزیجات به طور جداگانه و ترکیب آن هاست. سبک آشپزی فرانسوی یکی از بهترین سبک های آشپزی جهان است.

,[categoriy]

,[categoriy]

 

Ratatouille

,[categoriy]

 

Bouillabaisse

 

نیویورک

در نیویورک نه تنها می توانید برخی از غذاهای دیگر کشورها را بهتر از طعم اصلی شان تجربه کنید بلکه بسیاری دیگر از وعده های غذایی خاص نیویورک در جهان بی نظیر است. ساندویچ های بزرگ کوفته قلقلی دودی، ماهی دودی (Lox) و شیرینی های نیویورک را به سختی می توان در سایر نقاط دنیا یافت.

,[categoriy]

 

Lox

,[categoriy]

,[categoriy]

خاورمیانه

غذاهای خاورمیانه ای از لبنان گرفته تا ترکیه و حتی یونان در همسایگی خاورمیانه، طرفداران بسیاری دارد. مزه (Mezze)، پیش غذاهای خوش طعم، انواع کباب و گوشت های گریل شده، سبزیجات تازه و غذاهایی با چاشنی زیره سبز از مشهورترین غذاهای این منطقه است. دلمه، هوموس(Hummus)، سالاد تبوله (Tabouleh)، باباقانوش (Baba ghanoush)و پنیر فتا از دیگر غذاهای دلپذیر مختص خاورمیانه است. علاوه بر این ها باقلوا و شیرینی های خاورمیانه ای طعمی به یادماندنی برایتان به همراه خواهند داشت.

,[categoriy]

,[categoriy]

 

مزه

,[categoriy]

 

تبوله

,[categoriy]

 

Baba Ghanoush

مکزیک

مکزیک را به غذاهای خاص خودش می شناسند. از سس ها و کویچ(ceviche ) (ماهی خوابانده) که طعم شکلاتی دارند، تا ملخ سرخ شده در سیر و لیمو در منطقه واهاکا ( Oaxaca)، مردم هرکدام از نواحی مکزیک ذائقه خاص خودشان را دارند، شمالی ها بیشتر غذاهای گوشتی را می پسندند و مردم یوکتان(Yucatan) که غذاهای تند و پر ادویه حوزه دریای کارائیب را ترجیح می دهند.

,[categoriy]
,[categoriy]

تایلند

غذاهای تایلندی مملو از طعم ها و ادویه های خاص هستند. در یک گاز از غذای تایلندی می توانید مزه های شیرین، ترش، تند و نمکی را همزمان تجربه کنید. همسایگی برمه، چین و مالزی باعث شده تا تایلند کشور ترکیب ذائقه ها و طعم های مختلف باشد./مجله مراحم

,[categoriy]
,[categoriy]

ژاپن

سوشی مشهورترین و محبوب ترین غذای ژاپنی است. غذاهای ژاپنی به خوبی برای مردم جهان شناخته شده اند و در جای جای جهان می توانید سوشی، تمپورا(Tempura) یا استیک را سفارش دهید، اما هیچ کدام عطروطعم وطراورت سوشی های تازه سواحل ژاپن را نخواهند داشت.

,[categoriy]

 

سوشی

,[categoriy]

,[categoriy]

 

ساشیمی

,[categoriy]

بسیاری دیگر از کشورها هم غذاهای خارق العاده ای دارند: پرو یکی از مقصدهای گردشگری محبوب علاقه مندان به غذا است، در چین هزاران نوع وعده غذایی سرو می شود که حتی نام برخی از آن ها را هم نشنیده ایم، غذاهای حوزه دریای کارائیب عطروطعم خاص خودشان را دارند و خورشت لوبیا سیاه (Feijoada ) برزیلی، استیک های آرژانتینی، خورشت های گوشت و سبزیجات شمال آفریقا که در حرارت کم و در ظرف های سفالی طبخ می شوند(Tajines) هریک بهترین طعم ممکن را رقم می زنند.

,[categoriy]

 

Feijoada

,[categoriy]

,[categoriy]

 

بال کارائیبی

,[categoriy]

 

 

 

به جز ایتالیا و فرانسه در سایر نقاط اروپا هم غذاهای شگفت انگیز بسیاری وجود دارد، تاپاس های معروف اسپانیایی و همچنین بهترین ژامبون های جهان را در اسپانیا پیدا می کنید و در اسکاندیناوی تجربه غذاهایی چون شاه ماهی ، کلم ترش (sauerkraut )، تورته زاخا( Sachertorte) ، گولاش (Goulash) (غذایی که با گوشت گاو یا گوساله و سبزیجات تهیه می شود) هیجان انگیز است.

 

,[categoriy]

 

Sachertorte

,[categoriy]

 

گولاش

,[categoriy]

تاپاس

 

 

 
.

منبع :

مشهورترین مقاصد گردشگری برای سرو غذا + تصاویر گردآوری توسط بخش دیدنی های جهان از هر پنج قاره سایت آکاایران
zavaran

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات