اخرین مطالب آکاایران

معرفی مجهزترین برج های جهان در سال 2017 -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد معرفی مجهزترین برج های جهان در سال 2017 ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

معرفی مجهزترین برج های جهان در سال 2017

آکاایران: معرفی مجهزترین برج های جهان در سال 2017

آکاایران: آسمان خراش 2017

 

آسمان خراش و برج هایی در دنیا وجود دارند که بسیار بلند ساخته شده اند و یکی از اعجوبه های مهندسی به یاد میشود .

 

به گزارش آکاایران: با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دانش بشر در معماری، علاوه بر ارتفاع برج ها و آسمان خراش ها، هزینه ساخت انها نیز به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده تا شاهد عملی شدن ایده های جاه طلبانه بشر باشیم.

 

اما آیا گرانترین آسمان خراش های دنیا که طی سال های گذشته بنا شده اند را می شناسید؟

 

به یاد داشته باشید گرانترین آسمان خراش های جهان لزوما بلندترین انها نیستند؛ بلکه هزینه های ساخت بالا و استفاده از بهترین و لوکس ترین امکانات، باعث جلب توجه بسیاری از افراد شده هست.

 

با این حال در لیست پیش رو، نام بلندترین برج های دنیا نیز دیده میشود.

 

آسمان خراش شخصی آنتیلیا (Antilia)

 

سال 2006، سرمایه گذار بزرگ هندی یعنی موکش آمبانی (Mukesh Ambani)، آسمان خراش شخصی آنتیلیا (Antilia) را با 173 متر ارتفاع در جنوب بمبئی در هند احداث کرد.

بلند ترین برج های جهان 

 

با هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد دلار، آنتیلیا را می توان گران ترین ملک مسکونی بعد از کاخ باکینگهام (Buckingham Palace) لندن در نظر گرفت. به علاوه، این سازه در برابر زلزله هایی با قدرت 8 ریشتر مفاوم خواهد بود.

 

برج المملکه (Kingdom Centre)

 

سال 2002، برج المملکه در پایتخت عربستان، ریاض، با هزینه تقریبی یک میلیارد دلار و 302 متر ارتفاع توسط شرکت آمریکایی الربی بکت (Ellerbe Becket) احداث شد و هم اکنون نیز به عنوان دومین آسمان خراش بلند عربستان شناخته می شود.

یکی از موارد جذاب در رابطه با این آسمان خراش بلند، طبقه دوم آن هست که شامل یک مرکز خرید بزرگ، بانک و مسجد بوده و تنها برای بانوان طراحی شده هست. به علاوه برج المملکه شامل هتل، آپارتمان ها، دفاتر اداری و یک پل هوایی 56 متری نیز می شود.

 

برج خلیفه (Burj Khalifa)

برج خلیفه یکی دیگر از گرانترین آسمان خراش های جهان هست که احداث آن با هزینه تقریبا 1.5 میلیارد دلار از سال 2004 تا 2009 به طول انجامید.

این آسمان خراش با 802 متر ارتفاع، بلندترین سازه جهان شناخته می شود و در آن می توان آپارتمان های مسکونی، هشت هتل، فروشگاه ها، رستوران ها و دفاتر اداری بسیاری را یافت کرد.

 

مقر اصلی بانک مرکزی اروپا (Seat of the European Central Bank)

سال 2010 میلادی کار احداث مقر بانک مرکزی اروپا در شهر فرانکفورت آلمان آغاز شد و تا اواخر سال 2014 ساخت آن با هزینه 1.25 میلیارد دلار به پایان رسید.

بهترین برج های جهان 

 

بر خلاف تصورتان این آسمان خراش دوقلو، 48 طبقه و تنها 201 متر ارتفاع دارد.

 

برج شارد لندن (The Shard)

برج شارد لندن یکی از زیباترین و گرانترین آسمان خراش های جهان هست که سال 2012 ساخت آن با هزینه 1.5 میلیارد دلار به پایان رسید.

 

در این سازه طبقه ای که میتوان آن را با 309 متر ارتفاع بلندترین ساختمان انگلستان در نظر گرفت، اتاق های مسکونی، عرشه مشاهده، یک مدرسه کسب و کار، دفاتر اداری، یک هتل، کلینیک و فروشگاه های بسیاری وجود دارد.

 

تایپه 101 (Taipei 101)

تایپه 101 به عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی در سال 2004 با 101 طبقه و هزینه 1.8 میلیارد دلار در پایتخت تایوان ساخته شده هست.

همان طور که در تصویر ضمیمه شده نیز مشاهده میکنید، یک گوی بزرگ طلایی میان طبقه هشتاد و هفتم و نود و دوم این آسمان خراش به صورت معلق قرار گرفته که نمونه آن در کمتر ساختمانی دیده می شود. در سایر طبقه های این برج 509 متری نیز دفاتر اداری، فروشگاه ها و رستوران های بسیاری وجود دارد که احتمالا برای تان جذاب باشد!

 

پالاتزو (The Palazzo)

بهترین ساختمان های جهان 

 

پالاتزو نام یک هتل بسیار معروف و 2.05 میلارد دلاری در خیابان اصلی شهر لاس وگاس است که در سال 2007 با 3068 اتاق و 196 متر ساخته شده است.

شاید جذاب ترین مورد در رابطه با این ساختمان دلپذیر، الهام گیری طراحان و معماران آن از سبک رنسانس ایتالیا باشد.

 

برج الامیره (Princess Tower)

برج الامیره یکی دیگر از گرانترین آسمان خراش های جهان است که ساخت آن در سال 2006 آغاز شد و در سال 2012 نیز به پایان رسید. بنابر آمار رسمی، هزینه ساخت این سازه بزرگ با داشتن 763 آپارتمان لوکس، حدود 2.17 میلیارد دلار بوده است.

منظره این برج 413 متری از طبقات بالاتر واقعا جذاب است!

 

ونیشین (The Venetian)

ونیشین نام فروشگاه و هتلی لوکس در ماکائو، شبه جزایز دریای جنوبی چین است که در سال 2005 با ارتفاع 225 متر و هزینه 2.4 میلیارد دلار ساخته شد.

در قسمت مرکزی فروشگاه ونیشین، یک رودخانه مصنوعی توسط مهندسان و با الهام گیری از نمونه معروف آن در ونیز ساخته شده است که بازدیدکنندگان می توانند در آن از قایق های کوچک استفاده کنند.

 

مرکز تجارت جهانی یک (One World Trade Center)

بهترین ساختمان های جهان 

 

بعد از حوادث مربوط به 11 سپتامبر، سال 2012 «مرکز تجارت جهانی یک» با هزینه ساخت 3.8 میلیارد دلار رسما در نیویورک افتتاح شد. این سازه 541 متری در مجاورت محل ساختمان های دوقلو احداث شده است.

تصویر بالا، نمایی از داخل آسانسور این برج بزرگ را نشان می دهد.

 

کازموپالیتن لاس وگاس (Cosmopolitan of Las Vegas)

کازموپالیتن لاس وگاس نام یک هتل معروف در شهر لاس وگاس است که در سال 2010 با هزینه 3.9 میلیارد دلار احداث شد.

یکی از جذاب ترین قسمت های این هتل، لوستر بزرگ و درخشان آن است که در تصویر ضمیمه شده دیده میشود. از دیگر بخش های این هتل مشهور می توان به رستوران ها، فروشگاه ها، چشمه آب گرم و اسپا، تئاتر، باشگاه و یک فضای گردهمایی اشاره کرد.

 

وین لاس وگاس (Wynn Las Vegas)

وین هم نام یکی دیگر از هتل های مشهور در خیابان اصلی لاس وگاس است که با 187 متر ارتفاع، در سال 2005 با هزینه 4.1 میلیارد دلار ساخته شد.

این عکس نمایی از بخش داخلی هتل وین لاس وگاس را نشان میدهد. جالب است بدانید در سال 2016، مدیران هزینه ای 1.6 میلیارد دلاری را برای توسعه آن در نظر گرفته اند که به نظر تا سال 2020 نهایی خواهد شد.

 

مارینا بی سندز (Marina Bay Sands)

مجموعه سه برج پیش رو که با نام «مارینا بی سندز» شناخته می شود، در سال 2010 و با هزینه سرسام آور 5.7 میلیارد در سنگاپور ساخته شده است.

مارینا بی سندز به عنوان یکی از گران ترین تفریحگاه های جهان، شامل یک موزه، هتل، مرکز گردهمایی، فروشگاه بزرگ، دو تئاتر، هفت رستوران و یک سرسره می شود.

 

ابراج البیت (Abraj Al Bait)

ابراج البیت نام یک برج و هتل 601 متری است که میتوان آن را گرانترین آسمان خراش جهان در نظر گرفت. این سازه عظیم که ساخت آن از سال 2007 تا 2012 در مکه به طول انجامید، بالغ بر 15 میلیارد دلار هزینه داشته و در حال حاضر دولت عربستان مالک آن است.

روی بلندترین برج این مجموعه با 120 طبقه، بزرگ ترین ساعت جهان نیز نصب شده است.

در بالاترین بخش از ابراج البیت، یک هلال ماه بزرگ با رنگ طلایی قرار گرفته که پیش تر آن را در پرجم عربستان با رنگ سفید دیده ایم.

بهترین ساختمان های جهان 

 

در بخش داخلی نیز رستوران ها، یک مرکز خرید بزرگ 5 طبقه، آپارتمان و هتل های لوکس و همین طور پارکینگ، در انتظار بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

.

منبع :

معرفی مجهزترین برج های جهان در سال 2017 گردآوری توسط بخش دیدنی های جهان از هر پنج قاره سایت آکاایران
zavaran
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات