سفر به یونان

آکاایران: سفر به یونان و زیبایی های فراموش نشدنی این کشور

آکاایران: مکان های دیدنی یونان

یونان قدیمی ترین کشور جهان بعد از ایران هست ، این کشور امروزه بسیار گسترش پیدا کرده هست و اضافه بر جاذبه های تاریخی جاذبههای مدرن و جدیدی هم دارد .

کشور یونان یک کشور بسیار جذاب و پیشرفته می باشد این کشور دارای جاذبه های توریستی بسیاری می باشد و شما میتوانید با تهیه بلیط از شرکت هواپیمایی ماهان مستقیم وارد آتن پایتخت این کشور شوید و مکان های جذاب و مناظر بینظیر کشور یونان را از نزدیک مشاهده نمایید.

ویرانه های باشکوه تاریخی، سواحل جذاب با آبی شفاف و خیابان های سنگ فرش شده پیچ در پیچ با منزل هایی رنگارنگ. چه از سرزمین اصلی چه جزیره ها مشاهده کنید هیچ وقت با کمبود جالب های جذاب و غذایی های خوشمزه روبرو نخواهید شد.

از یک صومعه ساخته شد در کوهستان ها گرفته تا آتش فشانی که میتوانید به معنای حقیقی داخل شوید تصویر هایی که در ادامه خواهید دید تنها مثال هایی هست از جاهای جالب یونان و میتواند به شما اثبات کند یونان ارزش مسافرت کردن را دارد.

وقتی به یونان فکر می کنیم مسلما یکی از نخستین عکس هایی که به ذهن می آید پارتنون هست. بازدید از آتن برای مشاهده بقایای آکروپلیس یونان یکی از الزامات سفر به یونان هست.

سفر به یونان

در نزدیکی آن، اودئون هرودس آتیکوس قرار دارد امفی تئاتری که در قرن دوم ساخته شده و اثری هست خیره کننده از دوران قدیم. در این آمفی تئاتر هنوز هم موسیقی و تئاتر اجرا می شود.

سفر به یونان

هنگام گشت و گذار در آتن حتما باید سری هم به بازار مرکزی بزنید تا آنجا را نیز تجربه کنید. چنین بازارهایی عضو جدا نشدنی فرهنگ یونانی هست. این بازار مرکزی هست برای اهالی منطقه تا بتوانند محصولات تازه خود اعم از ماهی، گوشت و میوه و سبزیجات را بفروشند.

سفر به یونان

مکان های تفریحی و تاریخی کشور یونان

آتن تنها شهری نیست که ویرانه های تاریخی خوشگل دارد در المپیا میتوانید محل بازی های المپیک باستان را نیز بازدید کنید.

سفر به یونان

برای این که منطقه ای سرشار از معماری های زیبای تاریخی مشاهده نمایید، به مانی در استان پلپونز یونان بروید، جایی که منزل های سنگی در سراسر آن چشم اندازی مبهوت کننده ساخته اند.

سفر به یونان

با مشاهده انچه از شهر باستانی اسپارتا مانده شگفت زده خواهید شد. این بنای تاریخی در لاکونیا واقع در استان پلوپونز یونان قرار دارد.

سفر به یونان

و برای مشاهده ترکیبی از معماری مدرن و قدیمی شهر بندری تسالونیکی مکانی بسیار خوشگل برای مشاهده کردن هست. این شهر دارای اسکله های خوشگل، رستوران و کافه های بسیار چندان و جمعیت دانشجویی بالایی هست.

سفر به یونان

هر کدام از جزایر یونان شاخصه منحصر بفرد خود را دارد. یکی از محبوبترین این جزایر سانتورینی هست که به خاطر منزل های سفید رنگش و منظره اقیانوسی بی نظیر ای که دارد شناخته می شود.

سفر به یونان

آشنایی با مکان های تفریحی و تاریخی کشور یونان

شهر اویا در سانتورینی، شهرت ویژه ای پیدا کرده هست. این شهر مکانی بی نظیر برای تماشای غروب آفتاب هست و شهرتش را نیز به همین علت کسب کرده. این شهر خوشگل در فیلم عاشقانه ” The Sisterhood of the Traveling Pants ” نیز بازتاب داشته هست.

سفر به یونان

این جزایر خوشگل در دیگر فیلم ها نیز خودنمایی کرده اند. جزیره کفالونیا بعنوان لوکیشن فیلم ” Captain Corelli’s Mandolin ” مورد بهرهگیری قرار گرفته هست.

سفر به یونان

یونان همینطور منزل جزایر تماشایی هست. ساحا زاکینتوس ناواجیو – گاهی نیز به لطف کشتی زنگ زده ای که در ساحلش قرار دارد بعنوان ساحل کشتی شکسته خطاب می شود – محلی ویژه برای لذت بردن از ساحل و گرفتن حمام آفتاب هست.

سفر به یونان

آشنایی با مکان های تفریحی و تاریخی کشور یونان

ساحل رودز آگیوس پاولوس منظره ای بی نظیر از ویرانه های شهر باستانی لیندوز در خود دارد.

سفر به یونان

ساحل کرت الفونیسی یکی از برترین مکان های امتداد ساحلی اروپا به حساب می آید.

سفر به یونان

روستای ماهیگیری کولوئرا در کورفواسکله ای بی نظیر خوشگل در خود دارد.

سفر به یونان

اگر به این روستا می روید به شهر کورفو هم سر بزنید چون شهری هست کوچک با بناهایی جذاب و جالب.

سفر به یونان

یونان و زیبایی های آن

جزایر یونان سرشار از گنج های طبیعی نیز میباشند، در جزیره تاسوس میتوانید در بین صخره ها حوض هایی از آب کاملا شفاف و جذاب پیدا کنید.

سفر به یونان

در نیسیروس، گردشگران ماجراجو می توانند از یک آتشفشان فعال بالا بروند و واردش نیز بشوند « آخرین بار در سال ۱۸۸۸ فعال شده هست ».

سفر به یونان

و اگر واقعا از آتش فشان ها خوشتان می آید، میلوز جزیره ای هست که برای خودتان ساخته شده. این جزیره از سنگ های آتش فشانی ساخته شده هست طوری که قسمتی از ساحل آن گویا برای دنیایی دیگر هست.

سفر به یونان

اگر فکر میکنید آتش فشان ها خطرناک میباشند، می توانید سری به دره پروانه بزنید، یک دره طبیعی که در جزیره رودز واقع شده هست.

سفر به یونان

می توانید در تاورنا یک ناهار بی نظیر همراه با منظره ای جذاب را تجربه کنید. از مردم محلی بخواهید که برترین غذای دریایی را به شما معرفی کنند در پایان غذا نیز می توانید از یک قهوه یونانی لذت ببرید.

سفر به یونان

سوولاکی نیز از غذاهایی هست که حتما باید بخورید – لقمه هایی از گوشت میباشند که معمولا با سالاد پر شده اند.

سفر به یونان

و برای دسر کمی لوکومانداس میل کنید، توپ های سرخ شده شیرینی میباشند که معمولا به انها دارچین و آجیل اضافه می شود.

سفر به یونان

یونان و زیبایی های آن

بعد از بخش غذا خوردن، پیاده روی در کوچه های سنگ فرش شده بی نظیر لذت بخش هست. رنگ سفید منزل ها ترکیب بی نظیر ای با دیگر رنگ های طبیعی به وجود آورده هست.

سفر به یونان

وقتی در میکونوس هستید، فرصت مشاهده آسیاب های جزیره هنگام غروب را از دست ندهید، تازه می توانید یک تصویر اینستاگرامی ماندگار هم بگیرید.

سفر به یونان

تعداد زیادی از کلیساها و صومعه های یونان ارزش بازدید را دارند – مثل صومعه آگیوس ساواس در کالیمنوس.

سفر به یونان

همینطور زنجیره ای از صومعه ها نیز در فاصله ۱۳۰۰ فوتی ساخته شده اند که در متئورا یونان قرار دارند.

سفر به یونان

همینطور تعداد زیادی قلعه های جذاب هست. این دژ که در یک جزیره کوچک در نزدیکی کرت قرار دارد تنها یک مشابه هست.

سفر به یونان

یونان و زیبایی های آن

اگر به دنبال خرید سوغات هستید صنایع دستی زیادی هست که میتوانید از مردم محلی خریداری کنید.مثل این بشقاب های دست ساز سرامیکی که به زیبایی روی انها نقاشی شده هست.

سفر به یونان

اگر میخواهید کاملا در فرهنگ یونانی فرو بروید به یکی از اجراهای زنده بوزوکی « گیتار یونانی » بروید.

سفر به یونان

همینطور رقص های یونانی را نیز از دست ندهید، مثل این اجرا در شهر پفکوهوری که در سرزمین اصلی یونان واقع شده هست. اگر به اندازه کافی جرات دارید می توانید خودتان هم همانجا امتحانش کنید.

سفر به یونان

یونان و زیبایی های آن

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

استخر طبیعی تاسوس یونان

تبلیغات