آکاایران: عجیب ترین موزه های آلمان

آلمان موزه های بسیاری دارد که تعداد زیادی از آنها در دنیا مشهور هستند موزه های هنر، موزه های فرهنگی، موزه های تاریخی با آثاری از یونان باستان تا تمدن بین النهرین و… در این مطلب از الی گشت ۶ تا از عجیب ترین موزه های آلمان به تصویر کشیده شده اند که اتفاقا طرفداران زیادی هم دارند.

 با دیدن این موزه های آلمان متعجب می شوید! - آکا

آکاایران: با دیدن این موزه های آلمان متعجب می شوید!

موزه ی مرگ

موزه مرگ در شهر کاسل آلمان قرار دارد و تابوت، نعش کش و سنگ قبر از چیزهایی هستند که در این موزه می توانید ببینید. در واقع هدف از برپایی این موزه آشنا کردن بازدید کنندگان با قرستان و فرهنگ کفن و دفن است. البته این موزه بیشتر از آنکه ترسناک  باشد طنز آمیز است و در آن تابوت هایی به شکل خروس و دیگر حیوانات ساخته شده است که نشان دهنده ی یک برداشت غیر جدی از مرگ است.

 با دیدن این موزه های آلمان متعجب می شوید! - آکا

دنیای مینیاتوری

همانطور که احتمالا از نام آن حدس زده اید دنیای مینیاتوری شامل ماکت هایی از کشورهای مختلف دنیا مانند نروژ، سوئد و … است. جالب است بدانید که ماکت ها بسیار پر ظرافت و با بیشترین جزییات ممکن طراحی شده اند و در آنها می توان ساختمان ها، قطارها، خودروها و انسان ها را دید. این موزه ۱۳۰۰ متر مربع طول وسعت دارد و ماکت ها در همه جای آن گسترده شده اند. موزه ی جهان مینیاتوری در شهر هامبورگ قرار دارد و در سال ۲۰۱۳ به تنهایی ۱.۲ میلیون نفر بازدید کننده داشته است.

موزه روح آفریقا

یکی دیگر از عجیب ترین موزه های آلمان موزه ی روح آفریقا (Soul of Africa) نام دارد که به جادوگری و روش های عجیب آفریقایی برای درمان و شفا در تمدن وودوو پرداخته است. هر سال ۴۰۰۰ نفر از این موزه دیدن می کنند.

 با دیدن این موزه های آلمان متعجب می شوید! - آکا

موزه خودروهای زرهی

در شهر مونستر آلمان موزه ای انتقادی از جنگ و نظامی گری وجود دارد که در آن خوردروهای زرهی نگهداری می شود که عموما خودروهای نظامی قدیمی هستند و خودروی پلیس متعلق به سال ۱۹۲۱ یکی از انها است.

موزه سیب زمینی

مردم کشور آلمان بسیار سیب زمینی دوستند! به همین دلیل در این کشور موزه ای با همین موضوع وجود دارد که به موضوعات مختلف مرتبط با سیب زمینی پرداخته است! این موزه نشان می دهد که چگونه سیب زمینی که تا چندین سال پیش غذای افراد فقیر بود حالا به پای ثابت رستوران های خوب و بنرهای تبلیغاتی تبدیل شده است.

 با دیدن این موزه های آلمان متعجب می شوید! - آکا

موزه ی تاریکی

یکی از عجیب ترین موزه های آلمان و البته جالب ترین آن موزه تاریکی است. در این موزه، افراد نابینا به عنوان راهنما هستند و وقتی وارد آن می شوید به شما عصای سفیدی داده می شود و این راهنماها هم شما را در یک ساختمان شش طبقه و بسیار تاریک هدایت می کنند. آنچه در این موزه می توانید ببینید فقط بو است و دما و باد و صدا! این موزه در واقع به این دلیل طراحی شده است تا بازدید کنندگان بتوانند حتی برای مدت کمی هم که شده زندگی افراد نابینا را احساس کنند. جالب است بدانید موزه ی تاریکی دارای رستورانی به نام Dinner in the Dark است که در آن غذا در تاریکی مطلق سرو می شود.

.

منبع http://www.eligasht.com/Blog

تبلیغات