امواج غول آسای کشور پرتغال جاذبه ای بسیار دیدنی که طرفداران زیادی دارد+تصاویر - - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد امواج غول آسای کشور پرتغال جاذبه ای بسیار دیدنی که طرفداران زیادی دارد+تصاویر - ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: امواج غول آسای نازاره در پرتغال هر سال موج سواران زیادی را از سراسر دنیا به این منطقه جذب می کنند .

به گزارش آکاایران: امواج غول آسای پرتغال

امواج غول آسای نازاره در پرتغال  هر سال موج سواران زیادی را از سراسر دنیا به این منطقه جذب می کنند و بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.اما جالب است بدانید تا همین اواخر این شهر و پتانسیل های موج سواری آن در خارج از اروپا ناشناخته بود. نازاره در نوامبر 2011 مورد توجه جهانیان قرار گرفت و این زمانی بود که موج سوار اهل هاوایی گرت مک نامارا روی موجی به ارتفاع 78 فوت از پایه تا تاج آن موج سواری کرده و در این زمینه رکوردشکنی کرد.

امواج غول آسای کشور پرتغال جاذبه ای بسیار دیدنی که طرفداران زیادی دارد+تصاویر -

آکاایران: امواج غول آسای کشور پرتغال جاذبه ای بسیار دیدنی که طرفداران زیادی دارد+تصاویر

تاریخچه

شهر زیبای ساحلی و تفرجگاهی نازاره Nazaré در خطر ساحلی غربی پرتغال واقع شده و در فصل تابستان گردشگران زیادی به این منطقه سرازیر می شوند تا از سواحل ماسه ای طولانی آن برای استراحت، شنا و موج سواری استفاده کنند. اما با فرا رسیدن فصل زمستان تنها آن دسته از جویندگان هیجان که در کار خود جدی هستند در این منطقه باقی می مانند چرا که در این فصل، سواحل بسیار خطرناک می گردند. دلیل این موضوع نیز امواج بسیار بزرگی به ارتفاع 100 فوت هستند که در امتداد خط ساحلی سنگی دچار شکست می شوند.

نحوه به وجود آمدن این امواج غول آسای

اما راز ایجاد چنین امواج عظیم الجثه منظمی در چیست؟ پاسخ در جغرافیای نادر زیر آب نازاره نهفته است. نزدیک ساحل نازاره بزرگترین دره ی عمیق زیر آب در سراسر اروپا وجود دارد که تنگه ی نازاره نامیده می شود. این تنگه ی بزرگ به طول 125 مایل از اقیانوس اطلس تا کمتر از نیم مایل از خط ساحلی امتداد یافته و مانند یک فلش به سمت شهر نشانه می رود. در عمیق ترین نقطه، کف تنگه بیشتر از سه مایل زیر سطح قرار گرفته و به سرعت به شکل یک دیواره، آب در آن تا ارتفاعی بین 100 و 150 فوتی ساحل پرایا دو نورته بالا می آید و اینجا همان منطقه ای است که به داشتن بزرگ ترین موج ها شهرت دارد.

امواج غول آسای این منطقه از طوفان های بزرگ اقیانوس اطلس ,
در طول فصل زمستان ناشی شده و زمانی که به نزدیکای نازاره می رسند .
انرژی آنها متمرکز شده و توسط تنگه ی عمیق موجود در آن قسمت تقویت می شوند.
از دیواره تا خط ساحلی،
بستر دریا به صورت ناگهانی بالا آمده و باعث می شود ,
که امواج بسیار بزرگی به صورت ناگهانی تشکیل شوند.
دقیقا قبل از رسیدن به خط ساحلی،
دریا به اندازه ی کافی کم عمق می شود تا این جریان های قدرتمند به شکل امواج غول آسای درآیند.

 

118 سفر

 

.

منبع :

امواج غول آسای کشور پرتغال جاذبه ای بسیار دیدنی که طرفداران زیادی دارد+تصاویر - گردآوری توسط بخش دیدنی های جهان از هر پنج قاره سایت آکاایران
تبلیغات