کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

آکاایران: کارهایی که در دبی نباید انجام دهید

آکاایران: photo by Ian Powell

امارات متحده ی عربی از کشورهایی است که در سال های اخیر گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کرده و با سرعت زیادی رو به پیشرفت است. از محبوب ترین شهرهای این سرزمین دیار نام آشنای دبی می باشد که تا به حال بارها به آن سفر نموده و با ابعاد مختلفش آشنا شده ایم.

به گزارش آکاایران: در این شهر تفریحاتی چون گشت و گذار در مراکز خرید لوکس، اقامت در هتل های منحصر به فرد، تفریحات آبی و کویری و… به بهترین وجه وجود دارد. به همین علت توریست ها، زیاد این شهر را برای سفر انتخاب می کنند.

امروز می خواهیم کمی با فرهنگ مردمان دبی آشنا شویم و بدانیم چگونه می توان در سفر به این شهر مسافری مسئول و با نزاکت بود. با هم کارها و اموری را بررسی می کنیم که شاید از نظر ما ساده و پیش پا افتاده باشد اما از نظر اهالی دبی کاری زشت، بی شرمانه و مستحق مجازات است.

چه خوب است که پیش از سفر بیشتر با آداب و رسوم ساکنان آن ناحیه آشنا باشیم که ناخواسته باعث رنجش آن ها و ثبت خاطراتی تلخ و آزاد دهنده نشویم. توجه به دیدگاه ها و آداب میزبان می تواند آسان ترین قدمی باشد که یک گردشگر در سفرهایش می تواند بردارد.

برای آشنایی بیشتر با دبی روی لینک های زیر کلیک نمایید:

معرفی شهر دبی | دانستنی های قبل از سفر

دیدنی ها و تفریحات دبی | خوشگذرانی در شهری لوکس

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دبی

راهکارهایی برای سفر بهتر به دبی

با کارناوال همراه شوید تا به میان اعراب ساکن در دبی رفته و کشف کنیم انجام چه کارهایی ناپسند محسوب می شود و چرا.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۱- دست یکدیگر را نگیرید

باید بدانید که بوسیدن و بغل کردن حتی همسران در ملأعام در دبی ممنوع است. در مراکز عمومی شهر، کمتر زوجی را می بینید که دست در دست هم د حال قدم زدن باشند چرا که مردمان عرب این کار را زشت می دانند.

اگر زوجی دست یکدیگر را در خیابان ها و یا مجامع عمومی بگیرند کسی با آن ها برخوردی نخواهد کرد بخصوص اگر گردشگر باشند اما دوستان یا افراد دیگر اگر این کار را در ملاعام انجام دهند کاری نابخشودنی به حساب می آید و میان مردم بسیار قبیح تلقی می شود.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۲- در استفاده از شبکه های اجتماعی مراقب باشید

این روزها نقش شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره ی ما بسیار پر رنگ شده است و افراد زیادی هم از این رسانه ها استفاده می کنند تا کسب و کاری راه بیندازند. مثلا با تبلیغات انواع و اقسام اشیا را این شبکه ها به فروش می رسانند و مشتری های بسیار زیادی هم دارند.

شاید این فکر به ذهنتان رسیده باشد که می توان خرید و فروش اینترنتی را در کشورهای دیگر نیز گسترده کرد اما در دبی باید خوب حواستان را جمع کنید زیرا استفاده از شبکه های اجتماعی قوانین خاصی دارد و شما برای انجام هرنوع مبادله ای از طریق شبکه های اجتماعی باید مجوز تهیه نمایید و در غیر این صورت با شما برخورد شدید خواهد شد.

برای مثال در سال ۲۰۱۲ میلادی فردی به نام اسکات ریچاردز (Scott Richards) بدون دریافت مجوز از روی ناآگاهی انجمن خیریه ای راه اندازی کرد تا با پول جمع شده ی آن برای مردمان نیازمند افغانی پتو و لوازم مورد نیاز تهیه کند. او تنها ۲۲ روز این کار خیر را انجام داد اما مسئولین پس از متوجه شدن کار او، اسکات را به شدت مجازات کردند.

اما اسکات تنها کسی نبود که به دلیل نا آگاهی با این مشکل مواجه شد؛ سال بعد یعنی ۲۰۱۳ میلادی یک آمریکایی به دلیل انتشار ویدئویی با محتوای تمسخر جوانان دبی دستگیر و زندانی شد. همچنین در همین سال یک راننده، به دلیل اشتراک گذاری فیلیمی که محتوای جنایی داشت بازداشت و زندانی شد.

بنابراین در دبی خوب حواستان به آنچه رد و بدل می کنید باشد چون قوانین شبکه های اجتماعی و اینترنت در دبی بسیار سخت است.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۳- قسم خوردن های الکی تعطیل

مردمان دبی محافظه کار هستند در عین حال که رسومات و آئینشان را حفظ می کنند گردشگران هم می توانند آزادانه در شهرشان رفت و آمد کنند اما باید در نظر داشته باشید که آن ها درباره ی قسم خوردن حساس هستند و تنها در مواقع ضروری و زمان هایی که از سخنشان کاملا مطمئن باشند از قسم استفاده می کنند.

حتی اگر دشنام یا کلمات رکیک استفاده کنید یا سخن شما جنبه ی بی احترامی به شخصی را داشته باشد یا جریمه خواهید شد یا حتی زندانی. حتی دیده شده فردی در پیام خصوصی در صحبت با دوستش قسم نابجا خورده و بازداشت و زندانی شده است پس مراقب صحبت هایتان باشید.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۴- از جرم های خطرناک در دبی دوری کنید

در دبی مانند بسیاری از کشورهای اسلامی دیگر برخی از جرم ها بسیار نابخشودنی می باشد. یکی از این جرم ها تجاوز است؛ تجاوز به حریم هر کسی و به هر نوعی، از جرم های وحشتناک به حساب آمده و مجرم باید به دادگاه برود و به نسبت جرمش زندانی و حبس شود. این جرم مانند قسم خوردن های نابجا و توهین از امور زشت و ناپسند به حساب می اید در صورتی که شاید در برخی از کشورهای دیگر امری عادی باشد.

همچنین باید بدانید برقراری رابطه با فرد یا افرادی که همسر شما نیستند نیز از خط قرمزهای دبی است و با این کار به شدت برخورد خواهد شد.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۵- هرجایی نرقصید

رقصیدن در دبی جرم نیست و در این شهر کافه ها و مراکز رقص و ساز و آواز زیادی وجود دارد. اما کسی حق ندارد در ملأعام و در مجامع عمومی به رقص در آید حتی پخش موسیقی رقص آور به همراه رقصیدن در پارک ها، سواحل و مجتمع های مسکونی کاملا ممنوع می باشد و این کار را زشت و تحریک آمیز تلقی می کنند. 


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۶- قوانین هتل را جدی بگیرید

در هتل های دبی اقامت دو جنس مخالف که با هم هیچ رابطه ی خویشاوندی نداشته باشند ممنوع است و باید افراد حتما یا زن و شوهر باشند یا از اعضای یک خانواده و حتی اقامت یک فرد مجرد به تنهایی در هتل نیز امکان پذیر نیست.

اما در سال های اخیر شاهدیم که قوانین این چنینی هتل ها در عمل کمرنگ شده اند و به ندرت بازرسان به این امور سرکشی می کنند اما در صورت مواجه شدن با چنین اموری افراد متخطی مجرم محسوب خواهند شد.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۷- عکس گرفتن بی جا ممنوع

زنان در دبی و به طور کلی کشورهای عربی به شدت محافظه کار هستند و بنابراین در مواجهه با زنان عرب باید درست رفتار کنید. شاید ندانید اما عکس برداری از زنان عرب در مراکز عمومی جرم است و اگر قصد چنین کاری را دارید پیش از عکاسی باید حتما از آن ها اجازه گرفته و آن ها را در جریان عکاسی قرار دهید.

عکس گرفتن از بانوان عرب در دبی و بدون کسب اجازه نوعی بی حرمتی به عقاید و اصول اخلاقی اعراب به حساب می آید و متخلف جریمه و یا حتی زندانی خواهد شد.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۸- چک بی محل نکشید

کشیدن چک بی محل در اغلب کشورهای جهان جرم است و افراد موظف هستند پیش از امضای چک از موجودی حساب خود مطمئن باشند. اما در دبی کشیدن چک بی محل یا مواردی از این دست مثل پرداخت نکردن قبوض از جرم های نابخشودنی است و متخلف به سرعت حبس خواهد شد.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۹- مواد مخدر مصرف نکنید

جای تعجب نیست که استعمال مواد مخدر در دبی غیر قانی و جرم باشد. اما باید بدانید که پیدا کردن هر نوع مواد مخدر عواقب بسیار سنگینی دارد. برای مثال در سال ۲۰۰۸ میلادی گردشگری بریتانیایی به دلیل این که در ادرارش اثرات مواد مخدر یافت شد ۴ سال محکوم به حبس گشت.

فردی دیگر هم به دلیل یافت شدن تنها ۰٫۰۰۳ گرم حشیش در کفشش محکوم به ۴ هفته زندان شد. بنابراین قوانین عدم مصرف مواد مخدر را در دبی جدی بگیرید.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

۱۰- مراقب داروهای ممنوعه باشید

استعمال و همراه داشتن داروها در دبی جرم نیست اما همراه داشتن بعضی از این داروها خلاف قانون بوده و فرد متخطی به شدت مجازات می شود. مانند داروهای روان گردان. پیشنهاد می کنیم که اگر داروهایی را مصرف می کنید و در سفرتان به دبی همراه دارید حتما نسخه ی آن ها را همراه داشته باشید و یا با مراجعه به پزشک مجوز همراه داشتن آن ها را دریافت کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.


			کارهایی که در دبی نباید انجام دهید		 - آکا

سخن آخر

آیا تا به حال به دبی سفر کرده اید؟

آیا با مشکلاتی از جمله موارد بالا مواجه گشته اید؟

آیا موارد دیگری نیز به ذهنتان می رسد که انجام آن ها در دبی زشت و بی شرمانه باشد.

.

منبع :karnaval.ir

تبلیغات