جاذبه های گردشگری آکسفورد | جاذبه های گردشگری آکسفورد سرزمین عجایب منحصربه فرد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جاذبه های گردشگری آکسفورد | جاذبه های گردشگری آکسفورد سرزمین عجایب منحصربه فرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته
Notice: Undefined index: menuname in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/asia/includes/content.php on line 478
از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: جاذبه های گردشگری آکسفورد , آکسفورد، یکی از شهرهای انگلستان و مرکز شهرستان آکسفوردشایر در جنوب شرقی این کشور است. علی رغم جمعیت کم این شهر، پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر دارد.

برترین جاذبه های گردشگری آکسفورد

به گزارش آکاایران: جاذبه های گردشگری آکسفورد , آکسفورد شهر زیبایی ها است و با گشت و گذار در این شهر تاریخی می توانید از تماشای کالج های باشکوه و طلایی رنگ، کتابخانه ها، پیاده روهای سنگ فرش و رودخانه چرول (Cherwell) لذت ببرید.

آکسفورد، یکی از شهرهای انگلستان و مرکز شهرستان آکسفوردشایر در جنوب شرقی این کشور است. علی رغم جمعیت کم این شهر، پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر دارد. بناهای متعدد تاریخی از دوره های مختلف معماری، از مهم ترین جاذبه های آکسفورد به حساب می آیند. اما این همه دیدنی های آکسفورد نیست، با ما همراه باشید تا با جاذبه های این شهر بیشتر آشنا شوید.

باغ گیاه شناسی

جاذبه های گردشگری آکسفورد | جاذبه های گردشگری آکسفورد سرزمین عجایب منحصربه فرد

آکاایران: جاذبه های گردشگری آکسفورد | جاذبه های گردشگری آکسفورد سرزمین عجایب منحصربه فرد

باغ گیاه شناسی آکسفورد

باورکردنی نیست که این باغ آرام بخش فاصله ی چندانی با خیابان های شلوغ آسکفورد ندارد. باغ گیاه شناسی آکسفورد قدیمی ترین باغ گیاه شناسی بریتانیا به شمار می رود و همین که به محوطه ی داخل آن قدم می گذارید، از هیاهو و شلوغی شهر جدا می شوید.

میدان رادکلیف

میدان رادکلیف آکسفورد

میدان رادکلیف، یکی از مشهورترین مناظر دیدنی آکسفورد به شمار می رود. در اطراف این میدان شاهد بناهای تاریخی حیرت آوری نظیر کلیسای دانشگاه سنت مری ویرجین (St Mary the Virgin) و کتابخانه بادلیان (Bodleian) خواهید بود. هر چند دوربین رادکلیف بی شک گوی سبقت را از سایر سازه ها می رباید. با پیاده روی در این میدان سنگ فرش می توانید زیباترین معماری شهر را ببینید.

دیدنیها و جاذبه های گردشگری آکسفورد

گراند کافه

گراند کافه در آکسفورد

گراند کافه با ستون های سنگی و شیشه های آینه ای و براق خود، به عنوان قدیمی ترین قهوه خانه ی انگلستان محسوب می شود. گشت و گذار شما در آکسفورد فاقد بازدید از این بخش کوچک تاریخی و دلپذیر کامل نخواهد شد.

رودخانه چرول

رودخانه چرول از جاذبه های گردشگری آکسفورد

رودخانه زیبای چرول (Cherwell) که در شهر جریان دارد به همان اندازه دانشگاه آکسفورد،
از شاخصه های مهم این شهر به حساب می آید. زیرانداز خود را کنار رودخانه پهن کنید و از یک پیک نیک تابستانی لذت ببرید، یا یکی از قایق ها را اجاره کنید و از قایق سواری در رودخانه نهایت استفاده را ببرید.

کالج کلیسای مسیح

کالج کلیسای مسیح از جاذبه های گردشگری آکسفورد

اگر می خواهید از یکی از کالج های آکسفورد دیدن کنید، حتما به کالج کلیسای مسیح سر بزنید.
این کالج در سال ۱۵۲۴ ساخته شد و بزرگ ترین کالج شهر محسوب می شود.
وقتی وارد این محل می شوید، احساس می کنید که به دوران باستان برگشته اید.

پل هرتفورد

پل هرتفورد در آکسفورد

پل هرتفورد (Hertford) به واسطه ی شباهتش به پل مشهور آه در ونیز، به «پل آه» (Bridge of Sighs) معروف است.
نقاط دیدنی شهر آکسفور محسوب می شود و توانسته گردشگران زیادی را جذب خود کند.

کتابخانه بادلیان

کتابخانه بادلیان از جاذبه های گردشگری آکسفورد

کتابخانه بادلیان به عنوان قدیمی ترین کتابخانه ی اروپا، یکی از نقاط نام آشنا در میان جاذبه های آکسفورد است. حتی امروزه نیز دانشجویان و محققان از آن استفاده می کنند، هر چند مقصدی معروف برای علاقه مندان به بازدید از این محل قدیمی محسوب می شود.
گردشگرها

 
.

منبع : niksalehi.com

جاذبه های گردشگری آکسفورد | جاذبه های گردشگری آکسفورد سرزمین عجایب منحصربه فرد گردآوری توسط بخش دیدنی های جهان از هر پنج قاره سایت آکاایران
zavaran
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات