بهترین رستوران

آکاایران: معرفی بهترین رستوران های خیابانی در جهان

آکاایران: آشنایی با جالب ترین رستوران های جهان 

در سرتاسر جهان در خیابانها رستوران های دیدنی وجود دارند که این رستوران ها هم بسیار پر طرفدار هستند در ادامه میتوانید با معرفی برترین رستوران های خیابانی در جهان تالاب را دنبال نمایید . 

رستوران خیابانی , یکی از موارد جدایی ناپذیر هر سفری برای اکثر گردشگران، چشیدن مزه غذا های سنتی مقصد سفرشان است. غذا های خیابانی در واقع بخشی از فرهنگ هر کشور هستند و هنوز هم در بعضی شهر های جهان رواج دارند؛ البته در قسمت های مختلف جهان تفاوت هایی در عرضه و انواع آن وجوددارد.

به خصوص در آسیا، جاییکه غذا های خیابانی و تجربه خوردن آن بخش جدایی ناپذیر از غذا های محلی قلمداد میشود.

این همان جایی است که فاقد هیچ تظاهری می توانید با محلی های یک منطقه و مثل انها غذا بخورید.

آنچه که غذا های خیابانی را بین گردشگران و توریست ها مشهور کرده، ارزان قیمت بودن این غذاها و دسترسی راحت تر به آنهاست.

از شهرهایی مثل بانکوک، دهلی نو و پاریس میتوان بعنوان برترین شهرها در عرضه این نوع غذاها اسم برد.

به گزارش تالاب شهرهایی که با سفر به آن ها میتوانید از انواع غذا های محلی فاقد این که حتی وادار باشید از یک خیابان به خیابان دیگر بروید، لذت ببرید. دراین پست نیت داریم شما رابا شهر های گوناگونی در جهان که غذا های خیابانی معروفی دارند و مورد دقت گردشگران قرار گرفته اند، آشنا کنیم.

همینطور مکان هایی راکه دراین شهرها می توانید از خوردن غذا های خیابانی لذت ببرید، معرفی خواهیم کرد.

بهترین رستوران

 

بانکوک – تایلند

کشور های کمی در جهان وجود دارند که از نظر غذا های خیابانی قابل مقایسه با تایلند باشند.

پایتخت تایلند سالانه میلیون ها توریست از سرتاسر جهان را پذیرا میشود و شاید بین این مسافران تعداد اندکی نباشند که برای غذا های تایلندی به این کشور سفر میکنند.

غذا در شهر بانکوک بسیار ارزان قیمت است به نحوی که شاید به نظرتان غیرمنطقی هم بیاید. مثلاً یک کاسه سوپ یک دلار قیمت دارد یا کیک ماهی را می توانید به قیمت یک دلار و ۵۰ سنت بخرید. این غذاها را تقریباً می توان در تمام شهر یافت کرد.

به سختی می توانید خیابانی را پیدا کنید که در آن فروشنده ای برای فروش غذا های خوشمزه تایلندی وجود نداشته باشد. در واقع خیابان های این شهر مثل فست فود – رستوران هستند و رنگ و بوی این غذاها دقت هر رهگذری رابه خود جلب می کند و وسوسه مزه کردن این غذاها لحظه ای آرام تان نخواهد گذاشت.

تایلندی ها بیشتر در خیابان غذا می خورند و برای آشنایی با فرهنگ خوراکی این کشور، برترین راه این است که در خیابان های آن با مردمش همراه شوید.
البته ممکن است در بین آن ها غذاهایی باشند که با ذائقه هر شخصی به خصوص ایرانی ها سازگاری نداشته باشند اما غذا های دریایی، کباب ها، سالادها و سوپ های تایلندی میتوانند انتخاب خوبی باشند.

مثلاً برای کسانی که غذا های تند می پسندند سوپ تایلندی که با مرغ، میگو و قارچ در شیر نارگیل و با سس ماهی پختن می شود، می تواند انتخاب مناسبی باشد. همینطور تخصص تایلندی ها در سالاد است. سالادهای میگو با بادام زمینی و جوانه بامبو، بسیار پرطرفدار هستند.

بهترین رستوران

کجا غذا بخوریم؟

محله چینی ها، ویکتوری مونومت، پارک لومفینی و خیابان شارون کرانگ از مکان هایی هستند که میتوانید با تخیلی
آسوده در انها غذا های خیابانی میل کنید.

چی بخوریم؟

اردک کباب شده، گوشت گریل شده، امت صدف، موز سرخ شده و نودل ماهی پیشنهاد ما بشما در خیابان
های تایلند است.

مکزیکوسیتی – مکزیک

امروزه غذا های مکزیکی در بین مردم محبوبیت فراوانی به دست آورده و فراتر از مرزهای این کشور رفته است.

عطر و بوی فوق العاده، طعمی عالی، قیمت مناسب و مواد تشکیل دهنده سالم باعث شده رستوران های مکزیکی جای خودرا در بین رستوران های محبوب جهان باز کنند. یکی از برترین مکان ها برای آشنایی با غذای مکزیکی و مزه کردن انها مکزیکوسیتی است. اگر به این شهر سفر کردید حتماً یک بار هم که شده از غذا های هتل چشم پوشی کنید و سراغ غذا های خیابانی بروید.

اگر به کشور مکزیک و شهر مکزیکوسیتی رفتید، غذا های خیابانی را میتوانید در سرتاسر این شهر به خصوص در مغازه های شلوغ و پر سروصدای آن پیدا کنید.
دراین مکان ها میتوانید غذا های مکزیکی راکه شاید کمتر در سایر نقاط جهان وجود دارا باشند، امتحان کنید یا حتی غذا های محلی مشهور مثل تاماله و تاکو را میل کنید. تاماله یکی از غذا های محلی و مشهور کشور مکزیک است که در آن گوشت را در خمیر آرد ذرت پیچیده و بخارپز می کنند.

تاکو هم یکیدیگر از غذا های شناخته شده مکزیکی است که اینروزها نوع و محبوبیت زیادی در همه ی جای جهان به دست آورده است.

دراین غذا نان ذرت یا گندم با انواع گوشت، مرغ، غذا های دریایی، سبزیجات و پنیر پر می شوند. تاکو خوراکی است که با دست خورده مین شود. طبق معمول تاکوها به دو دسته اصلی نان سفت و نان نرم تقسیم می شوند. در مکان هایی که غذای خیابانی پیدا میشوند، می توانید هم غذای محلی میل کنید و هم مثل محلی ها غذا بخورید.

بهترین رستوران

کجا غذا بخوریم؟

مرکادو سن ژوئن، کولونیا پولانکو، بازار محلی کوندسا، ارکاس دِ بلن از مکان هایی هستند که غذای خیابانی و مکزیکی محبوب تان را می توانید در آنجا پیدا کنید.

چی بخوریم؟

تاکو، آنچیلادا، تورتیلا یا همان نان ذرت، توستادا و تمالی از غذا های مکزیکی است که به ذائقه ما ایرانی ها نزدیک تر است و با قیمت مناسب در خیابان های مکزیکوسیتی یافت میشود.

بروکسل – بلژیک

بروکسل پایتخت بلژیک شهر کوچک اما گرانی است. هتل و غذا دراین شهر نسبتا هزینه زیادی دارد، بنابر این اگر به بروکسل سفر کردید غذا های خیابانی میتوانند گزینه مناسبی برای کاهش هزینه های تان باشند. باوجود این که غذا در بروکسل به اندازه بانکوک یا پکن ارزان نیست اما قیمتش آن قدر مناسب است که توانایی
پرداختش را داشته باشید، حداقل با استانداردهای اروپائی برابر است.

بلژیک با یک کلمه همراه است: وافل. وافل نوعی خمیر است که از آرد، تخم مرغ، شکر، شیر، روغن، وانیل و بکینگ پودر آماده میشود و در دستگاه های ساندویچ ساز یا وافل ساز پخته می شود. وافل های شهر بروکسل به حدی شهرت دارند که اسم وافل بعد از اسم این شهر بکار برده می
شود.

یعنی به آن بروکسل وافل می گویند. عطر و مزه وافل هایی که در بروکسل پخته میشود با وافل هایی که در دیگر نقاط جهان به عنوان وافل بلژیکی درست میشوند، کاملا متمایز بوده و به تنهایی میتواند عاملی برای سفر به بلژیک باشد.

می توانید کامیون های مخصوص این معجون خوشمزه خمیری رابه همراه میوه ها، آجیل، شکلات و نونلا راکه روی آن سرو میشود در سراسر شهر پیدا کنید و اگر از مزه وافل هایی که همراه با شکلات و انواع نوشیدنیها سرو میشوند خسته شدید، میتوانید از غذا های خوشمزه محلی بروکسل مثل مولس فرایتس «صدف
با سیب زمینی سرخ کرده» لذت ببرید.

بهترین رستوران

کجا غذا بخوریم؟

کامیون های غذا های خیابانی غالباً دریک جا ساکن نمی مثل، بهمین علت است که آن ها را در سراسر شهر یافت می کنید زیرا مکان شان را تغییر میدهند. ال کامپیون و پتیت نوگ از مکان هایی هستند که غالباً میتوانید غذا های خوشمزه محلی را در آنجا بیابید.

از دیگر نقاطی که طبق معمول این کامیون ها در آن یافت میشوند، ون میتن و میدان دو ویوکس است.

چی بخوریم؟

وافل نخستین پیشنهاد ماست. علاوه بر آن واترزویی یک سوپ بلژیکی خوشمزه است که با تره، هویج، مرغ، نشاسته ذرت و … درست میشود. همینطور مزه اسموت بولن که یک غذای سنتی بلژیکی است، از آرد، تخم مرغ، شیر، خمیرمایه و …آماده میشود.

پنانگ – مالزی

غذای مالزیایی تاثیر بسیاری زیادی از غذا های چین، هند و اندونزی گرفته است. خیابان های مراکش هیجان انگیزترین غذا های خیابانی جهان را دارند. این غذاها با رنگ های دلپذیر و ترشی و ادویه های ناب مراکشی تهیه میشوند و تنوع بسیار زیادی دارند.

پنانگ یکی از شهر های بسیار زیبای مالزی است که بکر و دست نخورده از حضور بیش از حد توریست ها باقیمانده است.

این جزیره به لطف ترکیبی از غذا های سنتی کشور های مختلف، همینطور دستور های خوراکی با قدمت صدها سال توانسته به پایتخت غذای مالزی مبدل شود و یکی از برترین مقاصد غذا های خیابانی در جهان باشد. حتی درسال ۲۰۱۴ برترین مقصد گردشگری خوراکی در جهان شناخته شد که در آن اشکال متنوعی از غذا های سرخ شده خوشمزه و سوپ های اشتهابرانگیز با مواد اولیه متمایز مثل گوشت اردک، رازیانه و ماهی به فروش می رسد.

اگر به مالزی و به جزیره پنانگ رفتید، حتماً به مکان هایی که این غذاها را عرضه میدهند، بروید و از مزه آن ها بچشید. پنانگ بعنوان پایخت خوراکی مالزی جذابیت های فراوانی برای تان خواهد داشت.

بهترین رستوران

کجا غذا بخوریم؟

اگر به پنانگ سفر کردید در نقاط گورنی درایو، محله چینی ها، لبو کیمرلی میتوانید مزه خوشمزه غذا های مالزیایی را بچشید.

چی بخوریم؟

از غذاهایی که در سفر به پنانگ بشما پیشنهاد می کنیم، کاریمی است. این غذا از میگو، فلفل قرمز، سیر، موسیر و … تشکیل شده و بسیار خوش آب و رنگ است.

پاپیا از دیگر غذا های مشهور این شهر است که از شلغم، میگوی پوست کنده، گوشت خرچنگ و برگ های کاهو تهیه شده و سس مخصوصی دارد. همینطور پکوی چیاپ سوپ رشته و اردک است که یکی از خوشمزه ترین غذا های خیابانی مالزی قلمداد می شود.

استانبول – ترکیه

جای تعجب نیست شهری که پیونددهنده دو قاره اروپا و آسیا است. مکانی فوق العاده برای غذا های خیابانی قلمداد شود. استانبول یکی از برترین شهر های جهان در عرضه غذا های ارزان، سریع، فوق العاده خوشمزه و تازه از غذا های خیابانی است. وقتی در کوچه و خیابان های ترکیه قدم می زنید، دستفروشانی را میبینید که۸ غذاها و تنقلات گوناگونی را در اختیار مردم قرار میدهند.

تقریباً ارابه های این تغذیه فروشان دوره گرد در سراسر شهر دیده می شوند، به خصوص در بازارهای شهر و مناطق شلوغ آن به وفور یافت میشوند. استانبول را میتوان زادگاه ساندویچ گوشت یا همان دنر کباب دانست که از گوشت بره، مرغ یا گاو تهیه مین شود.

ساندویچ ماهی هم از جمله غذا های خیابانی مطرح استانبول است. در واقع، دسترسی به غذا های خیابانی مختلف و خوشمزه از خصوصیت های استانبول است. باوجود این که دنر کباب مشهور ترین غذای استانبول است ولی از امتحان کردن انواع شیرینی ها، کلوچه ها، نان ها و نوشیدنی های آن غافل نشوید.

بهترین رستوران

کجا غذا بخوریم؟

در اطراف تمام بازارهای شلوغ استانبول، ارابه های تغذیه فروشان وجوددارد و می توانید مزه غذا های متنوع و خوشمزه ترکی راکه با ذائقه ما ایرانیان کاملا سازگاری دارد و حتی بخشی از غذا های کشورمون نیز قلمداد میشوند، بچشید.

چی بخوریم؟

فاقد شک یکی از مشهور ترین غذا های خیابانی در استانبول نان سیمیت است.
در هر کجای این شهر که باشید، دکه هایی را درکنار خیابان برای فروش نان سیمیت میبینید.
این نان ها نرخ بسیار ارزانی دارند و برای صرف صبحانه یا میان وعده بسیار مناسب هستند.
بورک نیز از دیگر غذا های محبوب ترکیه است که با مزه های مختلف پنیری، اسفناج، سیب زمینی و زیتونی یافت میشود.
دلمه صدف نیز که با گوشت و برنج پر شده و با لیمو سرو میشود، سومین خوراکی است که حتماً پیشنهاد می کنیم آنرا یک بار امتحان کنید.

رشت – ایران

اگر در سفر بیرون از کشور نبودید و برای گذراندن تعطیلات به شمال و شهر رشت رفتید و هوس خوردن غذای خیابانی به سرتان زد، پیشنهادی فوق العاده برای تان داریم.

شهر رشت علاوه بر جذابیت ها و رستوران هایی که غذا های سنتی شمال کشور رابه مشتریان عرضه می دهد، گاری هایی مخصوص فروش کباب دارد که عطر و بوی این کباب ها از فاصله دور هم استشمام می شود و مسافران رابه سمت خود جلب می کند. در واقع کباب فروشی ها یکی از جاذبه های گردشگری این شهر هستند و به بخشی از فرهنگ این شهر مبدل شده اند.

اگر به این شهر رفتید حداقل یک بار این کباب ها را امتحان کنید زیرا مزه فوق العاده ای دارند ودر عین حال قیمت شان نیز بسیار مناسب است. دراین گاری های کبابی علاوه بر کباب گوشت، جگر، جگر سفید، دل و قلوه نیز به مشتریان عرضه می شود.

بیشتر این کبابی ها تا نیمه های شب به کارشان ادامه می دهند. یکی از صاحبان همین گاری های کبابی در رشت درمورد طرز تهیه کباب هایش میگفت که گوشت را حسابی می کوبد ودر پیاز و دمبه و سایر مخلفات چند ساعتی قرار می دهد و بعد کباب میکند.

علاوه بر این، دوران زیادی را درکنار این گاری ها برای آماده شدن کباب تان معطل نخواهید شد. خیلی زود کباب تان حاضر میشود. اگرهم معطل شوید، آن قدر عطر و بوی این کباب متنوع است که گذر دوران را احساس نخواهید کرد. اگر به رشت رفتید، لذت خوردن کباب درکنار این گاری ها ودر فضای باز را فراموش نکنید.

بهترین رستوران

چی بخوریم؟

هر کدام از انواع کباب ها راکه علاقه مند هستید از کباب گوشت گرفته تا جگر، دل، قلوه و…

را میتوانید امتحان کنید ولی پیشنهاد ما بشما کباب گوشت است که مزه و بویی فوق العاده دارد.

کجا غذا بخوریم؟

بساط کبابی های دستفروش رشت را می توانید در میدان شهرداری و خیابان های منتهی به آنپیدا کنید.عطر و بوی این کباب ها در فضای این محدوده راهنمای خوبی برای پیدا کردن شان است.

برچسب ها: رستوران, مکان های تفریحی
.

منبع : talab.org

تبلیغات