شهر مسکو

آکاایران: دیدنی های شهر مسکو

آکاایران: دیدنی های شهر مسکو

پایتخت کشور روسیه، مسکو است و این شهر بزرگترین و مهم‌ترین شهر روسیه و یکی از بزرگترین کلان‌شهرهای قارهٔ اروپا می‌باشد. مسکو مرکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و حمل و نقل فدراسیون روسیه است. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه فدرال روسیه که جزء روسیه اروپایی محسوب می‌شود، واقع شده است. در زمان‌های گذشته مسکو مرکز کشاورزی اتحاد جماهیر شوروی بود. کاخ کرملین، قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان اقامتگاه تشریفاتی رئیس جمهور شوروی، مورد استفاده قرار می‌گرفت. این شهر امروزه یکی از مراکز اقتصادی مهم و بزرگ در جهان است و از نظر گرانی در سال ۲۰۰۷ به عنوان دومین شهر گران در جهان محسوب می‌شد و در این سال برای دومین بار در «کتاب رکوردهای گینس» نامش ثبت شد.  کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است.
فرودگاه‌های مسکو
مسکو دارای 5 فرودگاه به نامهای فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو، فرودگاه بین‌المللی دومودِدوو، فرودگاه بیکوو، فرودگاه بین‌المللی اوستافیوو و فرودگاه بین‌المللی ونوکوو است. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو بیشترین تعدا مسافر خارجی را پذیراست و 60% کل مسافران کشورهای خارجی از این فرودگاه وارد مسکو میشوند.
دیدنی های مسکو
1)  Kremlin : کاخ زیبای کرملین که سمبل شهر مسکو است که بزرگترین سالن کنفرانس دنیا را در خود جای داده است.
2)  Moscow State University : قدیمی ترین دانشگاه روسیه که در سال 1755 میلادی توسط ملکه Elizaveta Petrovna ساخته شده است.
3)  Red Square  : میدان مرکزی و بسیار زیبای شهر مسکو و کشور روسیه می باشد.
4)  St. Basil’s Cathedral  : صومعه بسیار زیبا و معروف که در قرن شانزدهم میلادی و دوران حکومت Ivan  چهارم ساخته شده است.
5)  Arbat : خیابان Pedestrian زیبا و بسیار مشهور در شهر مسکو است.
6) Cathedral of Christ the Saviour  : کلیسای جامع شهر مسکو که به دستور الکساندر اول، تزار روسیه، و به مناسبت بیرون راندن ناپلئون ساخته شد.
7) The Holly Danilov&Donskoi Monastery : دو صومعه معروف شهر مسکو است که صومعه Danilov در سال 1282 میلادی و صومعه Donskoi در سال 1591 میلادی بنا شده اند.
8)  Moscow Metro  : بزرگترین و زیباترین متروی جهان که با مجسمه های برنزی و معماری فوق العاده آن، موزه ای در زیر زمین است.
9)  Bolshoi Theatre  : یکی از مشهورترین و زیباترین تالارهای اپرا و باله جهان است.
10) Moscow Circus : دو سیرک دیدنی قدیمی و جدید مسکو می باشد.
11) Moscow zoo  :  باغ وحش مسکو با بیش از 5000 گونه از انواع مختلف جانوران دنیا

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات