مکان دیدنی

آکاایران: دو مکان دیدنی

آکاایران: شاید فکر کنید دنیای فانتزی و شگفت‌آوری که در فیلم‌های علمی‌تخیلی می‌بینید یا در داستان‌های فانتزی می‌خوانید، بسیار دور از ذهن و غیر واقعی به نظر می‌رسند. اما همین دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم هم می‌تواند عجیب‌و‌غریب باشد. مکان‌هایی در این عالم خاکی وجود دارند که ممکن است تخیلی به نظر برسند اما واقعی هستند. برای آشنایی با ۸ مکان شگفت‌انگیز و عجیب در دنیا با ما همراه باشید.

در جهان اطراف ما مناظر شگفت‌انگیزی وجود دارند که واقعی به نظر نمی‌رسند. انگار بخشی از یک فیلم تخیلی هستند که به حقیقت پیوسته‌اند؛ یک جنگل مسحور‌کننده، یک منظره‌ی آینده‌نگرانه با معماری‌های عجیب و زمین‌هایی بایر که بیشتر به ویران‌شهر شباهت دارند.

شاید برای همه‌ی ما ممکن نباشد که بار سفر ببندیم و این مکان‌های عجیب‌و‌غریب را از نزدیک ببینیم. اما امروزه به لطف اینترنت می‌توانیم در چند دقیقه به سراسر دنیا سفر کنیم و عجایب دنیا را بشناسیم. در ادامه‌ی این مقاله با ۸ مکان عجیب و غریب از گوشه و کنار دنیا آشنا می‌شویم. مکان‌هایی که هر کدام می‌توانند موضوع خوبی برای ساخت یک فیلم علمی‌تخیلی باشند.

 پارک باغ‌های خلیج (Gardens By The Bay) در سنگاپور

مکان دیدنی

این پارک شگفت‌انگیز یک پارک طبیعی در سنگاپور است. وقتی به این پارک قدم می‌گذارید، در نگاه اول احساس می‌کنید که به آینده سفر کرده‌اید. احداث این پارک، بخشی از برنامه‌های دولت برای تبدیل سنگاپور از یک باغ‌شهر به "شهری درون باغ" است. این آینده‌نگری‌ها به ساخت این پارک زیبا و نفس‌گیر منجر شده است.

قسمت‌های مختلف این باغ نیز نام‌هایی شبیه به فیلم‌های علمی‌تخیلی دارند مثلا "جنگل ابر" که بلندترین آبشار سرپوشیده‌ی جهان در آن قرار گرفته است. آبشاری که از یک کوه مصنوعی سرازیر می‌شود. بخش دیگر، "بیشه‌ی اَبَردرخت‌ها" است. مجموعه‌ای شامل آسمان‌خراش‌هایی به شکل درخت و پوشیده از انواع گوناگون گیاهان که یک رستوران نیز در آنها وجود دارد.

مکان دیدنی

مکان دیدنی

 شهر Rjukan، نروژ

مکان دیدنی

نزدیک به صد سال، اهالی این شهر در سایه زندگی می‌کردند.

از آنجایی که این شهر در دره‌ای عمیق ساخته شده، بیشتر از نیمی از ایام سال، اهالی این شهر، رنگ آفتاب را نمی‌بینند و همواره در گرگ و میش زندگی می‌کنند. برای مدت‌های طولانی، تنها راه استفاده از تابش آفتاب این بود که اهالی، سوار تله‌کابین شوند و بالای یکی از کوه‌های اطراف بروند.

در سال ۲۰۱۳ هنرمندی به نام Martin Anderson از این شهر بازدید کرد و تصمیم گرفت تا آفتاب را به دره هدایت کند. او با ساختن و قرار دادن آینه‌های بزرگ و آفتاب‌یاب (heliostat) بر روی یکی از کوه‌های اطراف، سبب شد که اشعه‌ی آفتاب به داخل دره و اهالی آن بتابد.

حالا یک دولت ظالم را تصور کنید که کنترل این آینه‌ها را به دست بگیرد و از این طریق، اهالی را به انجام خواسته‌های خود مجبور کند. سپس شورشی میان ارتش نور و ارتش سایه‌ها برای به دست گرفتن کنترل نور، در خواهد گرفت. فیلم هیجان‌انگیزی نیست؟

مکان دیدنی

منبع :

تبلیغات