آکاایران: بالای دامنه کوه های شیب دار کمون کارنوت در بریتانی در شمال غرب فرانسه، یک پروژه بزرگ مقیاس در جریان است، پروژه ای که امیدوار است کل دامنه کوه را با هزاران مجسمه گرانیتی که قدیسان بریتانی را نشان می دهد بپوشاند.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 32
آکا ایران: بالای دامنه کوه های شیب دار کمون کارنوت در در بریتانی در شمال غرب فرانسه، یک پروژه بزرگ مقیاس در جریان است، پروژه ای که امیدوار است کل دامنه کوه را با هزاران مجسمه گرانیتی که قدیسان بریتانی را نشان می دهد بپوشاند. بیش از هفت هزار قدیس در سراسر بریتانی مورد احترام هستند، اگرچه تعداد کمی از آن ها رسما توسط کلیسای کاتولیک روم شناخته شده اند.
 
این پروژه با هدف گرامیداشت و بالابردن آگاهی نسبت به تاریخ سلتی بریتانی و همینطور اهمیت گرانیت در منظره برتون و اقتصاد محلی ایجاد شده است. این پروژه در سال 2008 آغاز شد و تاکنون بیش از 60 مجسمه 3 متری توسط شهرداری اهدا شده است و باوجودی که سایت یک تپه است، نام گمراه کننده «دره سنت ها» را روی آن گذاشته اند. هریک از مجسمه های این دره، یک قدیس مرتبط با افسانه های محلی است که به نوبه خود ترکیبی از سلتی، گالو رومی و فرهنگ مسیحی هستند. به لطف تنوع هنرمندانی که در این پروژه به کار گرفته شدند، ظاهر هر مجسمه کاملا منحصربفرد است.
 
این پروژه عظم توسط فیلسوف بریتانی «فیلیپ ابجین» پایه گذاری شد و هزینه آن تماما توسط کمک های مالی جوامع و سازمان های محلی تامین می شود. هرکسی می تواند اسپانسر یک مجسمه باشد، قدیس حامی خود را انتخاب و محل قرارگیری آن را در دامنه انتخاب کند. ساخت هر مجسمه حدود 12 هزار یورو هزینه دارد.
 
دره قدیسان

آکاایران: دره قدیسان کجاست؟

 
 
دره قدیسان
 
 
دره قدیسان
 
 
دره قدیسان
 
 
دره قدیسان
 
 
دره قدیسان
 
 
دره قدیسان
 
 
,مجسمه،دره،فرشته،قدیسان،فرانسه،بریتانی،کوه،گرانیتی
 

منبع :

تبلیغات