آکاایران: این صخره ماسه سنگی حدود 230 میلیون سال پیش شکل گرفته است و استحکام زیادی دارد و در عین حال به اندازه کافی نرم هست که بتوان با قلم و کلنگ روی آن کار کرد.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 93
آکا ایران: شهر ناتینگهام در ناتینگهمشایر در انگلستان در سراسر یک برآمدگی ماسه سنگی که تپه های ملایم شمال رودخانه ترنت را شکل داده اند، کشیده شده است. این صخره ماسه سنگی حدود 230 میلیون سال پیش شکل گرفته است و استحکام زیادی دارد و در عین حال به اندازه کافی نرم هست که بتوان با قلم و کلنگ روی آن کار کرد. این کیفیت دوگانه عجیب قدرت و نرمی به سنگ اجازه می دهد به آسانی حفاری شود و هنوز هم در گستره های پشتیبانی نشده ایمن بماند.
 
اولین ساکنان ناتینگهام از این ویژگی خاص استفاده کردند. آن ها فهمیدند که آسانتر و ارزانتر خواهد بود که فضای سکونت خود را با حفاری در پای این صخره های ماسه سنگی ایجاد کنند تا اینکه خانه هایشان را روی زمین بسازند. هیچ یک از این غارهای اولیه امروزه وجود ندارند.

آن ها توسط فرسایش آب و هوا از هم پاشیده اند. اما هنوز هم صدها غار زیر شهر مدرن ناتینگهام وجود دارد. اعتقاد بر این است که قدیمی ترین این غارها در قرن دوازدهم ایجاد شده اند و تعداد کمی از آن ها بعد از سال 1850 به وجود امده اند. این غارها به عنوان خانه، سرداب و محل کار توسط ساکنان مختلف شهر استفاده می شدند. شمع سازان، نانواها و آهنگران آن ها را دوست داشتند زیرا می توانستند به راحتی آتش روشن کنند بدون اینکه مجبور باشند نگران آن باشند و هرشب خاموش کنند. قصابان و ماهی فروشان هم به دلیل هوای سرد و نبودن مگس به این غارها علاقه داشتند.
 
در طول انقلاب صنعتی، شمار زیادی از مردم در جستجوی کار به ناتینگهام آمدند و صاحبخانه ها شروع به اسکان خانواده ها در غارها، گاهی با شرایط بسیار بد کردند. همه خانواده ها در یک اتاق می خوابیدند و غذا می خوردند. بهداشت ضعیف بود و غارها زمینه شیوع وبا، سل و آبله شدند. این یکی از بدترین دوره های تاریخ ناتینگهام بود. در سال 1845 اجاره غارها و زیرزمین ها برای استفاده غیرقانونی شد اما در عمل به طور کامل ریشه کن نشد. مردم هنوز تا اوایل قرن بیستم در آن ها زندگی می کردند. در طول جنگ جهانی دوم، غارها پناهگاهی برای حملات هوایی شدند. تعداد انگشت شماری از غارها هنوز استفاده می شوند.
 
غارهای دیدنی و تاریخی ناتینگهام -

آکاایران: غارهای دیدنی و تاریخی ناتینگهام

 
غارهای دیدنی و تاریخی ناتینگهام -
 
غارهای دیدنی و تاریخی ناتینگهام -
 
 
غارهای دیدنی و تاریخی ناتینگهام -
 
 
غارهای دیدنی و تاریخی ناتینگهام -
 

منبع :

تبلیغات