آکاایران: محبوب های گرجستان

اگر به سفر به گرجستان فکر می کنید، شک نکنید. تصمیم درستی گرفته اید. این کشور یکی از بهترین مقاصد گردشگری است. کشوری که هم از جاذبه های طبیعی و هم از جاذبه های تاریخی بهره می برد. با الی گشت همراه باشید و با جاذبه های این کشور بیشتر آشنا شوید:


	در گرجستان به کجا برویم!؟ - آکا

آکاایران: در گرجستان به کجا برویم!؟

باتلاق اوکفنوکی  (Okefenokee)

باتلاق اوکفنوکی در میان سرخ پوستان با عنوان “سرزمین لرزان” شناخته می شود و منطقه ای در جنوب گرجستان با مساحتی بیش از ۷۷۰ مایل متر مربع است. این باتلاق مملو از نهرهای پر پیچ و خم، مرداب ها، علفزارها و درختان سرو است. از ویژگی های جالب آن این است که یک “جزیره شناور” و لرزان است، امّا، جنگل های انبوه در روی آن قرار گرفته و به عنوان حفاظی برای زیستگاه ها عمل می کند.

این باتلاق، محل زندگی بسیاری از گونه های در معرض خطر است و حدود ۱۰ هزار تمساح در آن زندگی می کنند. از سویی دیگر از شهر کوچک ویکراس (Waycross) می توان با قایق به باتلاق مورد بحث سفر کرد.

پارک فورسیس (Forsyth)

ساوانا (Savannah) به دلیل برخورداری از پارک ها و میادین زیبا شناخته شده است و فورسیس نیز یکی از بزرگ ترین پارک های این شهر است. پارک مورد بحث، مثال خوبی از پارک های جنوبی (Southern) است که در اواسط دهه ۱۸۰۰ به خوبی در این شهر طراحی و ساخته شده اند. ویژگی های اصلی این پارک عبارت است از چشمه هایی که به صورت دوره ای جاری می شوند، مسیرهای پیاده روی و درختان دوست داشتنی قدیمی که سایه های آنها چشم اندازهای زیبایی را ایجاد کرده است.

سایت تاریخی و ملی مارتین لوتر کینگ جونیور (The Martin Luther King Jr.)
سایت تاریخی و ملی مارتین لوتر کینگ جونیور در آتلانتا شامل زادگاه و مدفن این رهبر مشهور حقوق مدنی است. همچنین کلیسای ابنزر باپتیست (Ebenezer Baptist Church)  و مجتمع سالن آزادی  (Freedom Hall Complex) را در بر می گیرد.

آدرس: بلوک ۴۰۰ و ۵۰۰ خیابان اوبرن  (Auburn Avenue)

سایت رسمی: http://www.nps.gov/malu/index.htm

سایت تاریخی و ملی جیمی کارتر (Jimmy Carter)
سایت تاریخی و ملی جیمی کارتر در پلانیس (Plains) در جنوب غربی گرجستان واقع شده است و شامل خانه کارتر و خانه و مزرعه زمان بچگی اوست. ااین سایت همچنین شامل انبار و دبیرستان پلانیس است و بازدیدکنندگان می توانند نگاهی اجمالی به چگونگی تربیت این رئیس جمهور و مسائل اجتماعی که ایده های او را تحت تأثیر قرار داده اند، داشته باشند.

سایت رسمی: http://www.nps.gov/jica/index.htm

جزیره جکیل  (Jekyll)

جزیره جکیل نیز با عنوان ” جزیره میلیونر” شناخته می شود. این جزیره توسط یک گروه از میلیونرهای سواحل شرقی که خود را کلوپ جزیره جکیل (Jekyll Island Club) می نامیدند، خریداری شده است.

در سال ۱۹۴۷ این جزیره به عنوان یک پارک دولتی به گرجستان فروخته شد.  امروزه این جزیره شامل سواحل، مسیرهای پیاده روی طبیعی، امکانات گلف و مناطقی برای اسکان است و منطقه ای پر رفت و آمد به شمار می رود.


	در گرجستان به کجا برویم!؟ - آکا

جنگل ملی چاتاهوچی (Chattahoochee)

جنگل ملی چاتاهوچی تقریبا زمینی را به مساحت ۷۵۰ هزار جریب در شمال گرجستان شامل می شود. این منطقه خوش منظره دریاچه ها، رودخانه ها و آبشارهای زیبایی دارد و یک محل عالی برای اسکان، پیاده روی، قایق رانی، شنا، و… است.

سایت رسمی: http://www.fs.usda.gov/recmain/conf/recreation

بنای یادبود ملی آکمولگی (Ocmulgee)

بنای یادبود ملی  آکمولگی مربوط به انسان هایی است که در منطقه ماکن (Macon) زندگی می کرده اند و قدمت آن  به ۱۲ هزار سال پیش بازمی گردد. در این بنا، تپه های خاکی و کلبه های تشریفاتی برای مشاهده در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارند و مسافران می توانند با دیدن این اثر درباره سرخ پوستان بومی آمریکا که در این مکان زندگی می کرده اند و جنگ داخلی که در اینجا رخ داده، چیزهایی بیاموزند.

سایت رسمی: http://www.nps.gov/ocmu/index.htm

باغ های کالاوی (Callaway Gardens)

در شمال کلمبوس(Columbus) ، در کوه پین (Pine Mountain)، مرکزی محبوب برای گذران اوقات فراغت ایجاد شده است. این مکان توسط صنعتگری به نام کیسون کالاوی  (Cason Callaway) ساخته شده و دریاچه های مصنوعی، باغ های ماگنولیا و آزالیا و یک خانه پروانه را در بر می گیرد.

دریاچه رابین که در این باغ ها قرار دارد، میزبان مسابقات سالانه قهرمانی واتر اسکی (WATERSKI) و ویک بورد (Wakeboard)  است و فرصتی بی نظیر را برای توریست ها به وجود می آورد تا در این ورزش های آبی شرکت داشته باشند. همچنین در این مکان دو زمین گلف بسیار عالی و مسیرهای پیاده روی متعدد وجود دا رند.

آدرس: بزرگراه یو اس ۱۷۸۰۰، ۲۷.

سایت رسمی: http://www.callawaygardens.com/

منبع http://www.eligasht.com/Blog

تبلیغات