آکاایران: تغییرات مهم تلگرام در نسخه جدید

پیام رسان تلگرام با به روز رسانی جدید خود توانسته قابلیت های بسیار قابل توجهی را در اختیار دارندگان این اپلیکیشن قرار دهد.

نسخه جدید تلگرم ۳.۱۵  دو به امکان جالب را به این اپلیکیشن ارتباطی می افزاید. یکی از آنها این است که می توانید یک گفت و گو با یک شخص یا یک کانال را بالای لیست قرار بدهید یا به اصطلاح PIN  کنید. به این ترتیب هر وقت که تلگرم رو باز کرده گفت وگوی مورد نظر همواره در دسترس شما قرار دارد و نیاز نیست در جست و جوی آن باشید. برای آشنایی بیشتر با نسخه جدید تلگرام با الی گشت همراه باشید:


	تلگرام به روز شد! - آکا

آکاایران: تلگرام به روز شد!

برای اینکه یک گفت و گو یا یک کانال یا یک گروه را در بالای لیست قرار بدهید انگشت خود را روی آن نگاه دارید ( در iOS  به سمت چپ بکشید ) و سپس PIN را برمی گزینید.

شما می تونید پنج چت را در بالای لیست قرار دهید اما ۵ چت رمزشده ( Secret Chat) هم می توان به آن افزوده و در مجموع ۱۰ چت را به این صورت در بالای لیست خود و در دردسترس بگذارید.

اشتراک با سرویس های دیگر IFTTT

اما به روزرسانی بزرگتر تلگرام این است که این سرویس حالا از طریق سرویس IFTTT  که  ( مخفف If This Then That ) مجموعه همه سرویسهای دیگر اینترنتی و غیر اینترنتی را در خود جمع آورده به سایر سرویسها متصل می شود. این چه مزیتی برای کاربران تلگرام دارد؟ باعث می شود دسترسی گسترده ای از طریق تلگرام به سایر سایتها و سرویسها ایجاد شده مثلا می توانید تلگرام را به اینستاگرام یاتوییتر وصل کرده یا مثلا ایمیل های خود را با تلگرام ببینید یا سرویسهای موسیقی و حتی ابری را به تلگرام وصل کنید و حتی کارهای دور از انتظارتری را با اتصال این اپلیکیشن به دستگاه هایی مثل NEST یا Philips Hue انجام دهید.

تلگرام براین اعتقاد است، نخستین سرویس پیام رسانی استکه به طور کامل به IFTTT متصل شده و این اتصال یک طرفه نخواهد بود. یعنی برخلاف برخی سرویسهای دیگر فقط اجازه برخی کارها رو به IFTTT نمیدهد بلکه به طور کامل و به طور دو طرفه به این شبکه متصل شده است. به این ترتیب مثلا هم میتوانید پست های کانال تلگرام تان را توییت کرده و هم توییت های خود ودیگران را در تلگرام مشاهده کنید.

تلگرام یک بات به نام  @IFTTT ساخته که از طریق عضویت آن به هر گروهی که مدیر آن بوده می تواند به طور خودکار مطالب سرویسهای دیگر را در کانال تان نمایش دهید.

برای اینکار کافی است با این بات شروع به صحبت کرده و خودش به شما ادامه مسیر را می گوید.


	تلگرام به روز شد! - آکا

چه کارهایی با IFTTT انجام دهیم؟

تلگرام البته یکسری اپلت یا دستورعمل IFTTT خودش آماده کرده که بعضی از آنها جالب هست. مثلا اگر لامپ Philips Hue دارید که از طریق وای فای به اپلیکیشن روی موبایل متصل می شود حالا می توانید رنگ آن را از طریق چت تلگرام عوض کنیدیا مثلا هر وقت که عکسی را در اینستاگرام می گذارید از طریق IFTTT می توانید آن را در کانال یا گروهی که مایل هستید پست کنید. ( این امکان در حال حاضر یکی از محبوب ترین اپلت هاست). یا مثلا ایمیل های خود را در تلگرام مشاهده کنید و …در حال حاضر بیش از ۳۶۰سرویس به IFTTT قابل اتصال است که می توان با گشتی در بین آنها هرکدام را که مایل هستید به یکدیگر یا به تلگرام وصل کرد.

بهبودهای اختصاصی اندروید

تلگرام در نسخه ۳.۱۵خود بهبودهای اختصاصی برای اندروید به وجود آورده است. نخستین مورد آن تغییر زاویه افقی عکسها و چرخش آنها برای بهبود نمایش آنهاست. بهبود دیگر تلگرام برای اندروید مربوط به نمایش اختصاصی ویدیوهای یوتیوب یا Vimeo است که می توانید آن را از یک گفت و گو جدا ساخته و در حین دیدن و پخش آن به گفت و گوهای دیگر یا دیدن کانال های دیگر هم بپردازید. برای اینک ار از قاب تصویر در تصویر در بخش بالای سمت راست پخش ویدیو استفاده کنید.

بهبود دیگر تلگرام در مورد چت رمزگذاری شده یا  Secret Chat است که البته تلگرام براین ادعاست، امن ترین راه برای اشتراک دیتا روی کره زمین است! به همین دلیل تلگرام اجازه فوروارد کردن پیغام از Secret Chat را به گروه ها و چت های دیگر نخواهد داد. اما حالا در اندروید می توان پست های دیگر گروه ها را به چت مخفی یا Secret Chat فوروارد کرد.

منبع http://www.eligasht.com/Blog

تبلیغات