آکاایران: سایت مشهور AirlineRatings.com برای سومین دوره متوالی لیست سالیانه امن ترین خطوط هواپیمایی جهان را منتشر کرد. اگرچه شرکتهای هواپیمایی ایران دررده های بالای این لیست جایی ندارند، اما جای امیدواری است که در ته جدول و میان بدترین ها هم نایستاده اند. شاید این آمار به شما کمک کند تا تصمیم بهتری جهت رزرو و خرید بلیط هواپیمای خود در آینده بگیرید.
همانند سال گذشته خطوط هوایی کانتاس بخش زیادی از جدول رده بندی را اشغال کرده اند و البته شرکتهای هواپیمایی منطقه اقیانوسیه هم از قافله عقب نمانده اند.
این سایت ۴۰۷ شرکت هوایی را در سراسر جهان لیست کرده و آنها را بر اساس گواهینامه ها، مجوزها، حسابرسی های دولتی، سوابق مرگ و میر، تاریخچه فعالیت و سوابق حوادث دسته بندی می کند.
برای سومین سال متوالی، شرکت هوایی حامل پرچم استرالیا، کانتاس توانسته در صدر نشسته و عنوان برترین شرکت هواپیمایی دنیا را از آن خود کند. سردبیر سایت ایرلاین ریتینگز با ستایش فراوان سوابق بدون مرگ و میر این ایرلاین را خارق العاده می خواند. این شرکت هواپیمایی همچنین اکنون با پرواز سیدنی استرالیا به دالاس تگزاس به مدت ۱۵ ساعت، رکورددار طولانی ترین پرواز مستقیم جهان هم هست.

	بهترین و بدترین خطوط هواپیمایی جهان از نظر ایمنی پرواز - آکا

آکاایران: بهترین و بدترین خطوط هواپیمایی جهان از نظر ایمنی پرواز

۲۰ شرکت هوایی برتر دنیا در این لیست بر اساس الفبا عبارتند از:
Air New Zealand
Alaska Airlines
All Nippon Airlines
American Airlines
Cathay Pacific Airways
Emirates
Etihad Airways
EVA Air
Finnair
Hawaiian Airlines
Japan Airlines
KLM
Lufthansa
Scandinavian Airline System
Singapore Airlines
Swiss
United Airlines
Virgin Atlantic
Virgin Australia


	بهترین و بدترین خطوط هواپیمایی جهان از نظر ایمنی پرواز - آکا

البته این سایت رده بندی دیگری را هم از امن ترین خطوط هوایی ارزان قیمت دنیا منتشر کرده است که در جایگاه نخست آن در اختیار این شرکتها است:
Aer Lingus
Flybe
HK Express
Jetblue
Jetstar Australia
Thomas Cook
TUI Fly
Virgin America
Volaris
Westjet


	بهترین و بدترین خطوط هواپیمایی جهان از نظر ایمنی پرواز - آکا
و البته در برابر هر لیست بهترینها، یک لیست همزاد و متضاد هم وجود دارد. اسامی زیر، بدترین شرکتهای هوایی دنیا در این رده بندی هستند که ۱۰ جایگاه انتهای جدول را اشغال کرده اند. این شرکتها از ۷ ستاره رده بندی ایرلاین ریتینگز تنها توانسته اند یک ستاره کسب کنند. بدترین خطوط هوایی اکنون در کشورهای اندونزی، نپال و سورینام در حال فعالیت هستند و بر اساس حروف الفبا عبارتند از:
Batik Air
Bluewing Airlines
Citilink
Kal-Star aviation
Lion Air
Sriwijaya Air
TransNusa
Trigana Air Service
Wings Air
Xpress Air
خطوط هوایی اندرونزی در سالهای اخیر به دلیل سوابق امنیتی مملو از تصادف و حادثه شان همواره با انتقادات فراوانی روبرو بوده اند. به گونه ای که اکثریت شرکتهای هوایی این کشور با ممنوعیت پرواز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا روبرو هستند.
اگرچه در سال گذشته با حوادث هوایی مرگباری در سراسر جهان روبرو بوده ایم و حتی شرکتهایی چون ژرمن وینگز و متروجت هم با تراژدی های غمگینی روبرو شده اند؛ اما سال ۲۰۱۵ با ۱۶ حادثه هوایی و جمعا ۵۶۰ کشته، یکی از امنترین سالهای تاریخ هوانوردی بوده است. طی ده سال گذشته به طور میانگین در سراسر دنیا با ۳۱ حادثه هوایی و ۷۱۴ کشته مواجه بوده ایم.

منبع http://www.eligasht.com/Blog

تبلیغات