آکاایران: آشنایی با طعم و مزه غذاهای کریسمس

با وجود اینکه در سراسر دنیا جشن کریسمس را به روش های مختلفی برگزار می کنند، یک رسم مشترک بین همه آنها وجود دارد که آن هم ناهار کریسمس است. غذا هر چه که باشد، از بوقلمون بریان با همه مخلفاتش گرفته تا خورشت گوشت تند و غذای دریایی و مرغ کنتاکی، فرقی ندارد، فصل برپایی جشن است. الی گشت ۹ غذای خوشمزه و سنتی مخصوص روز کریسمس را به شما معرفی می کند:


	خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس - آکا

آکاایران: خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس

انگلستان

ناهار روز کریسمس در انگلستان یک غذای بریانی شکم پر کن است. این غذا معمولا بوقلمون بریانی (غاز و مرغ هم استفاده می شود) است که همراه با همه مخلفاتش از جمله سیب زمینی کبابی، هویج و کلم بروکلی، سوسیس و خرمای پیچیده شده در بیکن، سرو می شود. علاوه بر اینها آبگوشت، ژله زغال اخته و یک ملاقه سس نان هم اضافه کنید. درایرلند گوشت ادویه دار و نان سودا هم در غذا هست و در اسکاتلند پودینگ میوه به عنوان دسر سرو می شود.


	خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس - آکا

لبنان

در کشور لبنان غذای روز جشن به غیر از بوقلمون یا مرغ (به صورت سنتی با برنج ادویه دار پر می شود) تعدادی از غذاهای لبنانی را هم شامل می شود. از جمله این غذاها می توان به  کیبه پای که با نان بلغور و گوشت چرخ کرده تهیه می شود، بشقاب بره، حمص و سبزیجات و تابوله که یک سالاد خاورمیانه ای است که از گوجه، جعفری، پیاز و نعنا درست می شود، اشاره کرد.

نشانه های به جا مانده از فرانسوی ها در لبنان، بعد از جنگ جهانی را می توان در دسر ناهار کریسمس با نام بوش دی نوئل، پیدا کرد. بادام شکری هم جزو شیرینی های بسیار محبوب مهمان های کریسمس است.


	خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس - آکا

اتیوپی

اتیوپی یکی از قدیمی ترین کشورهای قاره آفریقا است، که هنوز هم از تقویم ژولین پیروی می کند، بنابراین در این کشور، روز کریسمس مصادف با ۷ ژانویه است. مردم اتیوپی در بخشی از مراسم جشن کریسمس که به آن گانا می گویند، طبق آیین کلیسای ارتودوکس اتیوپی، از شب عید (۶ ژانویه) تا فردا صبح را روزه می گیرند. روزه در روز کریسمس، با خوردن وات که شامل گوشت تند همراه با سبزیجات و نان تهیه شده با خمیر ترش به نام اینجرا، به پایان می رسد.


	خوشمزه ترین های جهان با طعم کریسمس - آکا

ژاپن

با وجود اینکه در ژاپن روز کریسمس تعطیل رسمی نیست، اما مردم با تفریح و شادی در این جشن سهیم می شوند و چه چیزی لذت بخش تر از خوردن یک ظرف پر از مرغ سوخاری کنتاکی با دوستانتان؟ به لطف کمپین رسانه ای موفق کی اف سی در سال ۱۹۷۴، مرغ سوخاری تبدیل به بخشی از مراسم کریسمس در ژاپن شده که طرفداران زیادی هم دارد و شعبه های آن از چند ماه جلوتر سفارش می گیرند. یکی دیگر از این رسم ها کیک کریسمس ژاپنی است که شامل کیک اسفنجی است با روکش خامه و توت فرنگی است.

منبع http://www.eligasht.com/Blog

تبلیغات