آکاایران: مناطق فوق العاده و ناشناخته در دنیا

دنیا جای بزرگی است و هر گوشه ی آن یک شگفتی برای آدم های ماجراجو دارد، برای دیدن این شگفتی ها باید عزم تان را جزم کنید و دلتان را به دریا بزنید تا روحتان را تازه کنید! با الی گشت همراه باشید تا شما را به مناطق فوق العاده شگفت انگیز دنیا ببریم.

پلکان مارپیچ کوه تایهانگ

از پلکان مارپیچ ۹۰ متری متصل به دیوارۀ کوه تایهانگ در لینژو Linzhou بالا روید تا یک کوه نوردی هیجان انگیز را تجربه کنید. ولی ما این کار را به کوهنوردان بالای ۶۰ سال یا افراد مبتلا به بیماری های ریوی یا قلبی توصیه نمی کنیم.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

آکاایران: سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست!

ساحل شیشه ای، کالیفرنیا

این ساحل که درآغوش پارک ایالتی مکریچر Mackerricher در نزدیکی فورت براگ کالیفرنیا قرار دارد، همان طور که از نامش پیداست، پر است از شیشه های دریایی صیقلی و درخشان که به نحو حیرت آوری نتیجه چندین سال ریختن زباله درمنطقه می باشد. امواج همیشه غلتان، این قلوه سنگ های شیشه ای را صیقل دادند و شکل گرد بی نظیری به آن ها بخشیدند.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

پیزا دومو، سیسیل

این شهر تاریخی در قلب سیسیل با خیابان های پیچ در پیچ جذاب، بناهای باستانی و مناظر فوق العاده  از جمله مجتمع کلیسای جامع شما را شگفت زده خواهد کرد. یکی از مناظری که نباید دیدارش را از دست داد موزاییک های کلاسیک زیبای مجتمع رومی «ویلا رومانا دل کاسل»Villa Romana del Casale می باشد که مجموعه ای بسیار بزرگ است و به قرن چهارم میلادی برمی گردد.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

جزیره لرد هاوو، استرالیا

این جزیره زیبای اقیانوسی که تنها دو ساعت با هواپیما از سیدنی و بریزبن فاصله دارد و نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، در نتیجه فعالیت های آتشفشانی بوجود آمده است. آب زلال و شفافش بهشتی است برای دوستداران ورزش های آبی مانند شنا، موج سواری، کایاک سواری و غواصی.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

جزیره کوکوس، کاستاریکا

پارک دریایی جزیره کوکوس که بیش از دو میلیون سال پیش در نتیجه فعالیت های آتش فشانی شکل گرفته است شما را مسحور خواهد کرد زیرا تنها جزیره در شرق اقیانوس ارام است که جنگل بارانی دارد. این جزیره که زمانی پناهگاه دزدان دریایی بود حال در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این جزیره به سبب گونه های بومی خود ازمرغ مگس خوار و فاختۀ کوکوس گرفته تا حشرات منحصر به فرد و گونه های دریایی سرحال و زیبا، جایی فوق العاده استثنایی است.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

دنیای کریستال سوارووسکی، اتریش

این پارک یک منظره سرپوشیده که دنیای شگفت انگیزی از گنجینه های کریستالی درخشنده را درخود جای داده، شاید محبوب ترین مکان توریستی اتریش باشد. ورودی پارک که به شکل سرعظیم یک غول کوه های آلپ است و از دهانش آبشاری جاری است، خود منظره ای مسحورکننده است.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

پاموکاله، دنیزلی، ترکیه

پاموکاله به معنای ” قلعۀ پنبه ای” ناحیه زیبایی است دراستان دنیزلی ترکیه. این ناحیه  با حوضچه های طبیعی و گل هایی که دارای خواص درمانی هستند، شگفتی های فراوانی را به نمایش می گذارد.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

رستوران گروتا پالازس، ایتالیا

این رستوران بی نظیرکه مشرف به مناظری جذاب است و در دل غارهای دریایی «پولینیانو آ  ماره» ساخته شده است، خاطره ای فراموش نشدنی از صرف شام برایتان به یادگار خواهد گذاشت. بی شک این رستوران در تمام دنیا درنوع خود بی نظیر است و امتیاز معتبر و نادر برخورداری از خیره کننده ترین مناظر را به خود اختصاص داده است.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

مهمانخانه Aescher، سویس

Aescher مهمانخانۀ کوچکی است که درارتفاع ۱۶۴۰ متری درپایین فلات مرتفعی به نام ایبنالپ Ebenalp  ساخته شده و به خاطر موقعیت صخره ای دلهره آورش شهرت یافته است. ناحیه ای که این کلبه کوهستانی را در برگرفته در دامنه کوه ۲۵۰۰ متری سانتیس قراردارد و زمین های شاداب و سرسبز، گیاهان کوهستانی و تپه های پرشیب، افسون روستایی عجیب و جالبی به آن بخشیده است.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

دریاچه پینگوالاواتن، ایسلند

این دریاچه تماشایی واقع در پارک ملی پینگوالاوتن  Pingvallavatn  بزرگترین دریاچه از این نوع در ایسلند است. این شکافدره که یک جاذبه ملی حفاظت شده است، وقتی یخ می زند، فوق العاده زیبا و باشکوه می گردد. از همه مهم تر اینجا بهشتی است برای تفریح و اسنورکلینگ (غواصی بدون کپسول در سطح آب) و غواصی در اعماق.

 سفر به این مناطق آرزوی خیلی هاست! - آکا

منبع http://www.eligasht.com/Blog

تبلیغات