تصاویر دیدنی از 5 پل زیبا و به یاد ماندنی -آکا

آکاایران: تصاویر دیدنی از 5 پل زیبا و به یاد ماندنی

آکاایران: 1- پونته گوبو(Ponte Gobbo)، بوبیو، ایتالیا

به گزارش آکاایران: پل زیبای پونته گوبو در منطقه ی امیلیا-رومانیا قرار دارد. این پل نماد شهر کوچک بوبیو به شمار می رود. طبق افسانه ها این پل نتیجه ی مبارزه ی بین کولومبای قدیس و شیطان است. احتمالا ساخت پل پونته گوبو از دوران حکومت رومی ها سرچشمه گرفته است. چیزی که با اطمینان می شود گفت این است که این پل از قرن ۱۲ در این ناحیه قرار دارد. اگرچه این پل کوچک است اما جاذبه های زیادی در خود دارد. بعلاوه بازدیدکنندگان می توانند در میان معماری های تاریخی به گشت و گذار بپردازند و از رویدادهای متنوع فرهنگی لذت ببرند و همچنین در چشمه های آب گرم استراحت کنند.

تصاویر دیدنی از 5 پل زیبا و به یاد ماندنی -آکا

2- پل معلق کلیفتون، بریستول، انگلستان

پل معلق کلیفتون که در سال ۱۸۸۴افتتاح شد یکی از شناخته شده ترین نمادهای شهربریستول است و در بخش غربی بریتانیا قرار دارد. این پل در عرض تنگه ی آون جرج کشیده شده است و دارای نماهای زیبایی از شهر و رودخانه آون است که برای عبور ماشین ها، دوچرخه و عابران پیاده استفاده می شود. پروژه ی پل کلیفتون حاصل زندگی حرفه ای مهندس افسانه ای، آیزامبارد کینگدام برونل بود که متاسفانه برای دیدن نتیجه ی طراحی اش زنده نماند. امروزه این پل به یاد ماندنی جاذبه ی محبوبی در شهر همیشه پر جنب و جوش بریستول به شمار  می رود، که همچنین میزبان سالانه ی فستیوال بالون می باشد. به همین دلیل در برخی از عکس هایی که از این پل به ثبت می رسد بالون های بسیاری مشاهده می شود.

تصاویر دیدنی از 5 پل زیبا و به یاد ماندنی -آکا

3- پل پامبان(Pamban)، هند

پل پامبان با ۲ کیلومتر طول، اولین پل دریایی و همچنین دومین پل طولانی در نوع خود است که سال۱۹۱۴ در کشور هند افتتاح شده است. این پل شاه راهی بین Rameswaram(خرده شهری در جزیره ی پامبان) و شبه جزیزه هند است. همچنین یک راه آهن در طول این پل ساخته شده است که برای مسافران مسیر دیدنی را در طول خلیج منار فراهم می کند. با توجه به محیط های چالش برانگیز و خورنده، این پل شگفتی معماری هند به شمار می رود. ۲۴ فوریه امسال این پل صدساله شد. گردشگران برای تجربه ی یک سواری دیدنی و بازدید از جزیره پامبان و شهر Rameswaram که محبوب ترین مقصد توریستی این منطقه است، از این پل عبور می کنند.

تصاویر دیدنی از 5 پل زیبا و به یاد ماندنی -آکا

4- پل بروکلین، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

چندین نوع پل وجود دارد که محبوب ترین آن ها پل های کابلی و معلق هستند.دراین میان پل بروکلین ترکیبی از هر دو نوع است. ساخت این پل در ساخت ۱۸۸۳ تکمیل شده است که همین موضوع آن را تبدیل به یکی از قدیمی ترین پل های ایالات متحده آمریکا می کند. این بروکلین با عبور از East River (رودخانه شرقی)، مناطق منهتن و بروکلین را به هم متصل می کند و یکی از نمادین ترین جاذبه های بیگ اپل(نیویورک) به شمار می رود. مورد غیر عادی این پل این است که دو راه جداگانه برای وسایل نقلیه و عابران پیاده تعبیه شده است. پل بروکلین به وسیله ی هنرمندان تایید و دراغلب فیلم های هالیوودی ظاهر می شود، تا حدی که وودی آلن آن را نماد واقعی سینمای هالیوود می داند. با عبوراز پل زوایا و نمای پانورامای شهری زیبایی قابل رویت است، به همین دلیل عکاسان علاقه ی بسیاری به آن دارند.

تصاویر دیدنی از 5 پل زیبا و به یاد ماندنی -آکا

5- پل چارلز، پراگ، جمهوری چک

پل چارلز یکی از مشهورترین پل های تاریخی جهان و اروپا است. این پل در عرض رودخانه ی ولدآوا که از مرکز شهر پراگ می گذرد قرار دارد. پل مورد بحث در قرن چهاردهم توسط شاه چارلز چهارم سفارش، و در قرن پانزدهم ساخت آن تکمیل شد. این پل که ۶۲۱ متر طول دارد، یکی از زیباترین بناهای گوتیک دنیا به شمار می رود. موردی که بیشتر از همه باعث شهرت این پل شده است، وجود ۳۰ مجسمه ی سبک باروک در نرده های پل است که قدیسان را به تصویر می کشد. اگر از اغلب گردشگران بپرسید، می گویند که پل چارلز محبوب ترین جاذبه ی توریستی در پراگ است. این پل که هر روزه توسط هزاران نفر بازدید می شود، قلعه ی پراگ را به الد تاون متصل می کند و یکی از عاشقانه ترین نقاطی است که در این شهر می توان پیدا کرد.

منبع :

تبلیغات