چارسوق در گوآنگجو

چارسوق در گوآنگجوگوانگجو بهترین جا برای خرید کردن است، البته در صورتی که بدانید از کجا، چه چیزی را بخرید. در قیاس با هنگ‌کنگ که با گوانگجو فاصله‌ای ندارد، اجناس به طرز معقولانه‌ای ارزان‌تر هستند. میدان‌ هایژو، همیشه یکی از جاهایی بوده که لباس‌ و اجناس دیگر را با تخفیف و ارزان‌تر از جاهای دیگر - حتی در خود گوانگجو - عرضه می‌کند. در بی‌جینگ‌لو، طول مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و کوچکی که پشت هم ردیف شده‌اند و اجناس گوناگونی را نیز می‌فروشند، به سیصد متر می‌رسد. بی‌جینگ‌لو در آخر هفته‌ها به طور غیر قابل تصوری شلوغ است، اما همین یکی از جذابیت‌های آن به شمار می‌آید. یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های شهر، جایی که معماری‌اش هر دو عنصر غربی و چینی را در خود دارد، شیا‌جیولو / شانگ‌جیو‌لو است که برای خرید لباس عالی است. برای خرید آخرین مدِ روز در زمینه‌ی لباس، به هواله‌لو که درپشت هتل باغ قرار دارد بروید.
طرفدار عتیقه‌جات هستید؟ رفتن به خیابان شیگوان را توصیه می‌کنیم، در عتیقه‌فروشی‌های شیگوان از قوری‌های سفالی گرفته تا فرش تبتی در بهترین حالت و نوع ِ خود به فروش می‌رسند، و اگر به قوری سفالی بی‌علاقه و نسبت به فرش تبتی بی‌‌تفاوت بودید، حتی پرسه زدن در این خیابان سرگرم‌کننده است. علاقه‌مند به خرید عتیقه و چینی و فرش نیستید؟ از نوآوری و مدرنیته به وجد می‌آیید؟ پس حتماً به تیان‌هه‌لو سر بزنید. برای خرید وسایل مربوط به کامپیوتر و الکترونیکی هم باید تا شرق تیان‌هه‌لو بروید. دو مرکز خرید جدید و نوساز هم در گوانگجو تاسیس شده، یکی تیم‌پلازا، و دیگری مرکز خرید گرندویوو، که بزرگترین پاساژ آسیاست.

بازار کینگ پینگ
بازار کینگ‌پینگ، درست در شمال جزیره‌ی شامیان قرار گرفته است و معنی اسمش هم بازار صلح آمیز است. در این بازار داروهای گیاهی، قارچ خشک شده، انواع گیاه، پرندگان زنده، لاک‌پشت، ماهی و قورباغه پیدا می‌شود. انواع حیوانات دیگر مانند توله‌سگ، بچه‌گربه، خفاش، جغد و میمون نیز در این بازار برای مصارف غذایی ِ بومی‌ها به فروش می‌رسد!

زورق

گردآوری توسط بخش جمهوری خلق چین سایت آکاایران
تبلیغات