چارسوق باکو

قدیمی‌ترین فروشگاه باکو، MUM نام دارد. این فروشگاه چهار طبقه است و شامل مغازه‌های بسیار زیادی است که همه‌جور جنس، از لباس عروس گرفته تا وسایل الکتریکی را می‌فروشند...

چارسوق باکو

 این فروشگاه را در خیابان هوسو‌هاسی‌یــِف پیدا می‌کنید. بازار بزرگ ساحل هم بازاری نوساز است که بالای متروی ساحل قرار دارد. اگر دنبال بوتیک‌ با اجناس مرغوب و درجه یک می‌گردید، به خیابان رسول رضا، ٢٨ می و آتاتورک بروید. از قدیم‌الایام، کلاه و اشیای مسی و فرش، از مهم‌ترین سوغات‌های آذربایجان بوده. معمولاً این اشیا در نواحی اطراف شهر ارزان‌تر هستند. مغازه‌ی علی بابا اطراف ایچری شهر قرار گرفته است و از مغازه‌های اطراف خود معروف‌تر و شلوغ‌تر است و در آن می‌توانید اجناسی را بخرید که واقعاً به قیمتش بی‌ارزد.
بازار رنگارنگ توریست‌ها برای خرید سوغات ایده‌آل است. بیشتر مغازه‌های این بازار اجناس ارزان می‌فروشند و اگر علاقه‌مند به مدال باشید، می‌توانید مدال‌های جالب و گوناگونی را از دوران حکومت شوروی بخرید.
ضیا یکی دیگر از بازارهای خرید است. قیمت‌هایش از جاهای دیگر گران‌تر است اما برای توریست‌هایی که حوصله‌ی گشت زدن و وقت تلف کردن برای خرید را ندارند، کمک بزرگی است. این بازار در خیابان اینشا آچیلار قرار گرفته.
منبع:همشهری آنلاین
ویرایش وتلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش آذربایجان سایت آکاایران
تبلیغات