بورانی بادمجان - غذای گیاهی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بورانی بادمجان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +بورانی +بادمجان را کلیک نمایید و یا در دسته غذای گیاهی از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

بورانی بادمجان,بورانی بادمجان کبابی,بورانی بادمجان با ماست

بورانی بادمجان خوشمزه

 

بورانی بادمجان روش اول :

مواد لازم بورانی بادمجان :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان متوسط

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

ماست چکیده یا پر چرب

1 لیوان

100 گرم / 155 کالری

سیر

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

نعنا خشک

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 279 کالری

نمک و فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه بورانی بادمجان :

*. به نقل از آکاایران : آکاایران: بادمجان را را بشویید و روی پوست بادمجان ها با چاقو چند خط عمیق ایجاد کنید. بادمجان ها را روی آتش گاز یا ذغال قرار دهید ، این طرف و آن طرف کنید تا زمانی که بادمجان نرم شده و پوست اطراف ان بسوزد سپس بادمجان ها را با آب سرد ابکشی کنید و پوست روی آن را جدا کنید.

*. بادمجان های پوست گرفته را داخل کاسه ای بریزید و با چنگال خوب له کنید سپس سیر.رنده شده ، ماست ، نعنا خشک ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید ؛ بورانی آماده را چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود سپس بهمراه نان سرو کنید.

*. نکته ها : میتوانید به جای سیر.از موسیر خرد شده یا پیاز داغ استفاده کنید ، میزان ماست را میتوانید بنابر سلیقه تان کم و زیاد کنید ، همچنین میتوانید از انواع سبزیجات در بورانی استفاده نمایید.

 

بورانی بادمجان,بورانی بادمجان کبابی,بورانی بادمجان با ماست

آموزش تهیه بورانی بادمجان

 

بورانی بادمجان روش دوم :

مواد لازم بورانی بادمجان :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان

3 عدد

100 گرم / 17 کالری

سیر

2 عدد

100 گرم / 120 کالری

فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

ماست

به میزان لازم

100 گرم / 55 کالری

 

طرز تهیه بورانی بادمجان :

*. به نقل از آکاایران : ابتدا بادمجان ها رو کباب کنید. با شعله کم تا مغزش هم بپزه. بعد بزارین خوب سرد بشه و پس از سرد شدن (حتمن) پوستشو جدا کنین. حالا بادمجان های کباب شده و پوست گرفته شده رو له کنید...با گوشت کوب برقی یا دستی یا ...

*. حالا 2 حبه سیر.رو رنده میکنیم داخل ماست + نمک + کمی فلفل سیاه + بادمجان له شده و خووووب هم میزنیم . بزارین تو یخچال تا خنک بشه ...بعد سرو کنید.سعی کنید زمانی که با ماست مخلوطش میکنید، با زمان سرو فاصله ی زیادی نداشته باشه . نهایتا 3 ساعت خوبه . بیشتر که بمونه انگارآب میندازه و یه جوری میشه.

*. حالا بکشین تو ظرف و تزئینش کنین امیدواریم با تهیه این بورانی بادمجان خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص بادمجان :

*. از بادمجان می توان به عنوان مسکن برای تسکین در استخوان شکسته و ضرب خورده استفاده کرد بدین طریق که باید بادمجان را در فر بگذارید که نیم پز شود و سپس آب آنرا با فشار بگیرید و بعد بمقدر نصف این مقدر آب به آن شکر قهوه ای اضافه کنید آنرا هم بزنید و بنوشید.

*. با تحقیقاتی که جدیدا روی موشهای آزمایشگاهی انجام شده نتیجه گرفته اند که بادمجان دارای یک ماده ضد تشنج است که در درمان بیماری صرع اثر بسیار خوبی درد . بنابراین اشخاصی که تشنج دارند و یا مبتلا به این بیماری می باشند بهتر است که از بادمجان استفاده کنند.

 

اختصاصی آکاایران

 

بورانی بادمجان گردآوری توسط بخش غذاهای گیاهی ، غذای سالم ، غذای گیاهی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات