.


طرز تهیه کوکوی کدو سبز

1392/06/24

طرز تهیه کوکوی کدو سبز

کوکوی کدو سبز ، غذایی مغذی و لذیذ است و برای گیاه خواران و جوانان مناسب است.کدو سبز سرشار از ویتامین A است . ویتامین A در بینایی ، رشد و نمو بدن و سیستم ایمنی بدن مؤثر است و باعث مصونیت در برابر بیماری های عفونی می شود .

کوکوی کدو,کدو سبز,کدو

طرز تهیه کوکوی کدو سبز

کوکوی کدو,کدو سبز,کدو,کوکو کدو

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا6 عدد کدو سبز متوسط

4 عدد تخم مرغ

یک قاشق غذاخوری زعفران حل شده

یک قاشق مربا خوری آرد

دو قاشق غذاخوری شیر

به مقدار کافی نمک و فلفلطرز تهیه :

کدوها را پس از شستن و بدون پوست گرفتن ، به قطر یک سانتیمتر حلقه حلقه کنید . و روی آنها کمی نمک بپاشید . سپس کدوها را در مقداری روغن تفت دهید .

در یک ظرف گود ، آرد و شیر را مخلوط کرده و تخم مرغ ها را به آن اضافه کنید . مخلوط حاصل را با چنگال ، خوب به هم بزنید . سپس کدوهای سرخ شده را به همراه مقداری نمک و فلفل و زعفران به مخلوط فوق اضافه کنید . پس از داغ شدن روغن در ماهیتابه ، مایع کوکو را در آن ریخته و سطح آن را صاف کنید .

در ماهیتابه را گذاشته تا کوکو خودش را بگیرد و سرخ شود . بعد از آن ، کوکو را با کفگیر پشت و رو کرده و می گذارید تا طرف دیگرش هم سرخ شود ، سپس کوکو ، آماده خوردن است . 

  نکات تغذیه ای کدو:

کوکوی کدو سبز ، غذایی مغذی و لذیذ است و برای گیاه خواران و جوانان مناسب است.

کدو سبز سرشار از ویتامین A است . ویتامین A در بینایی ، رشد و نمو بدن و سیستم ایمنی بدن مؤثر است و باعث مصونیت در برابر بیماری های عفونی می شود .

کل انرژی غذا ، 474 کالری است که اگر توسط 4 نفر همراه با نان یا بدون نان ، میل شود ، سهم هر فرد از انرژی غذا ، 5/118 خواهد بود .
نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیافسانه
|
1394/07/25
0-
0+
با توجه به اینکه کدو دو بار سرخ میشود روغن بیشتری میبرد و طعم کدو خودش را نشان نمیدهد.در مورد له کردن کدوی تفت داده شده اشار ه ای نکرده اید.

مطالب مرتبط