.


پاتاتاس براواس خوراک سیب زمینی اسپانیایی

1394/02/07
مجله آشپزی ایده آلاین تاپاس یا پیش غذای اسپانیایی، می تواند به عنوان یک شام کامل سرو شود و یا در کنار انواع غذاهای دریایی یا استیک و شنیسل قرار بگیرد. معنی نام این غذا در اسپانیایی «سیب زمینی خشمگین» است دلیل آن هم ادویه دار بودن این خوراک لذیذ است.

پاتاتاس براواس، خشم سیب زمینی - آکا

پاتاتاس براواس خوراک سیب زمینی اسپانیایی

پاتاتاس براواس خوراک سیب زمینی اسپانیایی,پاتاتاس براواس,خوراک سیب زمینی اسپانیایی,خوراک سیب زمینی,خوراک سیب زمینی و قارچ,خوراک سیب زمینی شکم پر,خوراک سیب زمینی با اسفناج,خوراک سیب زمینی و هویج,خوراک سیب زمینی با هویج,خوراک سیب زمینی تنوری,خوراک سیب زمینی در فر,خوراک سیب زمینی و سوسیس,خوراک سیب زمینی با گوجه فرنگی,غذاهای گیاهی,غذای سالم,غذای گیاهیمواد لازم برای 4 نفر:


  •   روغن مایع: 6  قاشق غذاخوری
  •   پیاز متوسط: 2 عدد ساطوری
  •   فلفل قرمز پرک: 2 قاشق چایخوری
  •  سرکه قرمز: 2 قاشق غذاخوری
  •   سیر: 4 حبه، رنده شده
  •   جعفری ساطوری: 3 قاشق غذاخوری
  •   نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

روش تهیه:

1 - فر را روی 200 د رجه سانتیگراد داغ کنید. نیمی از روغن را در یک تابه داغ کرده و سیب زمینی ها را 10 دقیقه در آن سرخ کنید تا طلایی شود. پیاز را اضافه کرده و تفت دادن را 5 دقیقه دیگر ادامه دهید.

2 - فلفل پرک، سرکه، پوست لیموی رنده شده و سیر را اضافه کرده و دو دقیقه تفت دهید. گوجه و جعفری را  داخل تابه ریخته و روی شعله متوسط 10 دقیقه آن را سرخ کنید تا آب گوجه فرنگی کشیده شود. مخلوط را مدام هم بزنید تا یکنواخت سردشود. نمک و فلفل غذا را اندازه کنید.

3 - مایه سیب زمینی را با روغن باقیمانده قاطی کرده و در یک ظرف نسوز بریزید. آن را 30 دقیقه در فر بگذارید تا مواد کاملا پخته شود. این تاپاس را داغ سرو کنید.

نکات:

1 - به جای استفاده از فر، می توانید تمام مراحل پخت را روی اجاق انجام دهید.

2 - در تهیه این غذا بهتر است پوست گوجه فرنگی را بگیرید

3 - به جای سیر می توانید از 2 قاشق چایخوری پودرسیر استفاده کنید.
گردآوری آشپزی اکاایران


نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط