ترشی فلفل، ترشی فلفل سبز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ترشی فلفل، ترشی فلفل سبز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک ترشی فلفل را کلیک نمایید و یا در دسته انواع ترشی از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه ترشی فلفل را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

وقتی هوا سرد میشه بازار ترشی و شور خوب براهه! مخصوصا اگه معطر و اسپایسی باشه که دیگه محشره! این ترشی فلفل واقعا خوش عطره و غیر از اینکه کنار غذا باشه، توی آشپزی هم غذا رو خیلی خارق العاده میکنه و طعم خیلی دلچسبی میده. در این مطلب آکاایران طرز تهیه ترشی فلفل را قرار داده است. برای آموزش تهیه این ترشی با ما همراه باشید.

ترشی فلفل,ترشی فلفل هالوپینو,ترشی فلفل دلمه ای

طرز تهیه ترشی فلفل

مواد لازم برای آشپزی آکا

 

▪ فلفل سبز یک کیلو
▪ سرکه یک و نیم کیلو
▪ نمک یک قاشق

 

طرز تهیه

ابتدا با نوک چاقو شکم فلفل ها را شکاف کوچکی می دهیم و آنها را به مدت سه روز در آب و نمک قرار می دهیم باید به این نکته توجه داشت که تمام مدت این سه روز صبح و عصر آب و نمک آن را عوض می کنیم.
باید توجه داشت که در هر وعده تعویض آب دو قاشق نمک در آن می ریزیم تا تلخی و تندی فلفل ها به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
بعد از گذشت سه روز فلفل ها را داخل قابلمه ریخته می جوشانیم سپس آب آن را صاف کرده و به مدت دو روز در هوای آزاد می گذاریم تا کاملاً خشک شود.
در آخر فلفل های نیمه خشک را با سرکه می جوشانیم و داخل شیشه می ریزیم.
مدت زمان جا افتادن این ترشی هشت تا ۱۰ روز است. این ترشی در شهر همدان با برنج های مخلوط (استامبولی، نخودپلو، لوبیا پلو و ‎.‎.‎.) میل می شود.

 

خواص فلفل:

فلفل در مناطق گرم و معتدل کاشت می شود. فلفل طبیعتی گرم و خشک دارد. این گیاه بسیار برای معده و رفع گازهای گوارشی مفید است.فلفل سبز برای تسکین درد دندان مفید است. مصرف آن برای افرادی که به گلو دردهای مزمن گرفتار هستند یا مشکلات ناحیه حلق دارند، مفید نیست. در ایران این گیاه سبز به صورت ترشی نیز مصرف می شود.

امیدواریم با تهیه این ترشی فلفل خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: آشپزی آکا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ترشی فلفل، ترشی فلفل سبز شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ترشی فلفل، ترشی فلفل سبز گردآوری توسط بخش انواع ترشی سایت آکاایران

ترشی فلفل

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات