آکاایران: آیا «کالباس مفید و سالم» هم داریم دستور تهیه

در این مطلب نحوه تهیه نوعی کالباس سالم و البته مفید، آموزش داده شده است.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

روش تهیه کالباس

آکاایران: آیا «کالباس مفید و سالم» هم داریم دستور تهیه

برای تهیه کالباس سالم به این مواد نیاز داریم:

گوشت گوسفند یا بوقلمون یا شتر فاقد چربی کاملاً نرم چرخ شده نیم کیلو، سیر رنده شده 2 حبه، آویشن شیرازی پودرشده یک قاشق چای خوری، جوز هندی تازه و رنده شده 1/5 قاشق چای خوری، مغز پسته خلال یا نیم کوب 1/5 پیمانه، نمک طبیعی یک قاشق چای خوری.

برای تهیه این نوع کالباس سالم:

یک قابلمه آب جوش آماده کنید؛ گوشت کاملاً چرخ شده را با ادویه کالباس و نمک مخلوط کنید و ورز دهید تا کاملاً یک دست شود.

حالا مغز پسته را اضافه کنید و دوباره کاملاً مخلوط کنید؛ یک کیسه فریزر روی تخته گوشت پهن کنید و مخلوط گوشت را روی آن به شکل لوله ای با قطر 10 تا 12 سانتیمتر یا هر قطری که دوست دارید، دربیاورید.

سعی کنید با دست شکل آن را مرتب و صاف کنید؛ گوشت لول شده را با کیسه دورش به آرامی داخل کیسه فریزر دیگری بگذارید و سر آن را گره بزنید؛ گوشت را در کیسه فریزر دیگری وارد کنید.

هوای کیسه را کامل خارج کرده و گره کور بزنید، طوری که در هیچ شرایطی داخلش آب نفوذ نکند. این کیسه را در کیسه فریزر دیگری وارد کنید و به همین شکل گره بزنید؛ فاقد اینکه شکل کالباس به هم بخورد، آرام بردارید و همان طور بسته بندی شده آرام در آب جوش قرار دهید و درِ قابلمه را بگذارید تا 45 تا 60 دقیقه با حرارت کم بجوشد. گوشت را از کیسه خارج کنید بگذارید خنک شود و بعد در یخچال بگذارید حالا بُرش زده نوش جان کنید.

اگر تمایل دارید می توانید دستمالی نخی 30×30 انتخاب کنید دولا کرده و لبه آن را محکم کوک بزنید و حالا یک کیسه دارید که دو سر آن باز است یک طرف آن را مثل شکلات با نخ محکم ببندید، از سر دیگر، گوشت را وارد کرده و کاملاً فشار دهید تا گوشت به هم چسبیده و استوانه پُری به شکل کالباس شود، آن را پر کرده و سر آن را با نخ مثل شکلات محکم ببندید و آن را در کیسه فریزر گذاشته گره بزنید در آب جوش بیندازید و بعد از طبخ کوک ها را به آرامی بشکافید..

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش انواع ساندویچ سایت آکاایران
آیا «کالباس مفید و سالم» هم داریم دستور تهیه
4.1 (82%) 24 رای