روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه ساندویچ هات داگ به شکل مارپیچ


آکاایران: طرز تهیه :


ابتدا آرد را 2بار الک کنید .پودر مخمر و شکر را مخلوط کرده و چند قاشق آب به آن بیفزایید تا حالت کرم مانند پیدا کند.سپس وسط آرد را گود کنید ، و مواد را داخل گودی بریزید و مخلوط کنید و بعد یک لیوان آب ولرم ، نمک و روغن مایع را نیز اضافه کنید.
مواد را مخلوط کرده و خوب ورز دهید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، داخل ظرفی را کاملا چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید ، روی ظرف را با پارچه نازک و مرطوب بپوشانید و در محل گرمی به مدت نیم ساعت دقیقه قرار دهید تا حجم خمیر 2برابرشود.
خمیر آماده را به 10 قسمت نقسیم کنید ، دست تان را مرطوب کنید و هر خمیر را روی سطح آردپاشی شده رول کرده و به طول 30 سانتیمتر بکشید سپس هر خمیر را به شکل مار دور یک عدد سوسیس آغشته به زرده تخم مرغ و روغن بپیچید به طوری که سر مار پهن تر و دم مار باریک تر باشد
روی صورت مار برشی بعنوان دهان ایجاد کنید و تکه ای فلفل دلمه ای قرمز قرار دهید ، برای چشم ها نیز از سیاه دانه ، فلفل سیاه و … استفاده کنید ، زرده تخم مرغ را با چنگال بزنید سپس با قلمو سطح بدن مار را کامل زرده بمالید ، مقداری پنیر پیتزا نیز روی پشت مارها رنده کنید.
در سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و مارها را با فاصله روی سینی بچینید طوری که سر مار باید بالا باشد سپس، سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده است به مدت 20دقیقه تا نیم ساعت قرار دهید.


نکات:


1)به جای پنیر پیتزا میتوانید از کنجد یا سیاه دانه هم استفاده کنید.
2)در صورت تمایل ابتدا سوسیس را سرخ کرده و بعد نان را رویش بپیچید.
3)بهتر است این ساندویچ را با سس فلفل یا خردل سرو کنید.
4)اگر دوست دارید ساندویچ شما نرم و لطیف شود یک ظرف آب هم داخل فر قرار دهید.
نوش جان


.

منبع :

 آموزش

گردآوری توسط بخش انواع ساندویچ سایت آکاایران
طرز تهیه ساندویچ هات داگ به شکل مارپیچ
4.1 (82%) 24 رای