طرز تهیه یک همبرگر بسیار خوشمزه

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه یک همبرگر بسیار خوشمزه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

گوشت چرخ شده را با دو قاشق غذاخوری چاشنی باربکیو کاملاً مخلوط نمایید و ورز دهید. سپس آن را به دو بخش تقسیم کنید و...

طرز تهیه یک همبرگر بسیار خوشمزه
همبرگر بسیار خوشمزه,همبرگر,همبرگر خانگی

مواد لازم:

 گوشت چرخ شده  1 کیلوگرم

 
 چاشنی باربکیو، چاشنی گوشت   3 قاشق غذاخوری

 
 پنیر خامه ای، نرم شده   250 گرم

 
 کره   1 قاشق غذاخوری

 
 پیاز، خرد شده  1 عدد کوچک

 
 فلفل دلمه ای، خرد شده   نصف یک عدد

 
 قارچ تازه، خرد شده   125 گرم

 
 سیر، کاملاً خرد شده   یک قاشق غذاخوری

 
 پنیر چدار رنده شده   1 پیمانه

 
 سس باربکیو   نصف پیمانه

 

 

طرز تهیه:

* گوشت چرخ شده را با دو قاشق غذاخوری چاشنی باربکیو کاملاً مخلوط نمایید و ورز دهید. سپس آن را به دو بخش تقسیم کنید و هر دو بخش را به شکل مستطیل روی فویل آلومینیومی پهن نمایید. یکی از آن‌ها می‌بایست پهن‌تر و نازک‌تر از دیگری باشد.

* پنیر خامه ای و یک قاشق غذاخوری چاشنی باربکیو را با هم مخلوط نمایید و روی مقدار گوشتی که ضخیم‌تر و کوچک‌تر است، بریزید.

* کره را روی حرارت متوسط قرار دهید تا ذوب شود. پیاز، فلفل، قارچ و سیر را داخل آن تفت دهید تا زمانی که پیاز نرم شود. مخلوط آن‌ها را روی پنیر خامه ای بریزید. سپس پنیر چدار را روی همه مواد پخش کنید.

* بخشی از گوشت را که نازک‌تر و بزرگ‌تر روی فویل پهن نموده‌اید را همراه با فویل بردارید و روی بخش دیگر قرار دهید. سعی کنید با گوشت اطراف مواد را کاملاً بپوشانید تا در زمان پخت، محتویات داخل آن بیرون نریزد.

* اطراف فویل را دور همبرگر جمع کنید تا مانند یک کاسه دربیاید و از ریختن چربی روی باربکیو ممانعت کند. سطح همبرگر را به سس باربکیو آغشته نمایید و  به مدت 30 دقیقه روی اجاق کاملاً داغ قرار دهید تا کاملاً بپزد. آن را به شش تکه مساوی تقسیم نمایید و همراه با همراهانتان میل بفرمایید.

لحظه‌هایتان پر از سلامتی و طعم‌های خوش.

 تبیان

طرز تهیه یک همبرگر بسیار خوشمزه گردآوری توسط بخش انواع ساندویچ سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات