تزیین تخم مرغ هفت سین,آموزش سفره آرایی هفت سین,تزیین تخم مرغ رنگی

تزیین تخم مرغ رنگی

 

مواد لازم تخم مرغ های صدفی :

 

تخم مرغهای واقعی یا پلاستیکی

کاسه کریستال

رنگهای اکریلیک به رنگ زرد، صورتی، سفید، آبی، سبز و طلایی

اسفنج و آب

ماسه سفید

صدف و دانه های مروارید

 

طرز تهیه تخم مرغ های صدفی  :

*. آکاایران : اگر از تخم مرغ واقعی استفاده می کنید، تعدادی سوراخ کوچک در انتهای هر تخم مرغ ایجاد کنید و زرده آن را بیرون بیاورید یا اینکه تخم مرغ را پخته و آن را سفت کنید.

*. تخم مرغهایتان را رنگ کنید. این رنگهای اکریلیک صدفی در ۳گروه ترکیبی استفاده می شوند : زرد، سفید و صورتی؛ زرد، سفید و سبز؛ صورتی، سفید و طلایی که می توانید هر کدام از این رنگها را کنارهم قرار دهید.

*. این رنگها را در ظرفی بریزید و اسفنج رادر آب و سپس در رنگها فرو کنید و روی تخم مرغها بکشید.در قسمتهایی که می خواهید روشن تر شوند، از رنگ استفاده کنید. بدین صورت که بگذارید رنگ قبلی خشک شود.

*. سپس با اسفنج به همان روش قبلی بر روی قسمتهای مذکور رنگ سفید بزنید.در یک کاسه کریستال کم عمق کمی ماسه سفید بریزید و مانند شکل بالا، تخم مرغها را درون آن قرار دهید. می توانید میان تخم مرغها را با صدف و دانه های مروارید تزیین کنید.

*. تخم مرغ های به نخ کشیده شده می توانید سفره هفت سین تان را با گلدانی پر از تخم مرغهای به نخ کشیده شده، تزیین کنید :

 

مواد لازم :

 

تعدادی بادکنک کوچک

قیچی

نخ گلدوزی یا خیاطی

آهار یا نخ آهارزده شده

 

طرز تهیه :

*. بادکنکها را مقدار کمی باد کنید و سر آنها را محکم ببندید.حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر نخ گلدوزی یاخیاطی را در رنگهای مختلف و متنوع انتخاب و به آهار آغشته کنید. هرتکه نخ را جداگانه در آهار فرو کرده و بیرون بیاورید.

*. نخها را به دور بادکنکها بپیچید. این نخهای آهارزده شده بدون نیاز به چسب به دور بادکنکها می چسبند. پیچیدن نخها را تا جایی که بادکنک ها به شکل تخم مرغ شوند، ادامه دهید.یک تکه نخ به سر بادکنکهای بادشده بپیچید و گره بزنید.

*.  سپس آنها را مانند شکل روبرو به شاخه درختی آویزان کرده و امتداد این نخها را گره بزنید و شاخه را درگلدان بکارید. می توانید تخم مرغهایی که با این روش درست کرده اید را در ظرفی نیز قرار دهید.

 

تزیین تخم مرغ با گل رز

مواد لازم :

 

تخم مرغ پخته سفت

رنگ

چسب مایع

گل رز مینیاتوری خشک شده (که می توانید آن را به صورت آماده از گل فروشی ها خریداری کنید.)

چند عدد جاشمعی کریستال

 

طرز تهیه :

*. تخم مرغها را رنگ کنید و بگذارید خشک شوند.در قسمت انتهایی و کوچک تخم مرغ، چسب مایع بمالید.۴ یا ۶ گل رز مینیاتوری خشک شده را بر روی چسبها چسبانیده و بگذارید خشک شوند.تخم مرغها را مانند شکل بالا روی جاشمعی های کریستال قراردهید.

 

تخم مرغهای رنگی

مواد لازم :

 

تخم مرغهای پخته سفت شده به مقدار دلخواه

مقوا

چسب مایع بی رنگ

رنگ اکریلیک و قلم مو

مداد و پاک کن

 

نکته مهم :

*. اگر می خواهید رنگ زمینه رامطابق رنگ طبیعی پوست تخم مرغ، سفید یا قهوه ای انتخاب کنید، دقت کنید از تخم مرغهای معمولی استفاده کنید. برای اینکه رنگهای دیگر را در زمینه به کار ببرید، تخم مرغ را با رنگ غلیظ، رنگ کنید.

*. و بگذارید خشک شود. نقاشی کردن روی تخم مرغ دشواراست زیرا باید تمام جهات آ ن را رنگ کنید، برای این کار می توانید از یک مقوای لوله شده استفاده کنید و تخم مرغ را روی آن قرار داده و پس از رنگ آمیزی و خشک شدن.

*. یک طرف ، آن را به طرف دیگر بچرخانید یا می توانید از جبعه تخم مرغ استفاده کنید و پس از رنگ آمیزی و خشک شدن نیمه بالای آن، تخم مرغ را برگردانید و طرف دیگر را رنگ کنید.همانطور که درعکس روبرو مشاهده می کنید.

*. می توانید به سلیقه خودتان، ابتدا روی تخم مرغ بامداد طرح بکشید و سپس با رنگ آکریلیک طراحی های روی زمینه را رنگ کنید. همچنین می توانید روی مقوا شکلهای مختلفی بکشید، سپس آنها را بریده و با چسب مایع بی رنگ روی تخم مرغ بچسبانید.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
تبلیغات