loading...

 

تزیین سبزه عید,تزیین سبزه هفت سین,تزیین سبزه

تزیین سبزه ی عید

 

وسایل لازم :

*. اسفنج قالبی

*. جوراب زنانه نازک

*. چسب حرارتی

*. چوب برای تنه درختچه با قطری حدود یک و نیم سانتیمتر

*. گلدان سفالی

*. تخم شاهی

*. گچ

 

روش تهیه :

*. ابتدا اسفنج را به شکل کُره درآورید. در صورتی که اسفنج قالبی شما برای اندازه کره مورد نظرتان کوچک تر است، می توانید با چسباندن تکه های دیگری از اسفنج، مکعب را بزرگ تر کنید و سپس ببُرید. توجه داشته باشید که برای متصل کردن اسفنج ها، چسب حرارتی را فقط در مرکز اتصال آنها بریزید.

*. پس از آن که اسفنج کروی آماده شد، چوب را به درون آن فرو ببرید. با جوراب زنانه نازک تمام سطح کروی اسفنج را بپوشانید و آن را با سوزن ته گرد یا چسب حرارتی به اسفنج بچسبانید. چند ساعتی کره را درون آب قرار دهید تا کاملاً مرطوب شود. اکنون تخم شاهی ها را که قبلاً در آب خیس کرده اید و حالت ژله ای و چسبنده به خود گرفته است به سطح جوراب بچسبانید.

*. تنه درختچه را درون گلدان قرار دهید و گلدان را با مخلوط گچ و آب غلیظ پر کنید. مراقب باشید که چوب به صورت محکم و مستقیم درون گلدان قرار گیرد. هر روز با آبفشان به درختچه آب بپاشید تا دانه ها جوانه بزنند. پس از آن نیز هر روز به سبزه آب بپاشید تا سبز و تازه بماند.

 

اختصاصی آکاایران

 

.

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تزیین سفره هفت سین با تنه درخت , هفت سین درختی , هفت سین کروی

تبلیغات