loading...

سالاد زمستانی,سالاد زمستانی گوجه,سالاد زمستانی مشهدی

سالاد زمستانی با گوجه

مواد لازم سالاد زمستانی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خیارشور خرد شده

یک پیمانه

100 گرم / 12 کالری

لوبیا چیتی پخته

یک پیمانه

100 گرم / 137 کالری

سیب زمینی پخته خرد شده

یک پیمانه

100 گرم / 84 کالری

هویج پخته خرد شده

یک پیمانه

100 گرم / 40 کالری

لبوی پخته شده

یک دوم پیمانه

100 گرم / 35 کالری

کاهو

6 برگ

100 گرم / 17 کالری

سس مایونز

یک پیمانه

100 گرم / 691 کالری

نمک و فلفل

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

سرکه

یک قاشق

100 گرم / 22 کالری

آبلیموی تازه

یک قاشق

100 گرم / 9 کالری

طرز تهیه سالاد زمستانی :

*. همه مواد ( چهار گوش ) خرد شده را با هم مخلوط نموده ، سس مایونز رقیق شده را به آن اضافه کرده و داخل ظرف گودی که در آن کاهوی خرد شده ریخته ایم ، می ریزیم .برای تزئین ، در وسط ظرف روی سالاد ، زیتون سیاه می گذاریم و دورآن را با برگ جعفری تزئین می کنیم.

نکات تغذیه ای :

*. این سالاد خوشمزه یک شام کامل است برای افرادی که رژیم لاغری دارند و یک پیش غذای لذیذ برای افراد دیگر و به دلیل دارا بودن حبوبات ، دارای پروتئین بالایی است و فیبر زیاد موجود درآن موجب بهبود وضعیت دستگاه گوارش می شود.

خواص هویج :

*. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.

*. ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.بتا کاروتن، یک آنتی اکسیدان است و بیماری های ناشی از پیری را کاهش می دهد.

*. منابع غنی این ویتامین عبارتند از: جگر، روغن جگر ماهی، شیر و لبنیات، کره و تخم مرغ. علاوه بر منابع فوق، ویتامین A در سبزیجات سبز و زرد رنگ نیز یافت می شود، از قبیل: سیب زمینی، اسفناج، هویج، کدو و خردل.

اختصاصی آکاایران

تبلیغات