طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع پیتزا از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

طرز تهیه پنیر پیتزا,طرز تهیه پنیر پیتزا کش دار,طرز تهیه پنیر پیتزا صنعتی

طرز تهیه پنیر پیتزا موزارلا

 

طرز

تهیه پنیر پیتزا

ی خانگی :

*. آکاایران : پنیر همیشه گران قیمت ترین ماده اولیه برای تهیه پیتزاست پس اگر بشود این پنیر را در خانه آماده کرد در هزینه ها تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد. برای این کار لازم است شیر را در دمای 63 درجه سانتی گراد به مدت نیم ساعت یا در دمای 72 درجه سانتی گراد به مدت 15 ثانیه حرارت دهید.

*. دقت داشته باشید در هنگام حرارت دیدن، شیر نسوزد یا سر نرود. بعد از این مرحله نوبت سرد کردن شیر یا قرار دادن ظرف آن در آب سرد یا یخ است.در مرحله سوم کار، باید شیر را ترش کرد یعنی مایه پنیر را به آن اضافه کرد و هم زد.

*. برای آماده شدن پنیر نیم تا یک ساعت زمان نیاز است. حالا پنیر سفتی به دست می آید که باید کمی به آن جوهر لیمو اضافه کرد. تا اینجای کار هنوز پنیر پیتزا به دست نیامده پس لازم است مرحله چهارم را به پخت پنیر اختصاص دهید.

*. برای این کار ماده جامد حاصل از ترش کردن پنیر را به قطعات کوچک برش داده و آن را حرارت دهید.هر چه مدت حرارت دیدن پنیر بیشتر باشد پنیر، بیشتر کش می آید اما به یاد داشته باشید که حرارت خیلی زیاد، بافت پنیر را از بین می برد و طعم آن را خراب می کند.

 

خواص لیمو :

تقویت سیستم ایمنی بدن با لیمو ترش

*. لیموترش منبع خوبی از ویتامین B کمپلکس و پیش ساز ویتامین A می باشد. این ویتامین ها ایمنی بدن را افزایش می دهند.لیمو دارای فیبر بسیار بالایی بوده و در تأمین سلامت فرد بسیار مفید است. این میوه همچنین در ‫کاهش چربی‬، متعادل کردن فشار خون و باز شدن عروق بدن نقش تعیین کننده ای دارد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه گردآوری توسط بخش آموزش پخت انواع پیتزا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات