.


پیتزای ماکارونی

1395/08/12

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن پیتزای ماکارونی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

پیتزای ماکارونی,طرز تهیه پیتزای ماکارونی,روش تهیه پیتزای ماکارونی

پیتزای ماکارونی,طرز تهیه پیتزای ماکارونی,روش تهیه پیتزای ماکارونی,طرز پخت پیتزای ماکارونی,آموزش پخت پیتزای ماکارونی,مواد لازم برای پیتزای ماکارونی,پیتزای ماکارونی خوشمزه

پیتزای ماکارونی خوشمزه

 

مواد لازم پیتزای ماکارونی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماکارونی شکل دار آبکش شده

به اندازه دو نفر

100 گرم / 300 کالری

پنیر پیتزا

به مقدار دلخواه

100 گرم / 286 کالری

کالباس خورد شده

2 پیمانه

100 گرم / 300 کالری

فلفل دلمه ای خورد شده

یک دوم پیمانه

100 گرم / 15 کالری

سیب زمینی حلقه شده

یک عدد درشت

100 گرم / 75 کالری

 

 

طرز تهیه پیتزای ماکارونی :

*. سیب زمینی را کف ظرفی که از قبل چرب شده باشد می چینیم و به مدت 10 دقیقه در ماکرو فر و یا 20 دقیقه درون فر میگزاریم . سپس آن را بیرون آورده ونیمی از ماکارونی آبکش شده را روی آن میریزیم سپس کالباس خورد شده.

*.  فلفل دلمه ای را روی آن میریزیم و پنیر پیتزا را روی آن میریزیم حال بقیه ماکارونی را روی آن ریخته و باز مقداری پنیر پیتزا روی آن میریزیم و سپس به مدت 20 دقیقه با حرارت پایین و سپس به مدت 5 الی 10 دقیقه باحرارت بالا درون فر می گزاریم.

 

خواص فلفل دلمه :

فلفل دلمه برای دیابت

*. افزودن فلفل دلمه ای به رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت، نه تنها موجب کنترل سطح گلوکز خون می شود بلکه احتمال بروز عوارض و مشکلات حاد را نیز کاهش می دهد. فلفل دلمه ای موجب کاهش روند جذب کربوهیدارت ها و لیپیدها می شود. آنتوسیانین های موجود در فلفل دلمه ای مانع از فعالیت دو آنزیم گوارشی آلفاگلوکزیداز و لیپاز می شود. با کاهش فعالیت این دو آنزیم، هضم کربوهیدارت ها و لیپیدها هم کاهش می یابد، غلظت قند خون و لیپیدها هم کاهش می یابد در نتیجه سطح گلوکز خون فرد کنترل می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط