آموزش 

پیتزا بروشتا,دستور تهیه 

پیتزا بروشتا,تهیه 

پیتزا بروشتا

روش تهیه پیتزا بروشتا

 

مواد لازم پیتزا بروشتا :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
گوجه رسیده 5 عدد خرد شده 100 گرم / 15 کالری
نان فرانسوی یک عدد 100 گرم / 270 کالری
پستو ریحان 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 40 کالری
پنیر موتزارلا رنده شده 300 گرم 100 گرم / 289 کالری
روغن زیتون مقداری 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه پیتزا بروشتا :

*. آکاایران : پستو (Pesto) در اصل سس سبز رنگ ایتالیایی است که از برگ ریحان تهیه می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این سس در اینجا ریحان، روغن زیتون، سیر تازه و کمی نمک است.

*. البته پستو اصلی به همراه مواد قبلی دارای پنیر پارمسان و دانه کاج است. می توانید سس پستو را به مقدار معین تهیه و آن را فریز ( تا 6 ماه میتوانید در فریزر نگهداری کنید) و در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

*. در اینجا من از پستوی یخ زده استفاده کرده ام.ابتدا نان فرانسوی را مانند شکل برش دهید.گوجه ها را خرد کنید و با پستو مخلوط کرده و روی اجاق به مدت ده دقیقه حرارت دهید.سینی فر را برداشته.

*. کف آن را با روغن زیتون چرب کنید.برش های نان را در آن بچینید.از سس گوجه و پستو روی نان بریزد.و روی آن را پنیر موتزالا ریخته داخل فر بگذارید تا پنیرذوب و طلایی رنگ شود .(حدود 3 دقیقه)

 

خواص ریحان :

*. ریحان آرامش دهنده ی اعصاب است و برای درمان سردردهای عصبی بسیار مؤثر است. اگر 20 تا 50 گرم ساقه ی ریحان که دارای برگ و گل است را در یک لیتر آب جوش بریزید و 12 دقیقه دم کنید . سپس آن را صاف و شیرین نمایید و پس از هر غذا 1 فنجان بنوشید که غم و اندوه و افسردگی را برطرف می کند.

*. ریحان گیاهی نشاط آور است. دم کرده ی 50 گرم ریحان که شیرین شده باشد پس از هر غذا برای معالجه ی سردردهای یک طرفه ( میگرن ) و سردردهای عصبی مفید است . حتی استنشاق بوی ریحان له کرده سردردهای ناشی از سفر را برطرف می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش آموزش پخت انواع پیتزا سایت آکاایران
پیتزا بروشتا
4 (68%) 66 رای